Всички имаме коли, нали ?
plamen6703 - майстор
Лошото е, че на тях (застрахователите) не им дреме от нищо. Клиент съм на "Армеец" с три автомобила с пълно каско. Слава Богу, че до момента само един път се налагало жената да ползва обезщетение, че при изпреварване автомобила, който е изпреварва се прибрал по-бързо заради насрещен автомобил и при прибирането закачил лявата част на предната броня и отнесъл част от нея. Понеже извършителят изобщо не си е направил труда да спре, а жената в уплахата си не видяла номера на автомобила... това стана и повода на "Армеец" да не изплатят обезщетение... Не съм луд да тръгна да се съдя със застраховател... просто си оправихме щетата за наша сметка и продължихме напред...
Не съм ги сменял, защото по-добър застраховател няма да намеря, а не искам да оставям автомобилите ни без пълно каско.
Имаш ли възможност да изработиш застраховател, по никакъв начин не го жали, а го "сцепи" ако имаш възможност. Никога застраховател няма да се отнесе човешки към теб, че да разсъждаваш от човешка гледна точка спрямо него!
fbr - майстор
nikolovvd написа:
По принцип застрахователите не обичат да дават пари,
Докато да дадеш парите са въха. Обещания, мазнене, усмивки, но вземат ли парите -уй тате..
Вие забравяте от какво живеят застрахователите, и то нелошо. Нали знаете, кои са били първите застрахователи. Може би затова се наричат за.страх...., а не обезстрахуватели.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
plamen6703 написа:
Лошото е, че на тях (застрахователите) не им дреме от нищо. Клиент съм на "Армеец" с три автомобила с пълно каско. Слава Богу, че до момента само един път се налагало жената да ползва обезщетение, че при изпреварване автомобила, който е изпреварва се прибрал по-бързо заради насрещен автомобил и при прибирането закачил лявата част на предната броня и отнесъл част от нея. Понеже извършителят изобщо не си е направил труда да спре, а жената в уплахата си не видяла номера на автомобила... това стана и повода на "Армеец" да не изплатят обезщетение... Не съм луд да тръгна да се съдя със застраховател... просто си оправихме щетата за наша сметка и продължихме напред...
Не съм ги сменял, защото по-добър застраховател няма да намеря, а не искам да оставям автомобилите ни без пълно каско.
Имаш ли възможност да изработиш застраховател, по никакъв начин не го жали, а го "сцепи" ако имаш възможност. Никога застраховател няма да се отнесе човешки към теб, че да разсъждаваш от човешка гледна точка спрямо него!

И какво всъщност каза??
plamen6703 - майстор
Нищо не съм казвал, само описах инцидент, при който застраховател отказва да плати обезщетение при пълно каско.
шоп - майстор
Chefo77 написа:
Имат право да откажат само боята и боядисването, ако е само за боя, но не и боядисване при ремонт или смяна на бронята. Ако ме разбираш накъде бия :wink:
+1
кой разбрал разбрал.
Virtex - майстор
plamen6703 написа:
Понеже извършителят изобщо не си е направил труда да спре, а жената в уплахата си не видяла номера на автомобила... това стана и повода на "Армеец" да не изплатят обезщетение...
Ако е замесен друг участник ( автомобил или животно например ) трябва да има протокол от полицията, за да се "уважи" процедурата.

При липса на такъв протокол може да се каже, че е самостоятелен инцидент без други участници, стига да може да се "докаже".

Поне така беше преди няколко години.
nikolov333 - майстор
Не знам дали е така навсякъде, но засега с Булстрад съм нямал такива ядове..верно е че ги познавам хората де и винаги ме съветват, какво да пиша за да нямам проблем после..
Virtex - майстор
Явно това е "тънкият момент" - да ги познаваш, за да се знае какво да се пише при евентуален проблем.

А ако си обикновен човек може и да ти откажат заплащането :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Virtex написа:
Явно това е "тънкият момент" - да ги познаваш, за да се знае какво да се пише при евентуален проблем.

А ако си обикновен човек може и да ти откажат заплащането :)
Преди години, когато правех Каско, не познавах никого в офиса на затрахователя. Просто попитах как се процедира при щета. И ми обясниха :-) Например, винаги да се обаждам първо на тях, после на КАТ.... хах, при кои случаи е нужен протокол, при кои не... да си призная, веднъж остъргах колата на влизане в гаража, но мина като щета нанесена на паркинг от неизвестен извършител. Но, защото приличаше и така го поведох...
Никой няма да се грижи за теб, ако сам не се грижиш. Трябва да знаеш правилата, да знаеш възможностите. И не става с мрънкане, кършене на пръсти и тя така, той онака
Подаваш си щетата, четеш си опроверженията, възразяваш и така
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Virtex написа:
... може и да ти откажат заплащането :)
Е, как ще го откажат, е номера

Тема "Отказано Каско" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: