Всички имаме коли, нали ?
Poisona - помощник
preslav написа:
Здравейте драги съфорумци!
След дълго ровене в нета и след като изчетох два вагона с книги не можах да намеря отговор на въпросите си и реших да се обърна към вас - всякакви идеи и съвети ще са ми от полза, особено ако ме насочите към специализиран форум за конкретната марка автомобил.
И така имам Москвич 408 И - наследствен е. След близо 70 годишна вярна служба, точно на старта на сезона отказа да пали. Погледнах тук и там, но не можах да разбера защо е "И" - нали така се обозначават автомобилите с впръскване на горивото "injection", за 40 ми е ясно, че му е набора, а 8 са цилиндрите, но заедно с буталата - всичко си е по местата. Та реших, че проблемът му е в компютъра, но не го откривам нито в багажника, нито под задната седалка. Ако някой може да ми помогне ще го извадя и ще снимам, може пък само някоя лампа да е изгоряла. Обиколил съм всички сервизи, но казват, че такъв дефект е много рядко срещан, диагностиката показва компютър - дали не може да се ремонтира (по моргите няма), че 400 лв. за нов не ми се дават? Имам и някои други проблеми, след серия от токови удари на динамото камерите за предно осветление изгоряха, телевизора за обратно виждане започна да размазва образа, ама за сега по-важно е да го подкарам пък после пак ще питам дали е с многоточково впръскване.
Благодаря на отзовалите се!
Тук може да опитат да ти помогнат http://www.svetamarina.com/index.php?go=t&id=70 Положили са Хипократова клетва и няма да те оставят без помощ.
F 20.0 Параноидна шизофрения
F 20.1 Хебефренна шизофрения
F 20.3 Недиференцирана шизофрения
F 20.4 Постшизофренна депресия
F 20.5 Резидуална шизофрения
F 20.6 Обикновена шизофрения
F 20.8 Друга шизофрения
F 30 Маниен епизод
F 31 Биполярно афективно разстройство
F 32 Депресивен епизод
F 33 Рекурентно депресивно разстройство
F 40 Фобийни тревожни разстройства
F 41 Други тревожни разстройства
F 42 Обсесивно-компулсивно разстройство
F 44 Дисоциативни /конверсионни/ разстройства
F 45 Соматоформни разстройства
F 48 Други невротични разстройства
F 84 Генерализирани разстройства в развитието.
F 90 Хиперкинетични разстройства
F 98 Други поведенчески и емоционални разстройства с начало,
Това са сервизните дейности на отделението. Дано си намериш майстора и да ти оправи компютъра :lol:
preslav - майстор
Poisona написа:
preslav написа:
Здравейте драги съфорумци!
След дълго ровене в нета и след като изчетох два вагона с книги не можах да намеря отговор на въпросите си и реших да се обърна към вас - всякакви идеи и съвети ще са ми от полза, особено ако ме насочите към специализиран форум за конкретната марка автомобил.
И така имам Москвич 408 И - наследствен е. След близо 70 годишна вярна служба, точно на старта на сезона отказа да пали. Погледнах тук и там, но не можах да разбера защо е "И" - нали така се обозначават автомобилите с впръскване на горивото "injection", за 40 ми е ясно, че му е набора, а 8 са цилиндрите, но заедно с буталата - всичко си е по местата. Та реших, че проблемът му е в компютъра, но не го откривам нито в багажника, нито под задната седалка. Ако някой може да ми помогне ще го извадя и ще снимам, може пък само някоя лампа да е изгоряла. Обиколил съм всички сервизи, но казват, че такъв дефект е много рядко срещан, диагностиката показва компютър - дали не може да се ремонтира (по моргите няма), че 400 лв. за нов не ми се дават? Имам и някои други проблеми, след серия от токови удари на динамото камерите за предно осветление изгоряха, телевизора за обратно виждане започна да размазва образа, ама за сега по-важно е да го подкарам пък после пак ще питам дали е с многоточково впръскване.
Благодаря на отзовалите се!
Тук може да опитат да ти помогнат http://www.svetamarina.com/index.php?go=t&id=70 Положили са Хипократова клетва и няма да те оставят без помощ.
F 20.0 Параноидна шизофрения
F 20.1 Хебефренна шизофрения
F 20.3 Недиференцирана шизофрения
F 20.4 Постшизофренна депресия
F 20.5 Резидуална шизофрения
F 20.6 Обикновена шизофрения
F 20.8 Друга шизофрения
F 30 Маниен епизод
F 31 Биполярно афективно разстройство
F 32 Депресивен епизод
F 33 Рекурентно депресивно разстройство
F 40 Фобийни тревожни разстройства
F 41 Други тревожни разстройства
F 42 Обсесивно-компулсивно разстройство
F 44 Дисоциативни /конверсионни/ разстройства
F 45 Соматоформни разстройства
F 48 Други невротични разстройства
F 84 Генерализирани разстройства в развитието.
F 90 Хиперкинетични разстройства
F 98 Други поведенчески и емоционални разстройства с начало,
Това са сервизните дейности на отделението. Дано си намериш майстора и да ти оправи компютъра :lol:
Ще ги навестя, ама трябва да съм запалил, а майстор вече съм си намерил, каза ми "понеже не можах да ти оправя спирачките ти усилих клаксона".
Съжалявам, че темата беше предвидена за "говорилня", ама прецаках нещата - който разбрал разбрал.
toolegittoquit - майстор
Аз правя диагностики. Цени - на ЛС. :partyman:
Само не ме заливайте с оферти за западни коли. Правя диагностика САМО на Лади и Москвичи. :rock:
Junak написа:
Имам човек, който ги боядисва за 10 лева.
Нито съм първият, нито ще съм последният, който ги боядисва. [-( Теб просто те е яд, че ти не можеш?
Andri01 - майстор
Тинки не ги слушай,наистина ги е яд,че са смотани бояджии! Аз си боядисах колата преди 28 дена ,още по евтино - с боя за яйца...опппа,май бяха яйцата ми,не колата? Е,то все там,нали? :?
Junak - майстор
Andri01 написа:
Тинки не ги слушай,наистина ги е яд,че са смотани бояджии! Аз си боядисах колата преди 28 дена ,още по евтино - с боя за яйца...опппа,май бяха яйцата ми,не колата? Е,то все там,нали? :?
Оппа, ами сега? :? Тинки, ти боядисваш ли яйца? :-D
Andri01 - майстор
Я стига де ! Има си яйца човека,ама не ги държи на вратата на хладилника,че се развалят! Нали така пишат из нета от два дена! Ама Тинки си го знае много отдавна и...си ги носи със себе си!
toolegittoquit - майстор
niki_popa написа:
Той яйца си няма милият... за това е такъв сдухан смотльо... който цвъка от тема на тема и ръси тъпизми
Поредният дублиран акаунт с 1-3-5 мнения, който знае всичко. Като съм сдухан смотльо, ти си чист тъпанар.
Айде пламене, изчезвай. Не си мисли, че като не пишеш от акаунта си, няма да те разберем кой си.
Andri01 написа:
Тинки не ги слушай,наистина ги е яд,че са смотани бояджии! Аз си боядисах колата преди 28 дена ,още по евтино - с боя за яйца...опппа,май бяха яйцата ми,не колата? Е,то все там,нали? :?
Ай стига глупости. Имам кунки, боядисвам и ми се получава. Боята стои равномерна като фабричната. Само не я полирам и не й слагам лак. Не че не може.
Има в американски форум как един си боядисва бусовете с мече и там темата е хит. Ама нали в България сме едни хейтъри, които все търсят кусури. Като сте по-хитри от мен, отивайте да давате 1200лв за кола, която струва 1000лв.
И да ви я осере някой "майстор", само че и пари да ви вземе и нищо да не направил. Защо си мислите, че кола боядисвана в България повече от 5 години не й изкарва боята, а фабричната изкарва по 20-30 години?
toolegittoquit - майстор
niki_popa написа:
С твоите кунки можеш да си боядисаш само задника като го бършеш с индиго :lol: и да се==реш по всяка тема :lol: :lol:
Браво. Сега отиди си измери пиш*ата. По-голяма ли стана, като изкелеши тук? Да не би тоя форум тук да е рекламиран някъде като форум, където като келешиш и ти расте оная работа? Комплекси ли имаш нещо, какво? Жена ти ли не ти пуска? Или като свалиш гащите и ти се смеят? Явно е, че тоя форум заприлича на "Искрено и лично" - изпей си болката, да можем да ти се посмеем малко.
Andri01 - майстор
Ей,осрахте темата на човека ! Стига бе!! Към аФтУра: "московеца" ти ако е 70 годишен,значи е 403,а ако е 408И значи е към 47,5г. Имах щастието да се уча на такъФ и да карам същия.Първи беше оранжев,а втория / на баща ми/ -светло син,и двата с горен скоростен лост,после го сложиха долу. Че на думата: софта на 403 беше още амеречки-той си е краден от тях,за това като помиришеха социалистическия въздух в карбуратора и се позадавяха. Но пък си вървяха,просто класика! Втория - 408И си беше една от малкото/може и единствена машина/ с джамче на карбуратора,за нивото. Тенекиите бяха от танковете от ВСВ-дебели,яки,тежки. Ти провери ли наличноста на броя бутала? Може толкУз години да е вървял с 3бр бутала ,ама вече му е писнало и...!? Ръчната им беше с дръжка от врата ,че и така се задействаше-със завъртане и изтегляне. така че я провери и нея-дали се върти или и е паднала боята. А ако те интересува,май имам някъде книжка точно за този модел Москвич,от време оно още :).
preslav - майстор
Очаквах предложение на ЛС за ремонт на Илектрониката на возилото, но явно интереса е твърде слаб и ще трябва да се оправям сам.
В интерес на истината в последните модели на Москвич имаше доста електроника, която не беше обединена в общ блок, а беше разпиляна из цялото купе, но това не я прави неелктроника.

Тема "Въпрос за специализиран форум" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: