Всички имаме коли, нали ?
Lisko - майстор
Здравейте,
Начи един френд ми се похвали че имал камера която снима постоянно в някакъв буфер. Като натиснеш копчето, записва на отделен файл 3 минути ОТПРЕДИ натискането на копчето. Идеята по принцип не е нова, но сега се замислих че точно такова нещо ще ми е идеално при каране през живописни местности. Отидох да търся в Али-то, и там попаднах на още по-голяма хубосия - редом със записа на видео, записва и gps координати. Сетне с техния софтуер може едновременно да гледаш видеото и маршрута да се рисува на картата. Аз мога координатите и на телефона да записвам, но на камерата ще е по-добре. Значи общо взето искам - да ми записва координати целия ден, а видео - само когато натисна копчето (хващайки няколко минути отпреди това. Разбира се, мога да чета и да търся, но най-лесно е когато някой вече сам го е пробвал и може да даде мнение за конкретен модел.
Благодаря!
kozl - майстор
Lisko открил си Америка.
Сега може да се пробваш да откриеш във форума тема за видеорегистратори, които между впрочем в тази тема пише, че са задължителни в Русия.
Аз си купих един боклук за 30 лева в местен магазин за евтина елекроника. Няма джи пи ес, има разни други функции, но основният проблем е скапаната картина. За да въпроизведе HD формат от оптична матрица с ниска резолюция, клонира пиксели и картината има резолюция, но няма качество.
DundyTheCroc - майстор
За снимане на красоти си трябва читава камера, тези от 30-40 лева не стават.
kozl - майстор
Друго е като се убедиш сам. Ръка да пипне и очо да види. :wink:
Gadnyara - специалист
Той не е питал за такава от 20-30лв. :wink:
Има един интересен сайт, в който от много години изследват качествата на маркови и клонинг камерки.
DashCamTalk.

Всяка камерка, която си поръчвам (може би вече 10 години), е съобразена с техните резултати.
В момента карам и съм доволен от такава за $50-60. А115, версията отзад не помня. Актуалната А115С продължава да се счита за такава, която си струва най-много измежду ментетата.

За записите: обикновено записват постоянно. При пълна карта - FIFO.
При друсане (предполагаем удар) също пази отрязъка запис. Трябва да има G sensor за целта.
С бутона ефектът е същия.

Т. е. след живописно пътуване, просто сваляте SD картата и си прехвърляте записите на друго място. Само трябва достатъчно голяма карта, за да не затрие първите записи още по време на пътуването. :wink:

GPS опциите не са ми познати. Не съм имал такава.
Lisko - майстор
Мерси за сайта! Гледам че много хвалят и Мини 805.
nikolovvd - майстор
За това, което искаш да записваш ти трябва нещо 4К, но за сега цените им са към 1000 лв.
Може би искаш да постигнеш нещо такова.
Прикачен файл:
Регистратор.jpg
Lisko - майстор
Да, точно нещо такова. Но не ми се дават повече от 150 лева. И няма нужда чак от 4К
Gadnyara - специалист
За такъв бюджет можете да изберете от препоръчаните в DashCamTalk модели с GPS.

Ако ще я ползвате в България, факторът "дискретен дизайн" също е важен. Имам приятел, който си взе някакъв доста добър регистратор, но се налага да го сваля, когато паркира по улиците. Разбира се, точно при ПТП се оказа, че е забравил да го сложи на стъклото и за малко да се окаже виновен. Моята не я пипам, крие се в затъмнената зона около средното огледало.

За Канада подобни притеснения предполагам будят усмивки. :wink:
Lisko - майстор
Да :)
Трябва да чета още за да ми стане ясно когато има GPS, дали записва координатите на отделен файл (аз така искам) или само за да ги впише във видеото (което може да е интересно за собственик на фирма с камиони, но за мен не е).

Тема "Камера за колата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: