Всички имаме коли, нали ?
infomar
В моментът съм на 5000 км. Трябва ли да го сменям или да изчакам поне 10 000 км?
iliya_i - майстор
Маслен филтър се сменя заедно с маслото. На колкото маслото, на толкова и филтъра.

ПП. Не е продлем и на всеки 1000 да ги сменяш, особено ако ги правиш за 3 години. :-D
naB4o - специалист
Аз сменям на 10000 км или календарна година, обикновено навъртам 7-8000 км или максимум 9. Така че го сменям 1 път годишно, заедно с маслото. Колата пипа ли маслото?
cvettomirr - специалист
Вие имате страшен пробег 7-9хил за година, аз ги правя за месец същите.
nikolov333 - майстор
Ми като живея над офиса в който работя, колко трябва да навъртя.. :-D
Делян - специалист
Или като се бъхтиш от тъмно до тъмно в работилницата, как да навъртиш повече километри (освен с краката си).
А за филтъра - заедно с маслото, пък може и всяка седмица, но не знам някой да го прави.
infomar
naB4o написа:
Аз сменям на 10000 км или календарна година, обикновено навъртам 7-8000 км или максимум 9. Така че го сменям 1 път годишно, заедно с маслото. Колата пипа ли маслото?
Колата не харчи масло и в момента е в отлично състояние като цвят и мазилност по всички домашни тестове, но ще го сменям, та питах за филтъра дали мога да мина метър, въпреки, че не е голяма цената. Явно ще го сменям.
ESPACE - майстор
cvettomirr написа:
Вие имате страшен пробег 7-9хил за година, аз ги правя за месец същите.
От 2 до 4 часа на ден зад волана, не си за завиждане.
DundyTheCroc - майстор
Филтъра със сигурност спира да работи много преди колата да е минала 10к километра и да дойде ред и на маслото, така че пестенето на едни 10 лева може да излезе солено.
plamen6703 - майстор
Смяната на филтъра е по-важна от самата смяна на маслото. Масло може и да се долее, ако има проблеми, може да се закъснее със смяната на маслото, но филтъра е нещо, което трябва да смени дори да не се сменя маслото.

Тема "На колко километра сменяте маслен филтър на бензиновяа кола?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: