Всички имаме коли, нали ?
DMN - майстор
шоп написа:
В МВР от доста години няма офицери.
Сигурно е така, не съм запознат с чиновете в полицията на днешна дата(служил съм в армията преди 25г.), става дума, че не беше обикновен пътен полицай или сержант(извинявам се, може и това звание да го бъркам и да няма такова в полицията), и да не ми се сърдят хората в полицията за невежество ми, моите уважения.
На днешно време човек няма ли добър адвокат(тук се въздържам да поднеса уважение) и икономист/банкер(тук също поднасям моето неуважение), спукана му е работата. Добрият адвокат(добър в занаята си, което не значи, че защитава справедливостта, а защитава високия си хонорар потривайки ръчички), може да оправдае всеки виновен в дадената ситуация, и да прехвърли вината на друг.
Така че, ако утре например, изпреварващ автомобил с десен волан се блъсне челно в мен, шофоьра му ще бъде съвсем законно оправдан от добрия адвокат, не защото по принцип автомобилите с десен волан нямат почти никаква видимост при изпреварване, а защото аз съм си направил конструктивно изменение на моя автомобил - сложил съм си допълнителни дневни светлини, които не са санкционирани на три годишни технически прегледа и няколко рутинни спирания за проверка от катаджии.
шоп написа:
МПС тата с десен волан са си напълно законни в България. Там няма конструктивно изменение.
Е за това става дума - автомобилите с десен волан се водят напълно законни, като в оня виц, току виж глобили пасажера или някой добър адвокат го осъди, че кара пиян и че той е бил шофьора:

Катаджия спира автомобил за проверка.
– Добър вечер! – казал катаджията.
– Доб’р веч’р, старши – изфъфлил с усилие мъжът от колата.
– Вие сте употребили алкохол, струва ми се? – заканително попитал униформеният.
– Пил съм, да-а-а.
– Какво пихте и колко?
– Ами днес жених дъщерята и преди церемонията с приятели изпихме по няколко уискита за кураж, после в църквата пихме вино, в ресторанта – шампанско, а после толкова ги смесихме, че вече не помня. Ама пихме и няколко литра бира, след това пак уиски…
– Вие подигравате ли се с мен!? Не виждате ли, че ви спира служител на полицията за проверка и алкохолен тест?
– А ти не видя ли, че колата е с десен волан и жена ми кара от другата страна, а аз се возя…?

Поздрави :) .
torbalan - Дървен философ
DMN написа:
...Аз съм съгласен с теб, но....много закони в нашата държава са написани неясно. Казах, че съм ходил изрично в КАТ да питам, по-горе съм го написал...
Напротив, в закона съвсем ясно е написано, че промени в конструкцията на автомобила са забранени...

Това, че си монтирал някакви лампи, не означава, че колата ти има дневни... При ПТП с такъв автомобил по-горе цитирания адвокат ще спечели доста пари...

Отделно, че ако излезнеш в чужбина, там може и без ПТП да загубиш много пари... Защото там пътната полиция доста добре познава законите, за разлика от нашите мърди...
Чл. 146. (1) Изменение в конструкцията на регистрираните пътни превозни средства и индивидуално одобряване на пътни превозни средства, регистрирани извън държавите - членки на Европейския съюз, или друга държава - страна по Споразумението за Европейското икономическо пространство, се извършват при условия и по ред, определен с наредба от министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията.
torbalan - Дървен философ
milen56 написа:
... ще сложа модул на дългите на 25%...
Освен, че е незаконно, и всеки с който се разминеш ще те псува...
DMN - майстор
torbalan написа:
Напротив, в закона съвсем ясно е написано, че промени в конструкцията на автомобила са забранени...
Моят въпрос е простичък - защо - на прегледите не правят забележка - защо - катаджиите на пътя не глобяват или поне не правят забележки? Виждам много автомобили с такива светлини, защо в самото начало още не отрязоха това с глоби и най-вече с предупреждения на ГТП? Защо?
torbalan - Дървен философ
DMN написа:
torbalan написа:
Напротив, в закона съвсем ясно е написано, че промени в конструкцията на автомобила са забранени...
Моят въпрос е простичък - защо - на прегледите не правят забележка - защо - катаджиите на пътя не глобяват или поне не правят забележки? Виждам много автомобили с такива светлини, защо в самото начало още не отрязоха това с глоби и най-вече с предупреждения на ГТП? Защо?
Избрал си депутат - обърни се към него с този въпрос...
DMN - майстор
torbalan написа:
milen56 написа:
... ще сложа модул на дългите на 25%...
Освен, че е незаконно, и всеки с който се разминеш ще те псува...
Това пък е другата страна на въпроса, за използване на дългите като дневни.
Съжалявам, че изместваме темата на автора от техническа в друга. Има много спорове и писано по тези въпроси в автомобилните форуми.
torbalan - Дървен философ
DMN написа:
torbalan написа:
...
Съжалявам, че изместваме темата на автора от техническа в друга. Има много спорове и писано по тези въпроси в автомобилните форуми.
По-горе автора на темата цитирах...

Не виждам какво има да се спори - незаконно ли е - незаконно е.
Заслепява ли - заслепява. Псуват ли ги тия, дето заслепяват - псуват ги...
DMN - майстор
torbalan написа:
Не виждам какво има да се спори - незаконно ли е - незаконно е.
Заслепява ли - заслепява. Псуват ли ги тия, дето заслепяват - псуват ги...
За дългите фарове съм съгласен с теб, въпреки, че са с намален интензитет, наистина доста често дразнят. Но при лед светлините, за които говорим въобще не е така. Там проблема на самоделното изпълнение при някои е, че не светят достатъчно силно и че не са монтирани по правило №48.
Всъщност няма нужда да се хабя и да убеждавам някого за нещо, няма смисъл, практиката ми в този форум го е доказала. Аз ще си карам с моите дневни лед светлини, ако някой от 10-20-100м. разбере, че не са фабрични, ще му стисна ръката, може да се разбере само по модела на автомобила, защото нямат заводски такива светлини, но по светене не отстъват на заводските, спазил съм и правило №48 затова как трябва да бъдат монтирани дневните светлини. Спазил съм и правилото при включване на фаровете, дневните да се изключват. Пък и си има органи за целта, като ми направят забележка или ме глобят, няма да ги използвам.
:partyman:
milen56 - специалист
Бях задал въпрос, само няколко колеги ми отговориха за което им благодаря. А на другите които които говорят глупости не смятам да обръщам внимание. :)
torbalan - Дървен философ
DMN написа:
torbalan написа:
Не виждам какво има да се спори - незаконно ли е - незаконно е.
Заслепява ли - заслепява. Псуват ли ги тия, дето заслепяват - псуват ги...
За дългите фарове съм съгласен с теб, въпреки, че са с намален интензитет, наистина доста често дразнят. Но при лед светлините, за които говорим въобще не е така. Там проблема на самоделното изпълнение при някои е, че не светят достатъчно силно и че не са монтирани по правило №48.
Всъщност няма нужда да се хабя и да убеждавам някого за нещо, няма смисъл, практиката ми в този форум го е доказала. Аз ще си карам с моите дневни лед светлини, ако някой от 10-20-100м. разбере, че не са фабрични, ще му стисна ръката, може да се разбере само по модела на автомобила, защото нямат заводски такива светлини, но по светене не отстъват на заводските, спазил съм и правило №48 затова как трябва да бъдат монтирани дневните светлини. Спазил съм и правилото при включване на фаровете, дневните да се изключват. Пък и си има органи за целта, като ми направят забележка или ме глобят, няма да ги използвам.
:partyman:
Не твърдя, че си ги монтирал неправилно, а че при ПТП със самоделни дневни, никой няма да те пита как си ги монтирал...
Ще го отнесеш, защото нямаш право да го правиш.

Защото ако ти си се постарал дапрочетеш как трябва да се монтират, с какъв интензитет трябва да бъдат и т.н. вярвай ми, на хиляда самоделки - такъв като теб ще е един...

Ами ксеноните вместо халогенни - светят като луноходи нощем... Ама на полицията и не дреме...

Еле те ти го те автора на темата - предполагам, че нас има предвид, с това "говорят глупости"...

Тема "Дневни LED светлини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: