• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всички имаме коли, нали ?
iliya_i - майстор
Hoвoceлckи написа:
Илия, помислих го. Но не се сещам за друг случай, когато има триещи се части, смазването да е НЕпрепоръчително.
Напротив, както се спомена по-напред тук се търси спирачният ефект на триенето на резбата. А всички механизми, при които се търси спирачен ефект на триенето не се смазват (накладки, дискове, барабани на спирачките, фрикционни съединители и др.). Както виждам, гайката е от някакъв вид пластмаса. Би трябвало самия материал да осигурява както необходимото смазване, така и необходимото триене. Просто ми хрумна, че от "добро желание" да се подобри работата на с-мата, може да се получи загубата на спирачния ефект.

Моята препоръка към всички е, преди да смажат винтов крик, да помислят и за противоположните аспекти!
Hoвoceлckи - майстор
Спирачен ефект :? Ако можеше в едната посока. В другата би затруднявал вдигането. Не мисля, че пластмасовата гайка би изкарала много при наличие на съществено триене. За мен този крик си е менте изработено някъде на изток "под контрола" на Форд. Все пак ми се струва, че при комплектоването, заводът за автомобили си проверява поръчаните компоненти. И не би допуснал да излезе кола с такъв крик. Вие как мислите? Личното ми мнение е, че този крик не е излязъл с колата от завода.
plamen6703 - майстор
Преди време имаше един шемет, който задаваше въпрос и в същото време се втурваше сам да си отговаря на въпроса и да спори и да се кара с потребителите, който му отговарят :cool:
Сега е същото положение, само "ника" е различен, но и в двата "ника" сценария е същият :lol: :partyman:
fbr - майстор
Аз мисля, че тоя крик е сбъркан при сглобяването. Дали като нов е станало, или после е разглобяван, но нещо е сбъркано при него.
Hoвoceлckи - майстор
Пламенчо, не внимаваш в час [-X Според колегата ти, на който си отявлен фен, ефекта е напълно допустим дори и за марков крик. На мен това ми се струва недопустимо и ми се щеше да чуя други разумни доводи. Не от теб. За теб ми е ясно защо си тук. Намираш постовете ми за безсмислени , темата за безполезна, добре защо изобщо пишеш тук? То е ясно де - просто да се заяждаш. Защо не и да отклоняваш поне вниманието на четящите от същността на темата.
zmiori - специалист
На времето като смятахне винтов крик наклона на винтовата линия ако не се лъжа м/у 5 и 7 % се води самозадържащ. Явно тук наклона е по голям и НЕсамо задържа.
tsenkov - специалист
Ти хубаво си го смятал пък и не само ти. Добре ама помниш ли какво беше усилието когато винта не беше само задържащ? Искам да видя как ще върнеш усилието на правилно сметнат винт.
В случая винта при всички случай е манипулиран за да се получи тоя ефект! И то за ФОРД!? Който държи 20-25% от Световния пазар? Знаеш ли колко е разглезен купувача в нормална а не в пост социалистическа България ? За да държи тоя % сигурно има защо,ама доморасли "разбирачи" на коли "Н" та употреба такива теорий ще ти развият че ум да ти зайде.
За 36 години с книжка съм сменил над 20/двадесет/ автомобила и на никой не ми се е случвало да ми се развие крик. Та по склонен съм да вярвам че някой има доста развинтена фантазия и "разбирачи" с още по развита такава и много свободно време за писане по форумите и оплюване на..........представяйки се за загрижен!
zz_stefanov - майстор
Hoвoceлckи, да не би да работи двигателя на колата или да си пръскал крика със силиконов спрей или с течен тефлон. :)
DMN - майстор
Ако не бях го видял това на клипа, трудно бих го повярвал. И аз ползвам винтов крик, на външен вид изглежда същия, но е от автомобил VW. Това, което виждам на клипа, не знам как да го коментирам...просто не би трябвало въобще да се случва!!!
Заглеждал съм се и в моя крик, но повече ме е притеснявал въпроса - защо в това винтово съоръжение, елемента играещ ролята на гайка е от пластмаса, не от метал :? - все пак - разликата между метал и пластмаса по отношение на якостта е...нали ме разбирате, макар че май има изключения. Аз си го обяснявах, че може би е заради корозията(ръжда), която може да се получи, ако са и двете части метални от резбовото съединение и да пречи за развъртането на крика. Обаче не съм сигурен дали това е причината. Като гледам крика, пластмасата(гайката) сякаш оказва по-голямо триене при въртене(няма хлабина, става по-плътно съединение и по-голямо триене) и същевременно не може да се получи затягане(щото пластмасата е по мека), което затягане според мен би могло да се получи, ако болт/гайка са метални и нямат необходимата стандартна хлабина(с цел, ако се гони по-голямо триене против саморазвиване) в самото резбово съедение.
Поразрових се малко в един учебник от техникума, дето едно време уж ги учехме тия неща, там се споменаваше за ъгъл на подема и ъгъл на триенето, в които май се крие саморазвиването на крика :? :
Прикачен файл:
2018-01-21_221126.png
lov - майстор
Тъй де още от началото му разправям че при различни положения усилието което е на винта е различно.Ама той като оная краварка Псаки дето беше некаква говорителка. Сега пак да не вземе да се обиди все пак дамата заемаше голяма длъжност. А що е краварка това едруга тема.Та тя на всеки конкретен и не изнасяш им въпрос знаеше само едно.
-- Не знм как е ама не тъй. Вий не разбирате не сте прави..
И в место да си чеше крастата да беше взел крика да вдигне до горе пък тогава да ми прави клипове. Да видим дали ще се саморазвива.
Но и това ме съмнява че ще направи. От както е във форума няма и една снимка на нещо зад което да застане и да каже аз съм го направил ей с тези двете ръце. На всякъде само локуми въпроси на които си отговаряме сами и обвинения че този или оня му били криви.
Virtex написа:
Би било добре ако Hoвoceлckи и lov не превръщат темата в заяждане на лична основа :)
Тъй като съм споменат от модератор на форума и имам своето достойнство съм длъжен да отговоря.
VirtexТрябва ли да се самоцитирам или ще си направиш труда да ми прочетеш първите два поста в темата. Да оцениш моето отношение към въпросния субект или отношението ми към темата. На 2-ра и 4-та страница са. Да съм обидил някой или да съм нагрубил. Или а съм разтягал локуми. Тъй че няма какво да укротявам страстите си към те това недоразумение във този форум. Достатъчно съм бил толерантен и много пъти е било с компромиси. Много отдавна мислех да го направя но го отлагах заради приятелите тук. Забравете ме вече във този форум. Ще влизам само от време на време за да ползвам неща които съм качиил но няма да пиша. На който му трябвам знае къде да ме намери.

Mнението е редактирано от администратор,за да се запази добрият тон. При установяване на нередности или нужда от съдействие, може да се обърнете към нас за съдействие.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Винтов крик изпуска бавно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: