• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
Antonii - майстор
За невежите, контактно лепило е - Момент на Хенкел. Българското Хелми също е такова.
Лепенето става след изсъхване на лепилото нанесено и на двете повърхности.
Като якостта на връзката зависи от първоначално приложения натиск, след това колкото и да го притискате ще е без резултат.
Лепил съм и огледала с подгрев с Момент и до сега не е имало проблеми.
ESPACE - майстор
Невежите в лепенето на огледала може и с теракол да си ги лепкат ако искат, въпроса е с какво ги лепи производителя. А той не ги лепи с лепила били те с контактно или безконтактно нанасяне!
Antonii - майстор
Аз принципно съм си леко тъп, но никъде в първите въпроси невидях условието за това как ги лепи производителя.
Иначе производителите на добрите (среден към висок клас) автомобили ги лепят чрез термичноактивиращи се лепила.
Това което съм споделил е личен опит и никой не е длъжен да го използва.
kozl - майстор
Antonii написа:
За невежите, контактно лепило е - Момент на Хенкел. Българското Хелми също е такова.
Лепенето става след изсъхване на лепилото нанесено и на двете повърхности.
Като якостта на връзката зависи от първоначално приложения натиск, след това колкото и да го притискате ще е без резултат.
Лепил съм и огледала с подгрев с Момент и до сега не е имало проблеми.
Бъди по-сдържан с коментарите си. Това лепило, за което пишеш е полихлоропреново лепило. Аз съм ползвал литри подобно и не съм доволен от това лепило. Преди години българското такова лепило носеше марката "Хелметекс" и се продаваше в тенекиени кутии. Понеже не бях особено очарован от това лепило се сдобих с полихрорпропеново лепило "Pattex" пак в тенекиена кутия, с която преди 30 години фурнировахме дървени плоскости и врати. След 20 г. лепилото се разпадна. Фурнира пада, а под него има остатъци като от засъхнало декстриново лепило. Никаква еластичност. Опитвал съм да лепя с него спомагателни съоръжения към аквариума (хранилки, родилки) - пълен неуспех, въпреки, че в инструкциите пише "устойчиво на вода". Последното неуспешно лепене бе на тапети към алуминиева дограма. Да ама от конденза по алуминия се разлепи.
Колкото за контактното - на две лично мои лепила, едното "Moment", другото "Pattex", никъде не е употребена думата "контактно".
В нета под "контактно" лепила излизат бол. Действително най-често срещаното е полихрорпропеновото лепило, но пък то е най-разпространеното "универсално лепило". Кое е по-контактното лепило от тези двете :? На това де пише или на това де не пише, че е контактно.
Изображение
Изображение
ZMeyGorianin - майстор
Лепил съм вътрешно огледало с лепило "Локтайт" - нещо като нашата "Капчица". После сменях предно стъкло - пукна се на мястото на лепенето :cry:
  • 1
  • 2

Тема "Лепене на огледала" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: