Всички имаме коли, нали ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
OK :-)
kr1100 - майстор
100% вакуумните маркучета са нацепени. като се огъне маркучеto - пука и се отварят цепнатините, а може и да стане на 2.
Преди 3-4 месеца сменях на 10г по-млад автомобил вакуумните маркучета.Сложих силиконови.
Последна промяна от kr1100(стар) на ср авг 16, 2017 1:40 pm, променено общо 1 път.
BlackBox - специалист
Аз сложих маркучета Конти. И при мен имаше подобни проблеми, най-накрая разклатих моното и видях как брутално мени оборотите, след това се засилих за нов тампон на моноинжекцията.
Duke_BG - специалист
на 2 ЕЕ оборотите на празен ход се регулират лесно - стига да успееш да хванеш болта който се пада отзад - като застанеш пред колата.
иначе провери тампона под карбуратора - като се сцепи и почва да ги прави тия раборти
и задължително проверка на всички вакумни мъркучи и почистване / смяна на клапана на вакума - на тръбата на сервото е.

като натиснеш спирачката има ли промяна в оборотите ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Duke_BG написа:
като натиснеш спирачката има ли промяна в оборотите ?
Не, спирачката не оказва влияние, но като подам газ си падат. Не винаги е с дигнати обороти.... Все едно залепва нещо някъде.
Под капака на тази кола ми е много мътно, би ли ми показал с някаква снимка и стрелки, нещата за които говориш?
Не мога да кача снимка, уви
Duke_BG - специалист
отдавна не карам vw карбуратор и няма как да ти дам снимки
kr1100 - майстор
Duke_BG написа:
отдавна не карам vw карбуратор и няма как да ти дам снимки
". На талона пише 1988-ма, пише фолксваген пасат
обем 1576 (??)" чиста ЕZ тка. И аз нямам спомени.Доколкото си спомнм имаше 1 зелен цилиндър с набучени маркучи като таралеж.

Ей тука : http://vwts.ru/vw_doc/ttx/p_ez_abn_1.6_88-93.pdf
има на руски описание пдф файл
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Досега гледах снимки, има малко подобни на моя, но баш същия не..... Тея от фолсваген си тракали маммата! Много черва, много нещо
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Маркучите за смяна - ясно. Посочете ми какво да гледам, къде да пипам, моля

Прикачен файл

пасата.jpg
пасата.jpg (96.87 KиБ) Видяна 1405 пъти
BlackBox - специалист
Разклати пластмасовото с 3-те болта отгоре. Ако почне да мени обороти, значи е тампона на карба/моното
Всички тънки маркучета е добре да ги подмениш. За да стигнеш някои ще трябва да поразглобиш малко...

Тема "Стар стар пасат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: