Всички имаме коли, нали ?
plamen6703 - майстор
Трябва да има подробни общи условия на застрахователят, но по разбираеми причини общите условия не са подробни. Каквото и да се пита, какъвто и отговор да дава представителят на застрахователят, няма ли го записан, отговора е само един отговор и нищо повече.
nikolov333 - майстор
По белия свят може и да е така да е, но у нас е обратното.. :-D :lol: :lol:
Огледите са най-неприятната част от цялата история с Каската. Аз си правя това каско <реклама> като колата ми е до 6000 лв. и в този случай не се минава оглед при подновяване на застраховката. Мисля, че Булстрад предлагат също Каско без оглед при подновяване.
Последна промяна от Virtex на вт май 18, 2021 10:43 pm, променено общо 1 път.
Причина: премахната реклама
ESPACE - майстор
Аз мисля, че когато човек се регистрира тук и веднага пусне мнение с линк в него е много съмнителен. Ако и във второто ти мнение има реклама на SDI си ясен.
lyubohar - майстор
Старата ми кола беше застрахована като нова в Алианс през 2004г.
Нова струваше 35000лв.Представете си колко съм дал за 14г.
Веднаж ми изплатиха градушка хиляда и няколко лв.
Продадох я 2019г.2018 имах няколко леки ожулвания по броните и задната врата.
Отидох на оглед.Служителката ме пита кога са станали и аз отговарям-не знам.
Тя ме гледа и не ми казва,че трябвало да се обадя веднага за всяко ожулване.
За мен беше ново и не съм знаел.Разбира се отказаха да заведат щетата.
Става въпрос за 2-300лв.най много.
Оттогава тази компания я забравих.Не че другите са цвете,но ме задължават от лизинга.
Четете всичко,но не при свършен факт.
stefanjor - специалист
Друго решение е да се намери читав застрахователен брокер.
Аз ползвам от години такъв и като стане нещо му звъня и той казва какво е най- добре да направя.
Бях задрал много здраво един пожарен ходрант на един паркинг. Водя му колата, той я гледа и пита- Кажи сега какво наистина стана? Аз казвам всичко като на поп. Той мисли гледа и каза- Пиши точно каквото е станало. Признаха си щетите и нямах ядове. Така и за други по- дребни щети всичко си минаваше по каското.
Друг е въпроса, че при подновяване вече гледат дали има завеждани щети и на тази база решават дали и колко ще се оскъпи.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
С брокера си трябва да си имате приказката. Да е ясно какво-що и как. Мен ме бе предупредил при ПТП да му звъня веднага, например. :roll: А като остъргах колата о гаража, си притвори очите и прие обясненията с паркинга...
Antonii - майстор
Човек като си чете общите условия към застраховката, няма как да го изненадат подобни работи.
Повечето застрахователи имат телефон накойто се обаждаш веднага при установена щета и се го пише в общите условия.
На този телефон и ще ви кажат какво да правите след това.
Застраховка тип каско се сключва само при директен представител на застрахователя, при него се завеждат и щетите, за да има интерес да ви се признае щетата.
Брокери от типа на посочения, не са удачен избор за каско, за гражданска и др. стават.
hidrazin - майстор
пон май 17, 2021 10:44 amthe_guy_123 написа:
Аз си правя това каско ...
НИКОГА не си прави каско в SDI и подобните му ако искаш да имаш застраховка.
Само директно при конкретен застраховател.
:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт май 18, 2021 10:24 amhidrazin написа:

НИКОГА не си прави каско в SDI и подобните му ако искаш да имаш застраховка.
Само директно при конкретен застраховател.
+1
"Моето" КАСКО бе при HDI... Минали работи

Тема "Отказано Каско" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: