• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20
Всички имаме коли, нали ?
nbr - специалист
Ако ти замръзва стъклото отвътре може да смениш(ако има) филтър на купето и да охлаждаш купето преди да заключиш колата.
lpoik - специалист
Намираш си една печка от ЗАЗ (ако намериш) на газ работи префектно.Правиш и водна риза,монтираш на колата и топлиш водата в блока за 10,15 минути ти вдига 40,50 градуса на мотора.Хем лесно ще палиш и бързо загрева двигателя.Моят фият РИТМО го бях направил,нямах никакви проблеми :drinkers: :rock: :partyman:
stoianov_n - специалист
sinfon написа:
.... дай да ти продам един Форд Ескорт бендзин и да си го караш със здраве. .....
:lachtot: :lachtot:
Gadnyara - специалист
Да, смешно е. И е ясно, че е реплика на стари закачки.

От друга страна, има доза истина. Фордовете са от малкото марки, на които се предлага подгрев на предното стъкло с нагревател.
При огромния преден прозорец на Галаксито, това спестява доста сутрешни усилия на колегите ми. :wink:

Не се сещам причина, защо тази екстра не е по-разпространена. Задното стъкло на повечето колеги не ни е важно, а всяка кола има "реотани" там. Аз, откакто не карам соц. возило, не помня да съм размразявал задния. :?

Иначе, конкретно в случая бих пробвал:
- вечер, преди да оставите колата, отворете прозорците за 1-2 минути, колкото издържите. Целта е да се намали влагата вътре.
- напълнете 50* етилов спирт в шише с пулверизатор. Бързо отлепя замръзналото след напръскване. Лошото е, че си мирише. Поне за отвън ще върши работа без този (д)ефект и ще скъси времето за стъргане. После за няколко часа не кондензира (замръзва) на обработеното място.

Не пречи да тествате. :wink:
stoianov_n - специалист
Спирта върши работа, ползвам го за отвън.
За вътре взех това
https://www.google.bg/imgres?imgurl=htt ... mrc&uact=8
Но не съм много доволен, вярно има по-малко запотяване, но за парите си очаквах повече.
volf - специалист
Използвам този продуктhttp://www.turtlewax.co.uk/explorer/pro ... -repellentи е ефикасен и срещу заскрежаване.Колата спи от вън,нямам гараж а сутрин стъклата са чисти сякаш е изкарана от топъл гараж.
Chefo77 - майстор
Благодаря за предложението за Форда, засега ще се въздържа. Поне в близките 100-ина години. Или докато имам някой на втория етаж :lol: :lol:
Но не може да се отрече, че подгрева на предното стъкло е уникална екстра!
Отварянето на прозорците не мисля, че ще помогне много при мен - да не забравяме къде живея.
Миналата година пробвах с гранули за котешка тоалетна - никакъв ефект. По-миналата - с някакъв спрей (немарков) - никакъв ефект. Ще взема да вкарам професионалния осушител накрая :)
За предложенията за затопляне на колата - не търся начин как да я затопля, а просто питах, дали такава джаджа върши някаква работа.
Много благодаря за мненията - определено няма да си вземам такава "духалка"!
sinfon - специалист
Chefo77 написа:
Благодаря за предложението за Форда, засега ще се въздържа. Поне в близките 100-ина години. Или докато имам някой на втория етаж
Здравей! Ако имаше Ескорт, нямаше да мръзнеш от студ! Иначе има спрейове за такива неща, както и спирт. Спри да ти се свиди като циция ракията и вместо да се загряваш сутрешно, я използвай за стъклото на колата. :wink:
Chefo77 - майстор
Тинки, ако русата ти главица не е успяла да го запомни - аз не консумирам ракия. Позволявам си рядко - вино (най-вече мавруд) и малко по-често - бира (най-вече Столично бяло). Просто защото това ме кефи да правя. :wink:
А предпочитам да мръзна в италианката, която да ме закара дотам, закъдето съм тръгнал, отколкото да вися на спирката, чакайки автобуса. Защото Форда ми отново е в сервиза. :wink:
Не всеки може да направи неудачен избор, както теб.
gogo7777 - майстор
Chefo77 взимай Форда, варианта с ракията е много скъп
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20

Тема "Духалка, захранваща се от запалката - мнения" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: