• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
Gnus - специалист
Здравейте.
Възможно ли е да се свали годишната винетка от една кола и да се ползва на друга?
Колите и винетката са си мои, просто едната ще отива за скрап и бих бил щастлив, ако мога да ползвам винетката от нея.
Питам, защото знам, че всяка година усложняват правилата за ползване на винетките (и не само) и може би през 2017 година отговорът е друг от този преди това.
shotik - майстор
Може, иди там ,където сменяват стъкла и са специалисти по това - на мен преди 4 години на Шкодата смениха предното стъкло ,защото се напука и ми я разлепиха от старото и залепиха на новото стъкло.
Gnus - специалист
Технически и аз мисля така да направя. Въпросът е после ще имам ли проблем?
А и всяка година има по нещо ново, не знам какво може да стане.
shotik - майстор
Не те разбирам от какво имаш страх, дори да се повреди, два месеца до 2018 г все някак си ще избуташ .Като си е на твоята кола и на фактурата е нейния номер , какво да ти направят ?
Другото е да ти я изрежат с флекс или ти да си го направиш и носиш парчето стъкло с лепенката и фактурата и готово .
zmiori - специалист
Шотка чиляка пита как от една негова на ДРУГА негова да я премести.
Според мен фирма за стъкла да ти издаде фактура за смяна на стъкло. Плащаш им някакво "ДДС" и дано са доволни инак не се сещам. Преди 5-6 години се наложи да ми сменят джама и прехвърлиха винетката доста грубо и видимо на въпроса няма ли да имам проблем отговориха с фактурата и отрязъка НЕ. И верно два пъти ме спираха с фактурата и отрязъка на винетката никакъв проблем.
Желая успех.
Antonii - майстор
Ако искате да свалите винетката от стъклото, то се разлепя с масло за шевни машини.
Но ако се ползва на друг автомобил при евентуална проверка може да имате проблеми, защото при покупката в документа за покупка се вписва регистрационния номер на автомобила за който е предназначена.
shotik - майстор
[quote="zmiori"]Шотка чиляка пита как от една негова на ДРУГА негова да я премести.
Според мен фирма за стъкла да ти издаде фактура за смяна на стъкло. Плащаш им някакво "ДДС" и дано са доволни инак не се сещам. Преди 5-6 години се наложи да ми сменят джама и прехвърлиха винетката доста грубо и видимо на въпроса няма ли да имам проблем отговориха с фактурата и отрязъка НЕ. И верно два пъти ме спираха с фактурата и отрязъка на винетката никакъв проблем.
Желая успех.[/quote

Пиша за фактурата/ касова бележка /, която се издава при купуване на винетката и тогава ти пишат номера на МПС за което е . Нали има и още част от винетката, която трябва да пази като контрола .
Virtex - майстор
При закупуване на винетката трябва да се посочи регистрационен номер на автомобила. Този номер се записва в база данни за платени винетки.

На теория камерите по пътищата би трябвало да засичат и номера и един ден да пращат честитки ако автомобила няма винетка. НЕ знам дали това е направено и дали ще стане някога.

Но това може да значи, че си платил винетка, но ще я ползваш на автомобил, който не е с регистрирана винетка. Същото важи ако те спрат, нямаш късмет и тръгнат да проверяват какво точно пише в касовата бележка и документ ( там номера трябва да го пише ).
plamen6703 - майстор
Virtex написа:
Същото важи ако те спрат, нямаш късмет и тръгнат да проверяват какво точно пише в касовата бележка и документ ( там номера трябва да го пише ).
Няма наказание в ЗДвП за това, че водач на МПС не си носи платежният документ за закупуване на винетен стикер.
radius - майстор
plamen6703 написа:
Virtex написа:
Същото важи ако те спрат, нямаш късмет и тръгнат да проверяват какво точно пише в касовата бележка и документ ( там номера трябва да го пише ).
Няма наказание в ЗДвП за това, че водач на МПС не си носи платежният документ за закупуване на винетен стикер.
А стига бе, вярно ли и тук си спец - електро-юрист :-D !


чл.100ал.2 (Нова - ДВ, бр. 6 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 39 от 2011 г., доп. - ДВ, бр. 101 от 2015 г., в сила от 22.12.2015 г., доп. - ДВ, бр. 11 от 2017 г., в сила от 31.01.2017 г.) Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да залепи валиден винетен стикер за платена винетна такса съгласно чл. 10, ал. 1, т. 1 от Закона за пътищата в долния десен ъгъл на предното стъкло на моторното пътно превозно средство по начин, възпрепятстващ повторното му ползване при движение по републиканските пътища и да премахва незабавно винетния стикер след изтичането на неговата валидност. Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да предоставя при необходимост валиден документ, доказващ плащането на съответните такси в съответствие с тарифата и наредбата по чл. 10, ал. 6 от Закона за пътищата.
  • 1
  • 2

Тема "Преместване на винетка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: