• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
kuger - майстор
Хе, за година минавам 7,8,9 к км. Нарушение нямам над 12 г., златен талон и т.н.
Живея на село, със всичките "удобства" почти 10 месеца, и ползвам всички "екстри" на селските пътища. Колата ми е с EURO 5.
А сега обяснете ми защо трябва да "храня" тъпите държавни институции??? И да плащам застраховки и данъци за жител на Бургас.
А, колата ми е необходимост, болна съпруга и т.н., не може без нея /колата/.
kr1100 - майстор
kuger -като не си я регистрирасл на болен / инвалид - ще плащаш..
Живеем в малоумна държава с малоумни и крадливи управляващи. Факт.
3 дена се занимавам да прехвърля вана на мое име заради синята зона. Цял ден днес загубен във висене в КАТ.
Утре ще ходя в офиса на синята зона да подавам заявление с голям талон и л.к. Плащам утре и само до 15 дни получавам право на паркиране с/у 55 лв за 1г.
kuger - майстор
вт сеп 04, 2018 9:09 pmkr1100 написа:
kuger -като не си я регистрирасл на болен / инвалид - ще плащаш..
Живеем в малоумна държава с малоумни и крадливи управляващи. Факт.
3 дена се занимавам да прехвърля вана на мое име заради синята зона. Цял ден днес загубен във висене в КАТ.
Утре ще ходя в офиса на синята зона да подавам заявление с голям талон и л.к. Плащам утре и само до 15 дни получавам право на паркиране с/у 55 лв за 1г.
Защо трябва да я регистрирам на инвалид? Колата е семейна собственост, и сега ползваме инвалидна винетка.
kr1100 - майстор
[quote=kuger
Защо трябва да я регистрирам на инвалид? Колата е семейна собственост, и сега ползваме инвалидна винетка.
[/quote]

Няма данък, който ще скочи следващата година/Синя зона не те хваща.Имаш инавлиден стикер и спираш на инвалични паркоместаИма и още за което не се сещам сега.
Последна промяна от kr1100 на съб сеп 08, 2018 7:16 pm, променено общо 1 път.
kozl - майстор
То справедливост зо всички НЕМА. Още повече финансова.
DMM навърта до 3000 км/г. За него вкарване на данъка в горивото е справедливо, но едва ли е така за този де има над 100 000км/г.
А машините де не ползват (примерно агрегати) път оти да плащат данък чрез горивото :?
Тая тема с тоз дебат много ми напомнят за спора, който се разви в наша етажна собственост как да се формират таксите за асансьора - на човек, на апартамент или да се плати за отчетно оборудване :? Да се прилагат ли различни коеф. за етажност и......
Но докато в тази тема глобален е проблема и тука мое само да се изливаме мнения в каца без дъно, то в ЕС въврфиналния момент се гласува и се взима решение. Т.е. има постигнат резултат към справедливост към мнозинството. И пак се връщам на първото изречение - справедливост за всички..... :? Само в комунизма има, ама комунизъм НЕМА :-D
Та интереса клати феса, а кво е това справедливост :? Мое би съвпадение на интересите :?
Тука ние квартално страдаме от липса на паркоместа. Немаме зона и правилото е кой превари, той завари. Но правилото изеде всите тротоари. Майки с колички станаха за шофори ученички. Общината справедливост наложи, тротоари с колци загради, колите на платно свали, но движението се влоши, улицата се с коли покри.
Справедловостта за:
Пешеходецът: Мамка му, не стига МПС-та, че предимство ни отнеха на пешеходната пътека и тротоарите съвсем превзели - ми натрапиха и велоездачи пощурели. :xplode:
Велосипедистът: Шофьорите ме гледат гадно, заради мене карат бавно. Предимство ми не дават, даже ме и псуват. На улицата е опасно, на тротоара ми е тясно. А безумните пешари ходят кой където свари. Не виждат ли, че педала като врътна десетина ще ги гътна. :finga:
Водач на 4-ка МПС: Трафика е претоварен, положението нервно. :wallbash: В такава обстановка, като вечно закъснявам как на безумни пешеходци предимство да им давам. :? Стискам зъби и едвам удържам звяра мощен да не скочи връз двукракия и муден охлюв дето на пътя ми се точи. И за участ за колите зла, пречка се и още една беда - малоумници на две колела. :shock: Тия па за какви се мислят, че на пътя се натрисат. На сфетофарите процеждат се между колите смело от последни стават първи в колоните на чело. Педалите въртят едва, едва, че и конска сила нямат ни една. :fluch: :irre: Аман от такива колела и вместо да натискам аз газта, крак на спирачка тр-р-рябва да държа. :fluch: Пък на тия щурави деца кой купи им колелца? :wallbash: И аре моля пенсионерите на тротоара стига в приказки сте заседели ами мръднете и за колата място направете, че трябва да паркирам а друго място не намирам. :datz:
fbr - майстор
Преместете всички министерства в Монтана, и проблеми няма да имате. Гарантирам.
  • 1
  • 2

Тема "Проектозакон предвижда по-високи данъци за старите коли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: