Всички имаме коли, нали ?
ben84 - специалист
[quote="preslav"
В интерес на истината в последните модели на Москвич имаше доста електроника, която не беше обединена в общ блок, а беше разпиляна из цялото купе, но това не я прави неелктроника.[/quote]

Прикачен файл

1494693718773.jpg
1494693718773.jpg (40.81 KиБ) Видяна 1274 пъти
preslav - майстор
ben84 написа:
[quote="preslav"
В интерес на истината в последните модели на Москвич имаше доста електроника, която не беше обединена в общ блок, а беше разпиляна из цялото купе, но това не я прави неелктроника.
[/quote]
Често дефектираща (поради влага) електроника към "Озона". Инженер Ганев бързо и намери цаката - байпас. Аз просто я смених с такава от Лада - разликата беше, че включваше подаването на гориво за празен ход на малко по-високи обороти и главното - беше капсулована.
Система с със същото предназначение имат всички съвременни автомобили, но много малко хора го знаят.
stoianov_n - специалист
toolegittoquit написа:
Защо си мислите, че кола боядисвана в България повече от 5 години не й изкарва боята, а фабричната изкарва по 20-30 години?
Я, пак?Тва да не ти е на дядо ти жигулата, боядисана с автоемайллак от 10 лева?Не се излагай.Мога да ти боядисам кола и да ти дам 10 години гаранция. :wink: С правилна поддръжка и повече.
НИЩО не разбираш от боядисване и бои, разбери го най-накрая. :evil:

пп.А, забравих да ти отговоря на въпроса, да не кажеш че се заяждам.Боята "не изкарва", щото българите са скръндзи, купуват най-евтините бои, пък ако могат и сами да си го боядисат, още по-добре.... има един лаф, за толкова пари, толкова работа. :-D
toolegittoquit - майстор
stoianov_n написа:
Я, пак?Тва да не ти е на дядо ти жигулата, боядисана с автоемайллак от 10 лева?Не се излагай.
Стоянов, това само ми потвърждава тезата. Много пари в стар автомобил, освен ако не е колекционерски - не се влагат. Аз разбирам от бои и си боядисвам. Но моето боядисване е толкова добро, колкото да не изглежда като груба кръпка и да не ръждясва. Ако ще дам 500лв за боядисване и няма да изкара, то поне да дам само 15лв за боя и да си го бодисам сам. И квото - такова. Поне няма да ме е яд.
Правилната поддръжка..Ама тя оригиналната боя на Пасата ми е на 30години. :supz:
Andri01 - майстор
Е,тя ще изкара поне още 30! то боята на колата се "изтърква" ако колата върви,нали? :?
stoianov_n - специалист
toolegittoquit написа:
Аз разбирам от бои и си боядисвам. Но моето боядисване е толкова добро, колкото да не изглежда като груба кръпка и да не ръждясва. Ако ще дам 500лв за боядисване и няма да изкара, то поне да дам само 15лв за боя и да си го бодисам сам. И квото - такова. Поне няма да ме е яд.
Правилната поддръжка..Ама тя оригиналната боя на Пасата ми е на 30години. :supz:
Толкова и разбираш, щом не правиш разлика между хубава боя и евтина. :-D Разбирам, че това не ти е работата, но не прави такива генерални заключения.И тука в България има хубави бои които "изкарват" много, ама повечето са тарикати и гледат да спестят някой лев за кебапчета, пък после плюят по форумите боите и майсторите. :-D

А колкото до пасата, настина ли си сигурен, че е оригиналната боя? :lol:
Ако искаш пусни една снимка и ще видим...колко разбираш. :wink:
toolegittoquit - майстор
stoianov_n написа:
И тука в България има хубави бои които "изкарват" много, ама повечето са тарикати...
Ако дам колата на бояджия, да я осере, да почне да се люпи и пари да ми вземе - по-добре сам да я боядисам.
Стига глупости, едното боядисване струва колкото друга кола. Никой не пребоядисва.
Стига глупости и за другото. Аз боядисвам колкото да няма ръжда.

Тема "Въпрос за специализиран форум" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: