• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
maxx271 - специалист
Здравейте ,бихте ли ми препоръчали спрей за джанти купих си на COSMOS но няма нищо общо и като цвят стои доста грозно .

Прикачен файл

11.jpg
11.jpg (79.72 KиБ) Видяна 8240 пъти

Прикачен файл

11.jpg
11.jpg (79.72 KиБ) Видяна 8240 пъти
Spokoiniq - майстор
Не се занимавай с глупости.Ако нямаш пари да обработиш джантата както трябва, слагаш тасове на вкус и караш.Със спрей никой нищо не е постигал върху джанти.
maxx271 - специалист
Spokoiniq написа:
Не се занимавай с глупости.Ако нямаш пари да обработиш джантата както трябва, слагаш тасове на вкус и караш.Със спрей никой нищо не е постигал върху джанти.
Ходих да питам да ми направят същата боя и видях че как ще изглежда и резултата беше много добър.Там като направят боята и я пълнят в шишета с налягане но това удоволствие струва скъпо за това реших да пробвам със спрей .
stoianov_n - специалист
Spokoiniq написа:
....Със спрей никой нищо не е постигал върху джанти.
Това че на някои ръчичките са им завряни накъде отзад, не значи че ВСИЧКИ са така. :-D

Препоръчвам този на космос, за алуминиеви джанти.Добър е като цвят и по лесно се работи с него.
https://www.google.bg/search?q=%D1%81%D ... wpDWaMFnM:
Christo - майстор
Въобще не става въпрос на кой къде са му ръцете. Гумата трябва да се демонтира, джантата да се изчисти на песъкоструйка, няколко слоя боя, лак, нанесени с пистолет, евентуално изпичане, все неща трудни за изпълнение в стил "направи сам". Със спрейчета може малко да се замажат нещата, нищо повече. До следващото миене с пароструйка, или до следващата пролет.
DundyTheCroc - майстор
Не разбрах джантите стоманени ли са или алуминиеви? За първите не мога да дам мнение, нямам такива, за вторите освен боя си иска първо грунд, а накрая лак. Не е вярно, че не става на ръка, обаче си иска доста шкурене и правилно пръскане след това.
Ето как бяха при мен преди да ги почна:
Прикачен файл:
1.jpg
След 2 часа шкурене на надигнатата боя и матиране на лака:
Прикачен файл:
2.jpg
След една ръка грунд:
Прикачен файл:
3.jpg
След една ръка металик:
Прикачен файл:
4.jpg
След една ръка лак:
Прикачен файл:
5.jpg
След изсъхването на лака се наложи да мина още една ръка, да чукна на дърво изкараха зимата без да мръднат ;)
stoianov_n - специалист
Аз не мога да разбера, защо хора които не разбират тръгват да дават акъл във форумите, та било и тук в направи си сам. :?
Изключвам Тинки, той е частен случай.
Пак казвам и със спрей могат да се направят добре и стоманени и алуминиеви джанти. :wink:
Ама иска много работа.Някой като почне да търка с розовите си ръчички, види зор, отказва се, пръска спрея отгоре, след няколко месеца или автомивки боята пада и вика не може да стане. :wink:
Тва да не е като да пишеш и да даваш акъл. :-D
sinfon - специалист
stoianov_n написа:
Изключвам Тинки, той е частен случай.
Каза го тоя, който се покрива. Аз ще ти кажа, че точно с посочения спрей нищо не може да се направи. Космоса е гаден, не се втвърдява, стои мек и лигав, можеш да го изстържеш с нокът.
Най-евтиният спрей, който "става" е 2 компонентен Multona за 12лв. Ето го - ЦЪК Аз с този съм пръскал детайли по колата с добър резултат. Обаче трябва да се сложи лак отгоре допълнително. И трябва да си тъп, за да търкаш на ръка, ако има песъкоструйка.
Ама да се знае - пръскането със спрей си е цяло изкуство. Особено ако го правиш на открито. Изключително трудно е на голям детайл да докараш равномерно покритие на боята. Пръска се по малко и много пъти. Почне ли да се пръска прекалено много на едно място или се задържи малко повече и стават гадни капки. От които не спасява нищо, освен боята от мястото да се премахне и да се повтори. А е много трудно да се направи това, без да си личи. Но е по-добре от капки, де..
maxx271 - специалист
DundyTheCroc написа:
Не разбрах джантите стоманени ли са или алуминиеви? За първите не мога да дам мнение, нямам такива, за вторите освен боя си иска първо грунд, а накрая лак. Не е вярно, че не става на ръка, обаче си иска доста шкурене и правилно пръскане след това.
Ето как бяха при мен преди да ги почна:
Прикачен файл:
1.jpg
След 2 часа шкурене на надигнатата боя и матиране на лака:
Прикачен файл:
2.jpg
След една ръка грунд:
Прикачен файл:
3.jpg
След една ръка металик:
Прикачен файл:
4.jpg
След една ръка лак:
Прикачен файл:
5.jpg
След изсъхването на лака се наложи да мина още една ръка, да чукна на дърво изкараха зимата без да мръднат ;)

Стоманени са джантите твоите са станали добре с какво ги боядиса аз не държа толкова на качество мисля да продавам колата и реших малко да освежа джантите за това търся нещо да изглежда добре на пръв поглед а не след това да ме кара с години .Имах под ръка този Спрей - Cosmos на който съм качил снимка пръснах на метал да пробвам но не изглежда изобщо добре а на джантите има брокати .Гледам,че има доста бой във формата на спрей но мога само да гадая дали така както изглежда капачката ще стане в действителност .
DundyTheCroc - майстор
Флаконите са ми в другото жилище, утре ако остане време ще проверя точно за марка и вид.
  • 1
  • 2

Тема "Спрей за джанти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: