• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всички имаме коли, нали ?
DMN - майстор
lov написа:
И в место да си чеше крастата да беше взел крика да вдигне до горе пък тогава да ми прави клипове.
Добре де, ама моя крик, а и много други, що не се саморазвиват, без значение от положението и ъгъла на рамото?
Новоселски наблегна, че има нещо сбъркано или фалшиво в крика, който показва. И аз мисля така. Според мен тази пластмасова гайка е много износена или много смазана с нещо :? , та от учебника дето го снимах по-горе, явно не се спазва условието, кво беше там...то го пише.
Темата обаче за мен е много полезна, щото аз съм правил глупостта да се навирам поне дваж пъти под вдигнат на винтов крик автомобил(моя) и то без да има нещо друго като подпора, което е глупост, осъзнавал съм риска много добре в този момент, обаче аз вече от тук нататък под такова нещо след тоя клип няма да се навирам без да съм подложил нещо, подлагал съм много пъти, но поне два-три пъти не съм, щото съм нямал под ръка, а ми се е налагало да се мушна отдолу на вдигнат крик :axe: , макар и да не съм махал гумите, което все пак донякъде е облечаващо риска, но въпреки това, при изтърване на крика опасността е много, много голяма за човека отдолу.
:partyman:
Virtex - майстор
lov написа:
VirtexТрябва ли да се самоцитирам или ще си направиш труда да ми прочетеш първите два поста в темата.
Да, прочетох ги, прочетох и мнението на торбалан непосредствено след твоето.

Демокрация е и всеки има право на избор какво да прави и къде да участва. Има и право на собствено мнение, включително и мнението за личната толерантност (нищо, че из форума има примери за обратното).

Виждането, че всичко е обърнато на мерене на дадени органи е странно, но също в реда на нещата ( и правото човек да мисли каквото иска ), но все си мислех, че това го правят децата, а не възрастни хора :)
kozl - майстор
Кво сте ги задъвкали тези крикове за еднократна употреба. Гледам на новите коли нема резервна гума, а за крик и не попитах :roll:
fbr - майстор
Мненията за крика са 1/5 от постовете. Останалото е " Ти е.аваш ли стария, или не го е.аваш"
Hoвoceлckи - майстор
zz_stefanov написа:
Hoвoceлckи, да не би да работи двигателя на колата или да си пръскал крика със силиконов спрей или с течен тефлон. :)
Нали не се шегуваш? Не е работел двигателят. Казвах го по-назад - колата и крика не са мои и аз нищо не съм правил по него. Все пак по-скоро трябва да беше смазан. Това противопоказно ли е по принцип? Има ли го писано някъде като указание? Правя аналогия и с менгемето. Него си го смазвам редовно и никога не е изпуснало въпреки, че отнася и доста бой понякога ... Също и "гайката" му не е пластмасова ... Ясно ми е, че там стъпката е по-малка. Поради каква причина, производителя на този крик може да я е пуснал фатално голяма? Ясно ми е, че така би вдигал малко по-бързо, но и по-трудно, с повече усилие.
stoianov_n - специалист
Изпуснал съм сейра, ебаси..... :-D
И ся оправихте ли го тоа крик,, че ни ми се чете? :?
gogo7777 - майстор
Винт бе, винт......разлабва се сам под въздействието на грес и приложена сила. Сила голема и лъзгав лубрикант :lol: . Иначе евала на теоретиците-механици......и на видео-редакторите също де. :-D
Hoвoceлckи - майстор
Изобщо не е ставало въпрос за оправяне. За сеир може би, за изясняване на причината и може би - допустимо ли е изобщо ...
А имаше един лаф "греста изяде оста" :-D
Andri01 - майстор
"Греста изяде ел. двигателя"...а той беше 38Кв! Действителен случай! :(
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Винтов крик изпуска бавно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: