Всички имаме коли, нали ?
vlax - майстор
Като казвам кой луд нов собственик не визирам теб,нищо лично. :partyman:
И сега кво да правя?
Утре изтича 7 дневния срок.
KingLin - майстор
vlax написа:
Пламене,кой луд нов собственик ще прекрати Каското,при положение ,че е платено цялото,а не е на вноски :-D пък и заявление да им пусне.
Каско се прекратява и се връщат пари, ама друг е въпроса колко :cool: Аз за каско на 3 дена, след като не искаха да ми признаят щета по предното, исках да го прекратявам и от 660 лева след 3 дена с каско щях да получа по груб спомен около 300 обратно. Найс а? :lol:
Относно доплащането, за това, че новия собственик е по-неопитен шАфьор (според закона), са си прави. Все пак отговорност поемат.
plamen6703 - майстор
чет авг 23, 2018 7:49 pmvlax написа:
Като казвам кой луд нов собственик не визирам теб,нищо лично. :partyman:
И сега кво да правя?
Утре изтича 7 дневния срок.
Знам, че не е конкретно за мен, но споделих понеже ми се случи да прекратявам такова "каско" :) В твоя случай направи това, което е за 7 дневния срок, отиди с документите при застрахователя и в рамките на деня ще ти решат въпроса.
Virtex - майстор
чет авг 23, 2018 7:47 pmlyubohar написа:
Или има премии за брой постове.Да почна и аз.
Има премия за безмислени постове - отпуска от форума :-D

vlax имаше някаква особеност, че се застрахова автомобила. При мен бяхя направили висока застраховка с месечни вноски, разбира се платена само първата вноска. Когато исках да направя нова ГО и да не плащам скъпата стара ми казаха, че ГО е на "колата" по рама/vin номер и няма как да се направи нова. Съответно брокер не можеше да прекрати скъпата ГО и трябваше да ходя в застрахователя и той можеше да не иска да я отмени (реално да не им давам пари), но го направиха.
На въпроса ми "е как така ГО е на колата" ми отговориха, че е точно така - не на човек, а на автомобил, като просто вписват собственика.

Вярно, че е частен случай при мен, но все пак така или иначе ще се плати повече заради новият собственик. Съответно въпроса е колко искат да се доплати - ако не е голяма разликата доплащате и се кара спокойно :)
vlax - майстор
чет авг 23, 2018 7:55 pmplamen6703 написа:
В твоя случай направи това, което е за 7 дневния срок, отиди с документите при застрахователя и в рамките на деня ще ти решат въпроса.
То стана като ЛС ,ама да кажа,щом пускам тема съм на зор,днес ходих и те ЗК се опъват искат да доплащам за 19 дни, което не е малко.Пробвах и при застрахователен брокер-павилион пред КАТ,където направих пререгистрацията,всички които чакаха с мен 30-40 човека си оправиха застраховките при брокера в павилиона,на мен ми казаха че мойта ЗК си има собствена политика и не дават на брокери да оперират вместо тях.Дали ми казват истината не знам. :partyman:
vlax - майстор
чет авг 23, 2018 8:01 pmVirtex написа:
....ако не е голяма разликата доплащате и се кара спокойно :)
Не е малка за 19 дни си е сума.
Virtex - майстор
След като застрахователя иска повече пари и няма как да стане, прекратявате съществуващата и правите изцяло нова. Иначе без доплащане не знам как може да стане :)
vlax - майстор
чет авг 23, 2018 8:12 pmVirtex написа:
След като застрахователя иска повече пари и няма как да стане, прекратявате съществуващата и правите изцяло нова. Иначе без доплащане не знам как може да стане :)
Те имат право да ми искат, а аз имам право да им откажа и тогава трябва да ми издадат добавък/анекс, а те се опъват дано мине.Не е проблем да се направи нова застраховка,то така или иначе ще се прави,но да се опъват за 19 дни ...
Аз проблема по един или друг начин ще го реша,но нали след мен ако някой има подобен проблем да прочете и да си спести ядове и нерви. :partyman:
vlax - майстор
Тази вечер по Талавизията показаха хайки на КАТ за ГО в Олимпик и им спират от движение колите,лепят стикер на колата и взимат свидетелството за управление до сключване на нова ГО.Пълна тъпотия.Какво са виновни гражданите.
Чираче - майстор
чет авг 23, 2018 8:24 pmvlax написа:
Тази вечер по Талавизията показаха хайки на КАТ за ГО в Олимпик и им спират от движение колите,лепят стикер на колата и взимат свидетелството за управление до сключване на нова ГО.Пълна тъпотия.Какво са виновни гражданите.
Застраховката ми не е в Олимпик. Но, ако съм там, и ме спрат, им показвам ВАЛИДНА застраховка с дата и час за срок на действие. Държавата трябва да е гарант, щом е допуснала такава ЗК на пазара в Родината. За мен това е пореден номер на управляващите политици за допълнителни и индиректни приходи за лично ЛАПАНЕ.


На проверяващите полицаи им показвам през прозореца полицата, и.... да си гледат работата.

Тема "Застраховка ГО и Каско" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: