Всички имаме коли, нали ?
KingLin - майстор
Изпаднах в следната ситуация:
Имам пълно каско към Армеец. Колата има щети по предна и задна броня, преден капак и дръжката на задната пета врата (комби). Случката със задната щета е че някой ме е подпрял и при отделянето закача дръжката и оставя две наранени места по боята на бронята. Аз съответно преди да закарам колата за снимки минавам автомивка и силната струя отлюспва голямо парче от боята там където е вече нарушена. По предната броня и капак забележките са малки. Предполагам от камъчета. От застрахователното дружество днес ми се обадиха да ме уведомят че отказват ремонта на броните поради некачествена боя. Някой минавал ли е по този път и има ли някаква оправия или да си изтегля останалата сума и да сменям застрахователя?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
KingLin написа:
... Аз съответно преди да закарам колата за снимки минавам автомивка .....
И що тъй бре ....
На застраховател се ходи "тъй-както-си" И то веднага. Радвай се, че ще ти оправят преден и заден капак. И ако искаш, си намери застраховател, който предварително да ти обясни нещата.
Като имах коли за Каско, бях при HDI, Прекрасен застраховател. Не знам има ли го още в Бг
KingLin - майстор
Мислех че трябва да е чиста и т.н. както когато се ходи при майстор. Сефте със застрахователи се разправям за личен автомобил. Сега определено ще се опитам да си изтегля парите оставащи до края на полицата и да сменя застрахователя но ми се иска да получа това за което платих една чанта пари а именно "оставяш ключовете и ти я връщаме като нова" и т.н. бла бла обещания. Определено не искам да оставя нещата така.
Сега четох пак общите условия и никъде не мога да интерпретирам текста като повода с който ми отказват.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Имаш снимки при застраховане, имаш снимки и пи щета. Трябв ада ти откажат аргументирано и писмено. Пиши си опровержения или както там се нарича. Искай си своето.
С "каза" не стават тези неща
nikolov333 - майстор
Това са пълни простотии..Пиши една жалба до централата им и обясни, че ще ги сменяш, понеже са некоректни пък белким хване декиш.. На мен баш ХДИ навремето ми спряха ремонта по Каско щета и то след като ми бяха дали възлагателното писмо и колата беше вече разглобена за боядисване във фирмен сервиз. Наложи се аз да си плащам сглобяването. Проблема ми беше, че в обяснението писах, че щетите са станали на черен път, а в договора някъде пишело.. "само по националната пътна мрежа". В последствие продадох колата на фирмата ми и им пратих писмо да изплатят сумите по заведените и непоправени щети по сметка на фирмата. Преведоха ми към 1850 лв.което включваше и оная отказаната щета, понеже и бяха пуснали възлагателното и им се водеше неприключена.. :rock:
profesionalist_wood - майстор
И аз не съм доволен за 60-те лева след 7 месеца :axe: за ударена задница на колата...Те ти автокаско!
nikolovvd - майстор
Аз си правя КАСКО в Евроинс. И старата беше там и сегашната е там. Ползвам "доверен сервиз" и никога не съм имал проблеми вече 15-16 години. Всяка година, в началото на Май завеждам щета и ми оправят всички забележки по колата, както спомена някой по-горе, от камъчета, подпирания и закачания. В края на Май правя новото КАСКО и така вече 17-та година.
По принцип застрахователите не обичат да дават пари, а Армеец, Орел, Дженерали и ДЗИ съм ги отписал и забравил.
Докато да дадеш парите са въха. Обещания, мазнене, усмивки, но вземат ли парите -уй тате.
Първата щета на сегашната кола бе едно одраскване на пластмасата на фара. Смениха го с нов за 1300 лв., ама колата беше едва на 1500 км.
KingLin - майстор
Изкараха ми точки някви от общите условия. Предната броня на снимките имала забележка дето и аз не знаех че я има ама е на снимките и за това не минава. А задната я изкараха като некачествено боядисана. Мислех да си дърпам парите ама и там брадва. За 2 изминали месеца ми спират 40 или 50% от сумата не разбрах точно и ме отказаха и по тоя параграф. Говорих и с доверения им сервиз и ремонта на броните ще си го поема аз че да им затворя устите на застрахователите да видим после ще има ли за какво да се хванат ако има нещо. Иначе от тоя момент спирам да бъда човек и минавам по техните методи. След време като има развитие ще пиша.
Chefo77 - майстор
Имат право да откажат само боята и боядисването, ако е само за боя, но не и боядисване при ремонт или смяна на бронята. Ако ме разбираш накъде бия :wink:
KingLin - майстор
Ja Ja :) Аз затова написах че минавам на техните методи :)

Тема "Отказано Каско" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: