• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
sinfon - специалист
skrijo написа:
При мен ротора няма видими надирания по него и магнитите са си на мястото, явно е нямало триене един в друг .Поръчах друг стартер, но ако някой знае от къде може да се вземат тези части, този ще го пазя за резервен...
Значи един редуктор от авточастите и си в играта. Има ги в Евро07, например.
Andri01 написа:
Я вземи отвори и двигателя!! Кой ще лагерува ротор на 3 бр. зъбни колела,без да сложи преди него лагер ? Нали като се износят малко и ротора ще започне да трие в статора/ независима дали е магнити или намотки/!! Я мисли с главата си и не се изхвърляй,че ставаш съвсем смешен ! То не че до сега не си де!!
Точно това е. Там където влиза зъбното колело на ротора между 3-те колела виждаш, че има дупка. Там лагерува. Когато външната пластмаса се спука или счупи - голямото пластмасово зъбно колело външното и чарковете почват да играят. Освен на това пластмасово колело, роторът не лагерува никъде другаде отпред(отзад лагерува на втулка в стартера) и нацепи ли се колелото, смила се целият стартер. Казах, че мога да го снимам. 2 пъти съм го виждал, вторият се опитах да ремонтирам стартера, но като го видях колко е зле и се отказах. Взех друг от моргата със здрав редуктор.
montoya - майстор
Редуктор за бошов стартер е около 6-7 лв, предполагам за валеото ще е малко по скъп, щото все пак е валео, но ще е до десетина лева като цена. Ама така и така е свален стартера, смени и бендикса, че и той уж блокирал на едната страна, може и да не работи като хората.
Ако си от София, мога да ти кажа къде със сигурност има
skrijo - специалист
montoya написа:
Редуктор за бошов стартер е около 6-7 лв, предполагам за валеото ще е малко по скъп, щото все пак е валео, но ще е до десетина лева като цена. Ама така и така е свален стартера, смени и бендикса, че и той уж блокирал на едната страна, може и да не работи като хората.
Ако си от София, мога да ти кажа къде със сигурност има
Някъде около Стара Загора :?: Благодаря .
montoya - майстор
Ами не знам точно за и около Стара Загора, но щом в Берковица има магазин за авто части в който се продават такива редуктори, значи и около теб ще има. :supz:
  • 1
  • 2

Тема "Стартер Valeo на опел астра" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: