• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
Здравейте преди 2 дена счупиха едното огледало на опела ми , въпросът ми е има ли начин да ги залепя с здраво лепило? или ,знаете ли добър майстор във варна,който да го залепи? :rolleyes:
montoya - майстор
С хубаво двойно лепещо тиксо се монтират огледалата
batvenko - специалист
Не става ясно кое огледало е счупено - външно, вътрешно...
ESPACE - майстор
Човека пише "едното огледало", значи се предполага че е едното от двете външни. Иначе montoya правилно ти е казал. Купуваш хубаво двойнозалепващо на Tesa или 3М задължително за ВЪНШНА употреба и с него го залепваш.
Antonii - майстор
Става и с контактно лепило.
ESPACE - майстор
А какво е това контактно лепило? Защото безконтактно лепило звучи като суха вода!
montoya - майстор
Моето беше счупено като взех колата, някак си успях да отлепя всичките парчета без да съсипя оригиналното тиксо. Прицелих се хубаво с новото огледало и го лепнах, вече 13-та година си седи огледалото без никакъв проблем
kozl - майстор
Не е ясно какво е огледалото и какво по него е счупено. Има ли подгрев, няма ли :?
На мен на пежо 305 огледалото ми счупи гарга, която уцелих в полет. Нямаше подгрев и нямаше къде да го лепя. Та изрязах алуминиева подложка с формата на старото огледално стъкло и в-у нея с двойно лепеща лента оригинално заложена в огледалното стъкло го лепнах. За има няма некаво време се разлепи и строши, та после изчистване на алуминиевата основа и с полиуретанов уплътнител огледално стъкло от камион и с елмаза догодих формата. На пежо 306 ми счупиха огледалото в шарнира на сгъвката - пешеходци от яд, защото бях забравил да го прибера. Не ми дойде на акъл какво и как да залепя. Счупен метал с малка контактна площ, по скоро е за заварка. Но пък в автоморгите открих потрошено огледало със здрава шарнирна връзка и подмених от двете излезе едно работещо.
На пасата гледам един ден огледалното стъкло от към страната на шофера се клати. И като го пипнах и остана ми в ръката. Заводски лепнато с незнам какво, после явно долепвано с нещо твърдо, не беше силикон. Докато търсех с какво да го залепя, съпругата намерила услужлив колега с "контактно" лепило от това де лепи ора по тавана и с ехидна усмивка ми каза да преустановя търсенето и да се поинтересувам за тва лепило дето слепва всичко. И след няколко дни ми носи упаковано в кутия огледално стъкло с реотани, чисто ново с молба да го монтирам. Старото отлетело като лястовичка и падайки на земята станало на много малки лястовички, които обаче тя не успяля да събере, за да ми ги донесе да ги лепя, както правих с предния мигач на опела, след като при паркиране го заби в бронята на пежото 305.
Огледалце, огледалце, я ми ти кажи с кво колегата те залепи :?
kozl - майстор
Antonii написа:
Става и с контактно лепило.
ESPACE написа:
А какво е това контактно лепило? Защото безконтактно лепило звучи като суха вода!
Може би лепило за лепене на контакти :?
ESPACE - майстор
kozl написа:
На пасата гледам един ден огледалното стъкло от към страната на шофера се клати. И като го пипнах и остана ми в ръката.

Точно същия случай имах и аз. Изчистих основата, двойнозалепващо на TESA за външна употреба и вече 4 години оттогава няма грижи.
  • 1
  • 2

Тема "Лепене на огледала" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: