Всички имаме коли, нали ?
jekasus - майстор
Каско и ГО - 1800 лв на година...?
Не, няма да поглеждам никога към новите коли, май за това служебната е най-добра...
naster - майстор
вт авг 21, 2018 10:35 pmjekasus написа:
Каско и ГО - 1800 лв на година...?
Не, няма да поглеждам никога към новите коли, май за това служебната е най-добра...
Реално мисля, че в тези пари влизаше и рег в КАТ, пожарогасител, жилетка и другите дивотии
jekasus - майстор
naster написа:
Реално мисля, че в тези пари влизаше и рег в КАТ
Тя единствена и неповторима, тоест при първа рег., не знам как е при нови коли...
naster написа:
пожарогасител, жилетка и другите дивотии
Кой има редовен пожарогасител? :-D
andy_forresite - майстор
Автомобилът е пасив и то пиещ кръв.
Първо: новият се обезценява със страшна скорост. Купуваш го, прибираш се пред блока и чао 30% от стойността му. Това продължава с намаляващи темпове без спиране. Второ: с изплащането на банков кредит (глупост за нов автомобил) или вноски по лизингов договор още повече си скъсяваш живота. Недай си боже стане непредвидено събитие като злополука, тежко заболяване, операция или смърт и ще съжаляваш за този дългосрочен ангажимент с изходящи парични потоци без колата да се е движила и метър. Горивото за 100 километра пробег в най-добрия случай ти е 20 лева смесен цикъл. Или това прави около 8,5/100 среден разход. Знам че може би на колата ще и дават 5,4 извънградско; 8,9 градско и 6,8 смесено, но това е на стенда. Реалността често е много различна. Може да се получи в неделя по обяд на околовръстното с каране по инерция с попътен вятър и свален 3 пръста джам че отвънка жега. И трето: не се надскачай защото ще патиш. Ще влезеш в дълговата спирала, откъдето много трудно се излиза. Знам че сега си мислиш "...аз го заслужавам, сега съм млад и искам да живея, всичките ми приятели карат нови коли ..." НО, бъди разумен! Купи си колца за 5-6-7 хайде 8000 лева и се вози.

Колкото до ГО то изборът на доказала се (с навременно изплащане и за правилната сума при застр. събитие) компания трябва да е водещия ориентир, а не цената на полицата. Това не е дъвка или кисело мляко. Возите близките си в тия остъклен метални бункери с евтина пластмаса и полицата ще покрива щетите по същите тези хора като стане белята. Или се возите сами, купувате си най-евтината полица, причинявате ПТП, нанасяте куп поразии на хора и/или сгради и трябва да платите примерно 200 000 лева. Компанията накрая се измъква като дава 50 000 и разликата се покрива от ... сещате се кой.
shotik - майстор
ср авг 22, 2018 2:06 amjekasus написа:
naster написа:
Реално мисля, че в тези пари влизаше и рег в КАТ
Тя единствена и неповторима, тоест при първа рег., не знам как е при нови коли...
naster написа:
пожарогасител, жилетка и другите дивотии
Кой има редовен пожарогасител? :-D
Аз имам редовен пожарогасител ! Другото на което много държа , ръчната спирачка да е в изправност и я ползвам много често, дори при спиране на светофар !
Chefo77 - майстор
ср авг 22, 2018 2:06 amjekasus написа:
naster написа:
пожарогасител, жилетка и другите дивотии
Кой има редовен пожарогасител? :-D
Аз. Като ти се наложи да гасиш, слава Богу не моя, автомобил на пъпа на Варна, разбираш защо трябва да е изправен. И колко безсмислен е в този обем :D

Анди, към всеки кредит от банка задължително сключваш застраховка. Така че не те притеснява изплащането. Съпругата ми беше няколко месеца в болничен, всичко си платиха Кардиф... а бях силно скептично настроен.
За останалото си много прав!!!
naster - майстор
ср авг 22, 2018 7:03 amandy_forresite написа:
Автомобилът е пасив и то пиещ кръв.
Първо: новият се обезценява със страшна скорост. Купуваш го, прибираш се пред блока и чао 30% от стойността му. Това продължава с намаляващи темпове без спиране. Второ: с изплащането на банков кредит (глупост за нов автомобил) или вноски по лизингов договор още повече си скъсяваш живота. Недай си боже стане непредвидено събитие като злополука, тежко заболяване, операция или смърт и ще съжаляваш за този дългосрочен ангажимент с изходящи парични потоци без колата да се е движила и метър. Горивото за 100 километра пробег в най-добрия случай ти е 20 лева смесен цикъл. Или това прави около 8,5/100 среден разход. Знам че може би на колата ще и дават 5,4 извънградско; 8,9 градско и 6,8 смесено, но това е на стенда. Реалността често е много различна. Може да се получи в неделя по обяд на околовръстното с каране по инерция с попътен вятър и свален 3 пръста джам че отвънка жега. И трето: не се надскачай защото ще патиш. Ще влезеш в дълговата спирала, откъдето много трудно се излиза. Знам че сега си мислиш "...аз го заслужавам, сега съм млад и искам да живея, всичките ми приятели карат нови коли ..." НО, бъди разумен! Купи си колца за 5-6-7 хайде 8000 лева и се вози.

Колкото до ГО то изборът на доказала се (с навременно изплащане и за правилната сума при застр. събитие) компания трябва да е водещия ориентир, а не цената на полицата. Това не е дъвка или кисело мляко. Возите близките си в тия остъклен метални бункери с евтина пластмаса и полицата ще покрива щетите по същите тези хора като стане белята. Или се возите сами, купувате си най-евтината полица, причинявате ПТП, нанасяте куп поразии на хора и/или сгради и трябва да платите примерно 200 000 лева. Компанията накрая се измъква като дава 50 000 и разликата се покрива от ... сещате се кой.
Много апокалиптично гледаш на живота. Аз избрах собствен (на продавача, макар и да е отделно юридическо лице) финансов лизинг. Цифри и да представя, вече не са актуални. Наистина съвременният дизел 1.6 не харчи 8 на 100. Аз използвам стоп§старт системата по светофарите - среден разход над 6 не съм имал, на дълъг път пада под 5 (6-та предавка, темпомат и много ниско челно съпротивление...). С дизелът от Магарешки по-скоро слиза по-близо до 10лв/100км отколкото 20. Новата кола, особено дизел, беше оправдана от дневния пробег по средно 80км на ден (такава ни е работата). Ако купуваш колата, за да я караш повече от 5 години (аз не съм я купил, за да я продавам) за мен си заслужава 1 кола за 30К, отколкото 2 за по 15 за същия период, колкото и некоректно да е твърдението ми.

Дълга тема е, на никого не опонирам. Ако някой ме попита, отново бих направил същия избор, само че строя в момента, а кеша не го пръцкам от задника си. Иначе за заключителната ти част, втората ни кола я купих на 10 години за 6К и отново съм супер доволен. Е, повече харчи, по-често е в сервиза, нормално е. Тъй че имам паралелен опит и с двата случая.
vlax - майстор
ср авг 22, 2018 2:06 amjekasus написа:
Кой има редовен пожарогасител? :-D
И аз имам.Под редовен разбирам годен и със стикер. :-D Но това е по причина ,че скоро купих пожарогасител от фирма, която се занимава с такива дейности, стикера е бонус,важи за 1 година. :partyman:
muhala - майстор
И аз имам редовен пожарогасител, с който успях за загася горящ човек на мотоциклет на бензиностанция.
vlax - майстор
чет авг 23, 2018 9:54 ammuhala написа:
И аз имам редовен пожарогасител, с който успях за загася горящ човек на мотоциклет на бензиностанция.
=D> :partyman:

Тема "Нова кола на лизинг?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: