Всички имаме коли, нали ?
vlax - майстор
чет авг 23, 2018 9:13 pmЧираче написа:
Застраховката ми не е в Олимпик.
На проверяващите полицаи им показвам през прозореца полицата, и.... да си гледат работата.
Тези на баба си ги разправяй. :-D
Virtex - майстор
Чираче взе да писва желанието ти да обръщаш всичко в политическа тема ! Това не е за оплакване и какво искаш и дали е валидно желанието ти за много неща искаш държавата да е гарант или не, за да живееш по-добре без да влагаш мисъл в действията (в този случай да гледаш далаверата за най-ниска сума и после да искаш държавата да ти оправя наивните решения). Олимпик е частна компания и ако търсиш нещо трябва да е от тях, не от държавата.
Чираче - майстор
чет авг 23, 2018 9:22 pmVirtex написа:
Олимпик е частна компания и ако търсиш нещо трябва да е от тях, не от държавата.
Разбирам. Но ЗАЩО тогава държавата ще ме задължава да спазвам изискванията и??? Имам ли валидна застрахователна полица, одобрена от изискванията на държавата? Имам... Защо трябва да ме санкционира? Защо тогава държавата не премахне всички тия мафиотски ЗК, и не остави всичко в ръцете на ДЗИ????


Ами не мога да го приема за нормално.
iliya_i - майстор
На ДЗИ му остана абревиатурата от едно време. Инъче нищо държавно няма в него. И то си е частно, както всички.
preslav - майстор
vlax, който има брада, да си купи гребенче - поне така са ме учили мен. Не спазиш ли изискванията на закона, практически оставаш без застраховка, а когато става въпрос за млад шофьор това е силно непрепоръчително. Евентуално може да се направи компромис с КАСКО-то, но с ГО в никакъв случай - вероятно става въпрос за едни 20-30-50 лв., не си заслужава риска, а и не е възпитателно за младежа.
ValBo - специалист
Ако младият шофьор направи предварително ГО в същата компания, дали няма да си затворят очите за оставащите 19 дни?
Признавам си, че не съм спец по темата, просто ми е интересно като вариант
DMN - майстор
А на мен друго нещо винаги ми е било много странно със застраховките ГО, а именно, че когато се прави такава, се взема под внимание възрастта на собственика. Това е пълна глупост, защото собственикът на автомобила може въобще да не е шофьор и никога да не е имал книжка. Какъв стаж като шофьор му търсят тогава? Някъде дописват в графата "обичаен водач", но някъде няма такава графа. А да не говорим пък колко хора имат книжки от 10-20г, но почти никога не са карали, но се водят, че имат стаж 20г. Пълна простотия е това с възръстта за мен.
Chefo77 - майстор
Имам спомен, че промениха закона и вече можеш да си правиш ГО без да е изтекла старата и тя да важИ от датата на изтичане на последната. Ако колата е със същите номера, нека си направи нова и да кара с тази докато изтече. Реално могат да се заядат при проверка, но надали ще го направят ченгетата. ГО и на двете ми коли е на мое име, точно заради по-ниска премия. Но едната я кара жената.
Адаш, не казвай голяма дума, ако си без ГО и те спрат. Историята помни много случаи на силни на маса (интернет), които реват. Може и да си прав, ама май не си :wink:
infomar
чет авг 23, 2018 7:49 pmvlax написа:
Като казвам кой луд нов собственик не визирам теб,нищо лично. :partyman:
И сега кво да правя?
Утре изтича 7 дневния срок.
Какво се циганиш за десет дена разлика.
Прекратявай я и си прави където искаш щом там не ти харесва. Все едно, че си пил две кафета в центъра.
jekasus - майстор
Chefo77 написа:
Може и да си прав, ама май не си
Прав е, ама 200000 застраховки си мълчат, иначе едно хубаво дело щеше да има за загуби.
За тия последни 19 дена изобщо няма да се замислям, отивам и правя нова ГО. За половин година по си струва.

Тема "Застраховка ГО и Каско" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: