• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всички имаме коли, нали ?
Hoвoceлckи - майстор
Благодаря ви за загрижеността, но нито крика, нито колата са мои. Вчера идва съседът и ми разправя ... Никога не бях чувал за подобно нещо. Помислих, че има някаква уловка :? "Окото видя и ръката пипна". Първото нещо, което ми мина през ума беше да се бутне врътката, така че да се самоблокира. Комшията своевременно ме предупреди, че затяга яко. Е, трябваше и в това да се убедя лично. Потроших си пръстите докато я издърпам ... Ровнах в Гугъл, но ми върна само оня счупен крик от БМВ ... Този случай е по-различен, та реших да го споделя с вас ... Имал съм случаи на китара ключовете да изпускат, но крик виждах за пръв път.
Andri01 - майстор
На китарата ключовете нали са тип"червяк" ? Може да изпусне,ако нещо е счупено,изядено. То и затова червячните редуктори са едни от най сигурните/ ако са в ред разбира се/.
Hoвoceлckи - майстор
Абе видно е, че някои изпускат при по-голям зор. Да ви питам: някой стрещал ли е писмено указание към такъв крик да се вдига до максимално разтваряне като превенция срещу подобно развиване или изпускане (чупене). Логично е, че се пренася центърът на тежеста (натоварването) от червяка на "пантата", която се явява по-надеждна към товароносимост. Въпросът е дали производителите го споменават или го премълчават, тъй катозвучи леко компрометиращо ...
shotik - майстор
Hoвoceлckи написа:
Абе видно е, че някои изпускат при по-голям зор. Да ви питам: някой стрещал ли е писмено указание към такъв крик да се вдига до максимално разтваряне като превенция срещу подобно развиване или изпускане (чупене). Логично е, че се пренася центърът на тежеста (натоварването) от червяка на "пантата", която се явява по-надеждна към товароносимост. Въпросът е дали производителите го споменават или го премълчават, тъй катозвучи леко компрометиращо ...
Мисля ,че на крик от този вид ,трябва да има лепенка с указана височина на повдигане и товар , който може да повдигне, ще погледна утре в колата , ако на него няма , то на някоя от предишните ми коли съм сигурен ,че имаше.

Не всички крикове са с манивела, която да може да се сгъва и да осигурява контра .
iliya_i - майстор
В упътването на колата едва ли е казано този крик да се използва за нещо различно от смяна на гума. За другите неща пише да се ходи в сервиз. А на снимката от първия пост под знака "Внимание!" има книга. Всяко друго ползване е на отговорност на този, който го ползва.
Що си мислите, че като сте си е купил кола, с нея е получил и универсален крик за всякакви други дейности :?:
a_stoev - майстор
torbalan написа:
Трябва да го законтриш.

Имай предвид, че тези крикове не са особено здрави.

Преди много години имах Рено 19. Бях го дигнал на крика (същия, като от снимката), и трябваше да легна под колата за да погледна нещо...

Така както клечах до колата и се чудех да лягам ли или не (страхлив съм) изведнъж крика рече прас и колата падна...
Не си единствения със счупен крик.
Затова винаги се слага свалената гума под колата, като падне, да легне на нея.
Hoвoceлckи - майстор
Илия, и къде го видя това "друго" ползване на крика? Той съседа и гумите си сменява в сервиз. Допускам, че по-скоро от любопитство е решил да я повдигне.
Тошко, на лепенката на този крик има едни градуси (загледай се по-внимателно в снимката). Може ли да означават колата да се вдига до (на) 6 градуса в предния край ... Кой, как би ги измерил?
И някак несериозно ми звучи в един съвременен автомобил да си возиш дърво в багажника. Видите ли, производителят го натъпкал с екстри, ама крика баш не могъл да го доизкусори :-D
hidrazin - майстор
Hoвoceлckи написа:
... на лепенката на този крик има едни градуси (загледай се по-внимателно в снимката). Може ли да означават колата да се вдига до (на) 6 градуса в предния край ...
Не са градуси а са инчове.
"Не били компютри а компоти. И не сме ги изнесли за Япония ами за Германия , и не са били изнесени, а са били върнати..."
То инчовете са ги написали и в сантиметри - 15 cm.
:partyman:
iliya_i - майстор
Hoвoceлckи написа:
Илия, и къде го видя това "друго" ползване на крика?
Имам в предвид, да не се ляга под колата, както много колеги тук казаха като приложение на крика. Ама като си на зор, със спукана гума в пущиняка този крик ще те спаси, въпреки че се саморазвива.
Hoвoceлckи - майстор
hidrazin, мерси! Не бях сложил очилата, пък не и не бях се замислил. От друга страна не е най-масова практика един размер да се обозначава с две мерни единици.
А ти гледам, че сега си нямаш работа след като вместо да напишеш "не са градуси, а са инчове", изписа "цяла поема". Та вместо да си губиш времето да пляскаш стари, изтъркани лафове, да беше направил бързоварчето или поне да си кажеш какво е станало там ...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Винтов крик изпуска бавно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: