Всички имаме коли, нали ?
vlax - майстор
Здравейте колеги,
Направена е нова пререгистрация на лек автомобил в КАТ на името на новия собственик след покупко -продажба.Нови талони и номера както му е реда.
Идва ред на застраховката.Застраховките от стария собственик не са изтекли.Реда е доколкото чета,отиваш в офис на ЗК, където са застраховките и те ти издават добавък/анекс към стария договор/полица/.Да ама не,казваше един известен и уважаван българин.ЗК иска доплащане,защото новия собственик е млад и попада в незнам каква си група с по-голяма цена на застраховка.Чета,че ЗК има право да поиска доплащане,а новия собственик има право да откаже доплащане и така не можем да се разберем с ЗК за момента.Има ли някакъв срок и колко е ,в който можеш да караш със старата полица и договор за покупко-продажба,и срока се чете от покупко-продажбата или от пререгистрацията на автомобила?Старите застраховки изтичат след 19 дни считано от днес/пререгистрацията на автомобила. :partyman:
infomar
Срокът за уведомяване, за извършена продажба на регистрирано МПС, на службите за регистрация (КАТ) е двуседмичен. Срокът за уведомяване на застрахователя двойно по- кратък-7дни!
Няма да го караш 18 дена и ще се правиш на улав когато отидеш после да му правиш нова или те срещне КАТ
...
vlax - майстор
Не се обиждай колега,но ти не четеш до 3 ред,а четеш всичко през ред. :-D
Писъл съм,че с КАТ е оправено всичко,става въпрос че съм "уведомил" според теб ЗК ,а те искат доплащане, а аз се опъвам.
Някакъв съвет? :?
plamen6703 - майстор
Кодекс за застраховането
Промяна на собствеността
Чл. 263. (1) В случай на промяна в собствеността на застрахованото моторно превозно средство договорът за задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите не се прекратява. Прехвърлителят е длъжен да предаде на приобретателя всички документи, удостоверяващи сключената задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите. Прехвърлителят и приобретателят са длъжни в 7-дневен срок да уведомят писмено застрахователя за прехвърлянето.
(2) Приобретателят е солидарно отговорен за неплатената част от премията до прехвърлянето.
(3) Застрахователят има право да иска премията от прехвърлителя, докато не бъде уведомен за прехвърлянето.
(4) В срока по ал. 1 приобретателят може едностранно да прекрати договора и без да посочва основания.
vlax - майстор
чет авг 23, 2018 5:41 pminfomar написа:

Няма да го караш 18 дена
Аз няма да го карам,ама новия млад собственик иска да си го кара. :)
чет авг 23, 2018 5:41 pminfomar написа:

и ще се правиш на улав когато отидеш после да му правиш нова или те срещне КАТ
Това не го разбах. :partyman:
vlax - майстор
чет авг 23, 2018 5:47 pmplamen6703 написа:
Прехвърлителят и приобретателят са длъжни в 7-дневен срок да уведомят писмено застрахователя за прехвърлянето.
Какво го е еня Прехвърлителя,сега кво приобретателя да ходи да го търси и да уведомяват писмено ЗК :-D
чет авг 23, 2018 5:47 pmplamen6703 написа:
(4) В срока по ал. 1 приобретателят може едностранно да прекрати договора и без да посочва основания.
Пак ли писмено?
Мерси.
А за Каското? :partyman:
Последна промяна от vlax на чет авг 23, 2018 6:08 pm, променено общо 1 път.
plamen6703 - майстор
чет авг 23, 2018 5:54 pmvlax написа:
чет авг 23, 2018 5:47 pmplamen6703 написа:
Кодекс за застраховането
Промяна на собствеността
Чл. 263. (1) В случай на промяна в собствеността на застрахованото моторно превозно средство договорът за задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите не се прекратява. Прехвърлителят е длъжен да предаде на приобретателя всички документи, удостоверяващи сключената задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите. Прехвърлителят и приобретателят са длъжни в 7-дневен срок да уведомят писмено застрахователя за прехвърлянето.
(2) Приобретателят е солидарно отговорен за неплатената част от премията до прехвърлянето.
(3) Застрахователят има право да иска премията от прехвърлителя, докато не бъде уведомен за прехвърлянето.
(4) В срока по ал. 1 приобретателят може едностранно да прекрати договора и без да посочва основания.
Мерси.А за Каското?
Прекратява се и "Каското" със заявление до застрахователят. Правил съм го и няма никакви проблеми като представиш договора за покупко-продажба на автомобила.
vlax - майстор
чет авг 23, 2018 6:00 pmplamen6703 написа:
Прекратява се и "Каското" със заявление до застрахователят. Правил съм го и няма никакви проблеми като представиш договора за покупко-продажба на автомобила.
Пламене,кой луд нов собственик ще прекрати Каското,при положение ,че е платено цялото,а не е на вноски :-D пък и заявление да им пусне.
plamen6703 - майстор
чет авг 23, 2018 6:14 pmvlax написа:
чет авг 23, 2018 6:00 pmplamen6703 написа:
Прекратява се и "Каското" със заявление до застрахователят. Правил съм го и няма никакви проблеми като представиш договора за покупко-продажба на автомобила.
Пламене,кой луд нов собственик ще прекрати Каското,при положение ,че е платено цялото,а не е на вноски :-D пък и заявление да им пусне.
Аз съм го правил, автомобила замина за Русия :-D
lyubohar - майстор
Колега адаш,ти от всичко ли разбираш?!
Или има премии за брой постове.Да почна и аз.

Тема "Застраховка ГО и Каско" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: