Всички имаме коли, нали ?
OK :-)
100% вакуумните маркучета са нацепени. като се огъне маркучеto - пука и се отварят цепнатините, а може и да стане на 2.
Преди 3-4 месеца сменях на 10г по-млад автомобил вакуумните маркучета.Сложих силиконови.
Последна промяна от kr1100 на ср авг 16, 2017 1:40 pm, променено общо 1 път.
Аз сложих маркучета Конти. И при мен имаше подобни проблеми, най-накрая разклатих моното и видях как брутално мени оборотите, след това се засилих за нов тампон на моноинжекцията.
на 2 ЕЕ оборотите на празен ход се регулират лесно - стига да успееш да хванеш болта който се пада отзад - като застанеш пред колата.
иначе провери тампона под карбуратора - като се сцепи и почва да ги прави тия раборти
и задължително проверка на всички вакумни мъркучи и почистване / смяна на клапана на вакума - на тръбата на сервото е.

като натиснеш спирачката има ли промяна в оборотите ?
Duke_BG написа:като натиснеш спирачката има ли промяна в оборотите ?

Не, спирачката не оказва влияние, но като подам газ си падат. Не винаги е с дигнати обороти.... Все едно залепва нещо някъде.
Под капака на тази кола ми е много мътно, би ли ми показал с някаква снимка и стрелки, нещата за които говориш?
Не мога да кача снимка, уви
отдавна не карам vw карбуратор и няма как да ти дам снимки
Duke_BG написа:отдавна не карам vw карбуратор и няма как да ти дам снимки

". На талона пише 1988-ма, пише фолксваген пасат
обем 1576 (??)" чиста ЕZ тка. И аз нямам спомени.Доколкото си спомнм имаше 1 зелен цилиндър с набучени маркучи като таралеж.

Ей тука : http://vwts.ru/vw_doc/ttx/p_ez_abn_1.6_88-93.pdf
има на руски описание пдф файл
Досега гледах снимки, има малко подобни на моя, но баш същия не..... Тея от фолсваген си тракали маммата! Много черва, много нещо
Маркучите за смяна - ясно. Посочете ми какво да гледам, къде да пипам, моля

Прикачен файл

пасата.jpg
пасата.jpg (96.87 KиБ) Видяна 133 пъти
Разклати пластмасовото с 3-те болта отгоре. Ако почне да мени обороти, значи е тампона на карба/моното
Всички тънки маркучета е добре да ги подмениш. За да стигнеш някои ще трябва да поразглобиш малко...

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Автомобили”