Всички имаме коли, нали ?
preslav - майстор
Здравейте драги съфорумци!
След дълго ровене в нета и след като изчетох два вагона с книги не можах да намеря отговор на въпросите си и реших да се обърна към вас - всякакви идеи и съвети ще са ми от полза, особено ако ме насочите към специализиран форум за конкретната марка автомобил.
И така имам Москвич 408 И - наследствен е. След близо 70 годишна вярна служба, точно на старта на сезона отказа да пали. Погледнах тук и там, но не можах да разбера защо е "И" - нали така се обозначават автомобилите с впръскване на горивото "injection", за 40 ми е ясно, че му е набора, а 8 са цилиндрите, но заедно с буталата - всичко си е по местата. Та реших, че проблемът му е в компютъра, но не го откривам нито в багажника, нито под задната седалка. Ако някой може да ми помогне ще го извадя и ще снимам, може пък само някоя лампа да е изгоряла. Обиколил съм всички сервизи, но казват, че такъв дефект е много рядко срещан, диагностиката показва компютър - дали не може да се ремонтира (по моргите няма), че 400 лв. за нов не ми се дават? Имам и някои други проблеми, след серия от токови удари на динамото камерите за предно осветление изгоряха, телевизора за обратно виждане започна да размазва образа, ама за сега по-важно е да го подкарам пък после пак ще питам дали е с многоточково впръскване.
Благодаря на отзовалите се!
radius - майстор
Не си казал дали интерфейса за диагностика е двупинов CAN:
Изображение

или петпинов OBD 0.0001, известен като жак-петица:
Изображение
preslav - майстор
radius написа:
Не си казал дали интерфейса за диагностика е двупинов CAN:
Изображение

или петпинов OBD 0.0001, известен като жак-петица:
Изображение
То тук само женски, пък мойто мъжко - тези сигурно са Москвичка.
Junak - майстор
Имам човек, който ги боядисва за 10 лева. Ако имаш нужда, ще ти дам адреса на лични, че и той да изкара някой лев от форума. Някъде из Бургаско е, близко ти е...
zdravcho - специалист
Най-вероятно подсветката на някоя лампа (демек отоплението) е заминала и лампата не работи. Компютъра трябва да е зад жабката - той е част от четиризоновия климатроник
preslav - майстор
Боядисването после, че като ме хване пасата и ако не съм прибрал ветрилата не се знае къде ще ме отвее.
КлимаКтроника си е наред, лятно време духа горещо, а през зимата студено - въпросът е injection-а защо не бачка - нещо хлебарки да са го налазили?
olelemaiko - специалист
Имаше една тема , "Нафтова печка , не ще да пали". Потребителя Ку-куу беше я пуснал.

Но тя поне беше в правилния раздел.

Иначе , тази тема , точно отговаря на нивото на Форума(за жалост настоящото му ниво).
tsenkov - специалист
Масквич 408 И навява ми много спомени.Туй ми бе учебната кола. 1970г. нов от мототехника, с радио! Та те имат една особеност при тях ИзмисльСльона се телепортира в 4,5,6 измерение без причина. Връщането му от там изисква употреба на специфични техники свързани с майката на производител, конструктор и пиян поточник...
preslav - майстор
tsenkov написа:
Масквич 408 И навява ми много спомени.Туй ми бе учебната кола. 1970г. нов от мототехника, с радио! Та те имат една особеност при тях ИзмисльСльона се телепортира в 4,5,6 измерение без причина. Връщането му от там изисква употреба на специфични техники свързани с майката на производител, конструктор и пиян поточник...
Това нещо със софтуера ли е свързано или е по-метално?
nikolovvd - майстор
Единствения софтуер в Москвича е Андроида на телефона ти, ако си влязал с него.
Прегледай карбуратора, ако не го намираш/виждаш, свали въздушния филтър - прилича на тиган обърнат обратно.
Свещите кога са сменяни? Прегледай дистрибуторната капачка, палеца, чикчето и наковалнята!
А щях да забравя, виж и бобината.
Както казва един приятел от София - "проблема не е в бобината, а магарето в кабината", та може да са се разбягали конете и магарето за задна.

Тема "Въпрос за специализиран форум" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: