• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
vlax - майстор
Питането ми е за фирмен лек автомобил.Задължителен ли е пътния лист,КАТ,НАП?
При проверка КАТ имат ли право да искат пътен лист,на Вас при пътна проверка искали ли са ви пътен лист?
И още нещо се сетих,КАТ искат ли снимка на автомобила с фирмените надписи?
plamen6703 - майстор
Пътният лист не се изисква при проверка от пътна полиция, но се изисква и е задължителен в едно с фактурата за гориво, ако решиш от НАП да ти признаят като разход горивото на автомобила.
При фирмените автомобили /регистрирани на името на фирма/ се искат да се представят снимки на автомобила в пътна полиция и да имаш копие от снимките при документите на автомобила. Издава се регистрационен талон, в който талон пише примерно - цвят на автомобила - червен с рекламни надписи.Има изисквания какви документи да се носят в пътна полиция, правил съм го преди около 10 години и може да има промяна в документите, но ако искаш може да ти напиша какво са ми искали. Отделно при мен има рекламни надписи на няколко марки изделия, които поддържам гаранционно по договор, иска се и договора с тези фирми като основания за рекламата.
Хубавото е, че до момента за толкова години никога при проверка пътен полицай не е поискал да види нито снимки, нито каквото и да е във връзка с "облепването" на автомобилите ми. :partyman:
hidrazin - майстор
Вместо пътни листи използвай пътна книжка. Много е по-удобно.
Ако автомобилът има смесено предназначение, т.е. ползва се за дейността и за лични нужди,
и ако се начислява данък върху разходите върху 50 на сто от всички разходи, свързани с ползването на този автомобил,
то може и да не се попълва пътен лист, пътна книжка.
Но строго трябва да се следи процента лично-служебно.
Относно облепянето на автомобила и разни надписи - тея простотии отпаднаха преди доста години.
Трябва да остане един елемент в основния цвят - преден капак или таван.
Не трябва да има лепенки и надписи по стъклата и фаровете.
Табелите, надписите, рекламите ... не трябва да са в противоречие със закона - например джендърски, пор...но и подобни.
Надписите трябва да са на български език с изключение за запазените търговски марки.
Така че на КАТ му е през оная работа за фирмените надписи.
:partyman:
P.S. Аааа... И да не забравя.
Задължително да има заповед от фирмата кой или кои лица имат право да управляват автомобила. Те тва могат да ти го искат.
VLADO66 - майстор
Ползвам пътна книжка, но никой не ми я е проверявал.Пиша си я, за да си следя какви километри минавам служебно и какви за лично ползване, защото ми е и като лична кола.От КАТ могат да ти искат пълномощно от фирмата, че са ти дали да управляваш автомобила.
kr1100 - майстор
VLADO66 написа:
От КАТ могат да ти искат пълномощно от фирмата, че са ти дали да управляваш автомобила.
Не.
torbalan - Дървен философ
hidrazin написа:
...
Задължително да има заповед от фирмата кой или кои лица имат право да управляват автомобила. Те тва могат да ти го искат.
Това по кой закон е? Питам, защото често карам служебната кола на управлението ни, а ме няма в заповедта...
VLADO66 - майстор
Дали ако вземеш джипа на Бойко Борисов и те спрат,как ще докажеш че ти го е дал , а не си го откраднал?
gnt69 - майстор
VLADO66 написа:
Дали ако вземеш джипа на Бойко Борисов и те спрат,как ще докажеш че ти го е дал , а не си го откраднал?
Ако Бойко го е обявил за откраднат ша та хванат. Ама ако не го е обявил ша си караш. Не е нужно на никой да доказваш. Все пак полицията не са селските пъдари имат си информационна система и могат да проверят при съмнение дали автомобила се издирва. :partyman:
tysonlkr - специалист
gnt69 написа:
...Все пак полицията не са селските пъдари имат си информационна система и могат да проверят при съмнение дали автомобила се издирва. :partyman:
Те може и да имат информационна система, но не я използват много по лесно на хартия.
Информационна система имат и за застраховките но като те спрират ти искат полицата. Същото е и със винетките и с прегледите :wink:
kr1100 - майстор
[quote=tysonl
Информационна система имат и за застраховките но като те спрират ти искат полицата. Същото е и със винетките и с прегледите :wink:
[/quote]

И като им се озъбиш т.е. да си проверят онлайн клякат. Пробвано е.
  • 1
  • 2

Тема "Я да попитам,че се оказа голяма каша" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: