• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всички имаме коли, нали ?
shotik - майстор
А освен това там има и едно тежко мандахерцало, което може и да се закеркенечи.[/quote]

Някога бяха такива, но имаше и кухи, като тръба, много по- леки и не са били за застопоряване, много по- често ги оставят да висят надолу.
lov - майстор
Hoвoceлckи написа:
shotik написа:
Стъпката е подбрана , така ,че дори усилие от товар 2400 тона , дори и повече , да не може да развърти този винт.
Това не значи ,че на него увисват или се товарят тези тонове, там мисля ,че бяха към 80 тона на опън при изпитване .
Да де, само дето направо се къса ... :wink:
Преслав, не се закача ръкохватката.
.............................
Никой не е искал от теб да обясняваш каквото и да е! Не вярвам, че има някой, който да не го свързва това само развиване с по-голяма стъпка. Прекалено на сериозно се взимаш за такива дребни неща. Показах клипа основно като атракция. Нищо не съм питал!
Ама ти нали пак да изпъкнеш ... "видите ли аз знам за кинематична схема на конструкцията на крик, а вие не може да сте чували за такива работи и затова просто не можете да се сетите що се развива крика".
Е как да не си питал кат цяла тема отвори.И клипче показа. Това пък дето аз го подчертах какво е май е гатанка дето не знаем отговора който ти си открил и сега ни изпитваш. То на теб и с фуния да го наливат все ще намери от де да изтече. Опитах се да ти обясня като на нормален човек за какво става дума а ти почна веднага да се заяждаш. Явно това ти е вродено или от безделие се чудиш къде и с кого да се дракаш. Тошко и Преслав също ти подсказаха и ти пак си знаеш твоето.Веднага скочи да се доказваш и пред тях. Бре да го ева ти да не си бил и влаков машинист в някой минал живот.
И ще ти го кажа за последно с една нашенска приказка пък ако искаш ме докладвай че да ми изпросиш още едно наказание от управата на форума.

--С лош човек все някак си ще се разбереш но с глупав никога.

Между впрочем то май преди да докладваш трябва да си избереш кой от двамата си в тази поговорка. :)
iliya_i - майстор
Hoвoceлckи написа:
... затова просто не можете да се сетите що се развива крика.
А ти като беше там и цъкаше с език, сети ли се да провериш, дали евентуално комшията не е смазал добре винта, та да се развива по-леко за атракцията?
Virtex - майстор
Би било добре ако Hoвoceлckи и lov не превръщат темата в заяждане на лична основа :)
preslav - майстор
Virtex написа:
Би било добре ако Hoвoceлckи и lov не превръщат темата в заяждане на лична основа :)
Да, разговарял съм и с двамата на лични, изглеждат ми зрели и свестни мъже, а тук какво са се хванали за гушите не знам.
Тъкмо и аз щях да ги помоля да поуспокоят страстите.
Темата я възприех повече като предупреждение "ВНИМАНИЕ! И на вас може да ви се случи такава недомислица.", но тя прерасна в безсмислен спор.
Hoвoceлckи - майстор
Илия, помислих го. Но не се сещам за друг случай, когато има триещи се части, смазването да е НЕпрепоръчително.
С lov не кореспондирам в тази тема до 4-та страница, когато се изпляска с "Винта може да се развие когато усилието на опън върху него е най голямо и това може да го разбере човек с елементарни познания като види ккинематичната схема на конструкцията."Не, че и преди това не беше казал нещо провокиращо:
"... нормално е за тези крикчета в средно положение да развиват винта от тежеста"
На мен никак не ми звучи "нормално" като за машина идваща от Европа. Идеята на темата ми беше да се коментира европейската техника, към която гледаме, като че ли с голямо предоверяване. Беше ми интересно да разбера дали има и други такива случаи и колко често това се случва. Коментарите тръгнаха в друга посока - няма лошо. Само lov (след като първо се изгъбарка с торбалан), каза по същество, че това е нормално и се впусна да разяснява технологията на изпускането като написаното от другите чете по диагонал и "цитира като дявола Евангелието". Специално за винтовия спряг - примерът ми изобщо не е случаен. В железницата съм от 25 години. С този винтов спряг в ръце съм "проходил" там :wink: Тошко да каже от какъв съм почнал. Та, който иска да се загледа във хронологията на включванията ни и тогава да си направи крайния извод кой е "нападателят" в случая. А аз "не си оставям магарето в калта".
Като гледам получи се поредната наистина безсмислена тема. Да ме извиняват далите препоръки за взимане на мерки, но не ми звучат като особено важни, предвид че все пак тук не сме, да речем начален курс за шофьори :wink: Колкото и да се говори за техника на безопасност, винаги ще се намерят диванета да я пренебрегнат по някакъв начин. А конкретно в случая човек трябва да е тотално изперкал за да тръгне да ляга под колата. Всъщност има някакво логика това изпускане да е умишлено - така всеки, ще - не ще, ще подпре :-D Само си мисля, че е редно в такъв случай с крика да си върви в комплект нещо за подпиране.
Та г-н модератор, може би най-добре е просто да я "преместите" в най-подходящия за случая раздел - Recycle Bin :idea:
Andri01 - майстор
"... Всъщност има някакво логика това изпускане да е умишлено ..."
Това е направо за бисерите! Ега си желязото ,набедено за крик :):)
Имам същия към колата,вдигал съм с него джиБ - " Мерцедес-кубче" и сменихме гумата без проблем. Работи си нормално. Но винаги слагам едната гума под колата,при смяната. Някой го спомена по-горе този номер. А ако се наложи ад се завира човек отдолу-абсолютно задължително е подпиране с нещо!!!
plamen6703 - майстор
Много "полезна" тема, също като темата за рязане на стъкло, за електрическата проводимостта на водата. Все теми изпълнени със "смисъл" и "съдържание", от които лъсват както социалните дефицити на автора, така и огромните му по обем "знания". :partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Пред фактите и боговете мълчат.
Показал на практика неща. Покажи/докажи неверността им! Или замълчи.
Твоите знания показани в този форум се свеждат до препоръка "не пипай", "ти не разбираш" и "отивай на сервиз".

–––––––––––––––––––––––––
Andri01 написа:
...вдигал съм с него джиБ - " Мерцедес-кубче"
Виждал съм тенекеджия как вдига колата настрани за кърпене на под, прагове ... без никакъв крик. Талпа 2-3 метра и дърво за печката - лост от първи род. Един натиска, друг подлага, и пак ... За 10-ина минути я бяха изправили :)
Andri01 - майстор
...че и не изпускат като крика,нали :) :partyman:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Винтов крик изпуска бавно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: