• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всички имаме коли, нали ?
lov - майстор
До вчера разправяше че никога не си шофирал и все си бил кат чувал с картофи. Преди две години жена ти взе и почна да те вози и беше.голяма фалба във форума и хоп сега изведнъж пък си имал кола преди не знам колко си години. Аз ли съм с къса памет или ти взе да разправяш сънища. Не че и преди взе да разбираш от коли и от ЗЗДП и някой пак ти прави забележка.
Селски почти нормално е за тези крикчета в средно положение да развиват винта от тежеста. Все пак стъпката е голяма и задържането става при почти крайните положения на вдигане. Все пак те са да закърпиш положението на пътя а не да се завираш под колата. Иначе ползва манивелата като се надяваш така да я сложиш и закачиш че да го блокира. Те по горе ти обясниха как се прави.
torbalan - Дървен философ
lov написа:
До вчера разправяше че никога не си шофирал и все си бил кат чувал с картофи. ...
И какъв точно е проблема до преди три години да не съм шофирал и да съм бил собственик на автомобил, който го е карала жена ми, и за който аз да съм полагал грижи?

Дори имаме акт за гражданска.
Жена ми, като шофьор - 400 лева.
Аз, като собственик на автомобила - 400 лева...

Полицаите тогава ми предложиха да ми пишат акт на мен (все едно аз съм шофирал) за да минем само с 400 лева, но трябваше да започнем с това, че съм шофирал без да имам книжка...

А реното, което съм споменал, не е от преди три, а от преди 15 години...
Lisko - майстор
torbalan написа:
Така както клечах до колата и се чудех да лягам ли или не (страхлив съм) изведнъж крика рече прас и колата падна...
Затуй е добра идея първо да се подпъхне едно по-дебелшко трупче, преди да се пъхне човека. Така, крика и да изтърве, трупчето ще държи.
kozl - майстор
Новоселски попаднал си на полуавтоматичен крик с наказателен таймер. Начи докато се развие треба да си сменил гумата иначе - наказателни кръгчета :lachtot:
Мен шубе да легам под кола повдигната на крик. Още на Москвето крика се опраска при едно вдигане за смяна на гума. И понеже Канадско ми е далеко за трупчета, съм се въоръжил със стари соц бугарски стойки. А като си купих крик тип крокодил и с него имаше още 2 стойки, по-модерни, но едва ли по здрави от бугарските.
Веднаж ми се наложи да ползвам оригиналния крик на Пежо Партнер и съм пропущил момента със законтрянето, но тогава бях ангажиран да събирам камнье, дърва и всьо що може да се подложи в едни песъци де заглобих Партьора. Така кой гледа мноо реклами.
preslav - майстор
Нали се топлиш на дърва, 1-2 трупчета по размер никога няма да са ти излишни за по-сериозни залягания под колата. В случая и една летва ще ти е достатъчна, поставяш я под края на дръжката и земята, а после само я измъкваш.
iliya_i - майстор
Този крик е предназначен САМО за смяна на пукната по пътя гума.
Тук е показано как точно се ползва.
shotik - майстор
Сега като видях клипа, ми стана чудно , защото поне 35 години ползвам подобни крикове, някои са "жабка" -двойни като този, а на шкода и сеат са такива единични , но никога не ми се е случвало такова нещо- да се развърта сам.
Дори съм омазвал винта , за да върти по- лесно.
Резбите на всички са били ситни, не са били с едра стъпка , за да се развърта от тежестта.
Не мога да преценя дали е много износен, но щом изпуска , взимай друг, не се захващай да го ремонтираш, него може да го ползваш за други цели, където няма рисков фактор.
Тенекеджиите ги ползват за разпъване на калници и др. части по купетата след удар, но може и на други места да има приложение .
muhala - майстор
torbalan написа:
Трябва да го законтриш.

Имай предвид, че тези крикове не са особено здрави.

Преди много години имах Рено 19. Бях го дигнал на крика (същия, като от снимката), и трябваше да легна под колата за да погледна нещо...

Така както клечах до колата и се чудех да лягам ли или не (страхлив съм) изведнъж крика рече прас и колата падна...
Никога не лягам под колата на крик. Винаги подлагам дървено трупче, резервна гума (да опре носача в джантата) или нещо друго.
hidrazin - майстор
Дефектен крик от Bmw X3

"- Един Форд запалил през зимата и те го кръстили Фокус!
- После решили да го отпразнуват и направили Фиеста!
- Обаче прекалили и ги извели с Ескорт!
- Дa бе, aмa Ескортa се рaзвaлил и минaл ТРAНЗИТA!"

:partyman:

:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Винтов крик изпуска бавно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: