Всички имаме коли, нали ?
Гост - специалист
gogo7777 написа:
И моята е по-пъргава от това Митсубиши, ама не се фаля.....още не и знам "характера" :wink:
Еми- поФали се, де ! Кажи каква марка е, модел, колко магарета са под капака...
gogo7777 - майстор
Е, от почти два месеца имам Тойота. Още не съм и се нарадвал пълноценно. Не е нещо особено, но е "пичеловка" :lol:
Chefo77 - майстор
gogo7777 написа:
Абе ще ви сера на......
А не е ли време да подмениш вече авто-парка? :lol:
Ооо, не! Фиатката е чук и ако тръгна да я сменям, ще харижа на някого кола в прекрасно здраве, макар и с некасаещи сигурността забележки. Стара, но корава! На Роро пък от 2009-а ще му сменям въпросния обтегач, най-накрая дойде времето и ... късмета бе на моя страна. 5 секунди по-късно и ... На кого може да му мине през акъла, че ще види чисто новия обтегач сцепен на две. Сменихме го със SNR, да не би да е от партидата понеделнични.
А нали си имам вече втори шофер в семейството, учи се на него - та затова му дойде времето за ремонт :lol: :lol: :lol: Тези дни и помпата ще ревизирам (смяна на всички уплътнения) и съвсем няма да ми е за подмяна.
Тинки, извинявам се за офтопика.
nikolovvd - майстор
Преславе, детето трябваше да усети ускорението, високата скорост и натоварването при спиране. В случая предизвиках страха й, за да знае колко е страшно и съм сигурен, че няма да допусне някой да я вози с такава скорост. Това й бе за първи и последен път.
Ключовете за колата, и двата, са постоянно с мен, а не у дома и колата е в гараж, пред който обикаля каракачанска овчарка по-голяма от нея. Тези мерки ги практикувам от 15-16 години, защото имам и 22 годишен син и разсъжденията ти са ми минали отдавна през главата. Иначе детето е доста разумно, но няма да седне зад волана и да кара по пътя докато не вземе книжка, естествено заедно с мен. Предполагам разбираш, че не се засягам от поста ти, понеже и моите разсъждения са същите.
preslav - майстор
nikolovvd написа:
Преславе, детето трябваше да усети ускорението, високата скорост и натоварването при спиране. В случая предизвиках страха й, за да знае колко е страшно и съм сигурен, че няма да допусне някой да я вози с такава скорост. Това й бе за първи и последен път.
Ключовете за колата, и двата, са постоянно с мен, а не у дома и колата е в гараж, пред който обикаля каракачанска овчарка по-голяма от нея. Тези мерки ги практикувам от 15-16 години, защото имам и 22 годишен син и разсъжденията ти са ми минали отдавна през главата. Иначе детето е доста разумно, но няма да седне зад волана и да кара по пътя докато не вземе книжка, естествено заедно с мен. Предполагам разбираш, че не се засягам от поста ти, понеже и моите разсъждения са същите.
Принцип ми е да не започвам постовете си с цел да обидя някого, друг е въпроса когато някой ми скочи с рогата, дано наистина разсъжденията ти са такива, нооо, предполагам всички знаят, "пътят към Ада е осеян с добри намерения". Казваш покрил си млякото, за да не го лочат котките, а аз въпреки възможностите си, нито веднъж не съм учил децата си да карат кола, оставих ги да навършат пълнолетие, да съберат пари и сами да решат, че искат шофьорски книжки - синът ми дори го спукаха на първия изпит, но считам, че това е за добре.
По темата - Тинки, "цвят кола не кара", нито новата боя, нито сменените масла, ремъци, филтри и жила - предполагам си чувал понятието "умора на материалите". И най-дебелото желязо да го огънеш достатъчно брой пъти се чупи на мястото на сгъвката, а твоят Пасатко се е "гънал" по пътищата безброй години и никой не може да каже кое сгъване ще е последно, сещаш се, че там шпилка, тел и клещи няма да ти помогнат. Мога да изброя поне 10 елемента, които на 2 метра от вкъщи не можеш да смениш сам, камо ли на път, което обезсмисля носенето на сандък с инструменти, не случайно новите автомобили са с 5 ключа на кръст, останалото е тиксо и червило от чантата на жената.
nikolovvd - майстор
preslav написа:
... всички знаят, "пътят към Ада е осеян с добри намерения". Казваш покрил си млякото, за да не го лочат котките, а аз въпреки възможностите си, нито веднъж не съм учил децата си да карат кола, оставих ги да навършат пълнолетие, да съберат пари ...
Точно! Човек като ни чете, ще помисли, че сме братя. :)
Преди 3 години бях приготвил пари за сина, с началната идея да запише шофьорски курс, но с удоволствие ги дадох за курс и изпит за сертификат С1 или С2 не помня, по английски. Сега той си събира пари за шофьорски курс. Работи и учи висше във София и се опитвам да го разубедя, защото две дини под една мишница, макар и трудно може, но три е прекалено. А и няма да мога да го контролирам и тествам когато един ден вземе книжка и седне зад волана.
За сега се опитвам да давам пример какво трябва да е поведението на пътя, коментираме пътни ситуации, знаци и маркировка, когато пътуваме и т.н. Дъщерята вече ми прави забележки, че настъпвам непрекъсната линия, възмущава се, когато някой мине на червено или прави завой от неправилната лента или трамвайните релси.
Въобще обучението върви лека по лека. :)
Andri01 - майстор
На моите,още преди да вземат книжки им казах: " Шофирай внимателно! Не знаеш този на среща ти на колко ракии е!"
nikolovvd - майстор
И още една мисъл от по-стари и препатили от нас - "Пази се да не пострадаш!", защото много водачи се осланят на предимството си. Да, прави са, че имат предимство по закон, но ламарините с предимство не се оправят.
Какво като имаш пари или каско, във всички случаи оставаш поне седмица без кола.
Да не говорим, че от ударена кола - кола не става. Е, на вътшен вид ще я докарат, колкото да се продаде на някой балък. Дори може да изглежда още по-добре от преди, но много от скритите от конструктора тайни в нея, свързани с безопасността, ще са си заминали.
stoianov_n - специалист
:?
Ъъъ, аз сега не разбрах, каква е темата и къде да пиша?
Гост - специалист
Нещо модераторите са я делнали темата.
Все едно има значение дали се спами в тази или в другата...

Тема "Поддръжката на автомобили в оторизирани сервизи, части и други" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: