• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
8180 - майстор
vekarata написа:
Колата трябва да я отпиша от мето име в Стара Загора.
Да, трябва да я отпишеш в ОБЩИНАТА в Ст. Загора (с Договора за продажба) или да провериш зали е станало автоматично.
В Соф. уж от няколко години КАТ и Данъчното са свързани, но си измислят разни Декларации за вписване и отписване на МПС. Има и глоби (или лихви) за закъснение.
chapara - майстор
8180 написа:
В Соф. уж от няколко години КАТ и Данъчното са свързани, но си измислят разни Декларации за вписване и отписване на МПС. Има и глоби (или лихви) за закъснение.
Миналата година в Сф ми я отписаха автоматично. Аз за всеки случай отидох и им изисках нещо като входящ номер че съм се явил, не помня какво беше, но в крайна сметка като си плащах тази година данъците леката кола не излезе на моето ЕГН.
burkov - специалист
И не забравяй да си платиш данъците в общината в Стара загора. Без платен данък, няма да минеш нотариус.
vekarata - специалист
Благодаря много за съветите!
nikolovvd - майстор
Отивате при нотариус да ти направи пълномощно от името на руснаците, т.е. тяхната фирма. Цена 6-10 лв.
С пълномощното, квитанцията за платан данък и една служебна бележка от застраховател, че стойността на автомобила е 400 лв., отиваш при нотариуса. Продаваш им колата и с договора за покупкопродажба отиваш в КАТ. До тук още 40-50 лв.
До колкото разбрах фирмата на руснаците е регистрирана в Булгас. Отиваш с в КАТ Бургас. Там на гишето пише какви документи са необходими за прехвърлянето. Трябва да имаш готови ксерокопия на договора и пълномощното. Тук процедурата е някъде към 60 лв.
Не знам дали е приета промяната в Закона, за която се тръби от седмица, че нотариусите ще записват и отписват автомобилите предмет на покупкопродажба.
swissmad - специалист
nikolovvd написа:
една служебна бележка от застраховател, че стойността на автомобила е 400 лв., .
400 лева оценка на 2010 год. автомобил....
А дано ама надали.
Преди 2 години като продавах полото набор 91 колко пазарлъци беше с оценителя и под 300 лева не иска да ми свали оценката.
iliya_i - майстор
swissmad написа:
Преди 2 години като продавах полото набор 91 колко пазарлъци беше с оценителя и под 300 лева не иска да ми свали оценката.
Е как да ти свали под цената на вторични суровини?
swissmad - специалист
iliya_i написа:
Е как да ти свали под цената на вторични суровини?
На вторични суровини ми даваха 170 лева-за това беше спора.И там питах за инфо ,защото това ми каза и оценителя като спорихме,а после се оказа,че имали споразумение с нотариусите цената да не е по-ниска от тази която дават вторичните суровини-и не намали по-ниско от 300 лева.А пък и те трябва да ядат.Но колицата имаше още хляб в нея (швабско ДЖелязо) и не беше за вторични-все още мачка софийските улици. :-D
iliya_i - майстор
swissmad написа:
На вторични суровини ми даваха 170 лева-за това беше спора.И там питах за инфо ,защото това ми каза и оценителя като спорихме,а после се оказа,че имали споразумение с нотариусите цената да не е по-ниска от тази която дават вторичните суровини-и не намали по-ниско от 300 лева.А пък и те трябва да ядат.Но колицата имаше още хляб в нея (швабско ДЖелязо) и не беше за вторични-все още мачка софийските улици. :-D
Значи оценката е била реална. Той нали за това е оценител. Ако сам си подбива работата, какъв оценител е тогава? Нали и той хляб яде. (А защо не и салам!)
nikolovvd - майстор
swissmad написа:
nikolovvd написа:
една служебна бележка от застраховател, че стойността на автомобила е 400 лв., .
400 лева оценка на 2010 год. автомобил....
А дано ама надали.
Преди 2 години като продавах полото набор 91 колко пазарлъци беше с оценителя и под 300 лева не иска да ми свали оценката.
Така го направих преди 6-7 месеца за кола 2008.
  • 1
  • 2

Тема "Продажба на автомобил." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: