Всички имаме коли, нали ?
preslav - майстор
Здравейте!
Племенникът ми има Ауди 80 1.9 TDI, не знам точна година на производство, но сме се бъзикали, че колата му е набор т.е. 23-4 годишна.
Проблемът е, че след като запали и покара колата в продължение на 5-10 минути и лампата за подгрев светва, при следващото палене картинката се повтаря. Потърсих някаква информация във форумите на Ауди, Фолксваген и Шкода, но навсякъде се говори за мигаща, а не постоянно светеща лампа, която е сигнал за грешка в "компютъра" или изгорели крушки на стоповете или дефектна стоп-машинка и т.н. За сега колата пали нормално, зарядът е 14.23 V и при светнала и угаснала лампа, акумулаторът е 2 годишен и по мое виждане изправен - има едно "заекване" на стартера, но не намирам връзка между стартер и лампа за подгрев, а и лампата светва след 5-10 мин. работа на двигателя.
Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, моля да сподели как го е решил.
Chefo77 - майстор
А останалите крушки как са - мигачи, габарити ...
preslav - майстор
пон сеп 24, 2018 1:11 amChefo77 написа:
А останалите крушки как са - мигачи, габарити ...
Майтап, майтап, ама скоро с баща си са оправяли нещо по задните светлини. Някъде из форумите прочетох, че дори и крушката да е изправна, но неправилния модел, пак лампата за подгрев започвала да мига - днес ще имам възможност да поогледам народното творчество.
kozl - майстор
На пасата га свента тая лампа, таблото беше като коледна елхичка. Но пасата е 2008 г.
А като свети крушката на таблото има ли подгрев на свещите?
Все пак имам съмнение, че на 24 г. кола подгрева се управлява от компютър. Ако подгрева не се управлява през комп, то в релето за свещите има електронна логика, която включва свещите и лампата в таблото е свързана към това реле.
Аз първо бих си изяснил дали комп управлява подгрева или локално реле.
caribi - специалист
Провери за изгоряла подгревна свещ.
preslav - майстор
Днес се разминахме с племенника - викнали го по спешност на работа. Ще му предам за предположенията ви, но ми се щеше лично да надзърна какво се случва със задните светлини. Иначе и за изгорялата свещ съм чувал, но чак до там не ми се копае - има си хора, които с това си вадят хляба. Не знам и колко е компютъризирана колата, но е от онези, които имат дебитомер и една "умна" свещ. Помпата за високо налягане е също с някакво електронно управление, а някъде съветваха колата да се закачи на диагностика, светещата лампа може да е сигнал за грешка в блока за управление на впръскването. Както и да е, щеше ми се лично да погледна и да се започне с най-простото.
kr1100 - майстор
Vag Com - че или VCDS .Oт първото и 311 и 409 версии му вършат зарбота,или VCDS Lite.
Няма връзка съ светлините на стоповете.
Мога да я закача на диагностика , но утре съм в движение и разправии с ВиК
preslav - майстор
пон сеп 24, 2018 7:53 pmkr1100 написа:
Vag Com - че или VCDS .Oт първото и 311 и 409 версии му вършат зарбота,или VCDS Lite.
Няма връзка съ светлините на стоповете.
Мога да я закача на диагностика , но утре съм в движение и разправии с ВиК
Благодаря за предложението, ще предам и евентуално ще ви свържа.
kr1100 - майстор
вт сеп 25, 2018 6:43 ampreslav написа:
пон сеп 24, 2018 7:53 pmkr1100 написа:
Vag Com - че или VCDS .Oт първото и 311 и 409 версии му вършат зарбота,или VCDS Lite.
Няма връзка съ светлините на стоповете.
Мога да я закача на диагностика , но утре съм в движение и разправии с ВиК
Благодаря за предложението, ще предам и евентуално ще ви свържа.
Сега се сетих ,че дизелите от ВАГ от тези години го правят този проблем - или лампа стоп /ако е двойна завъртяна, или окъсява/ или стоп машинка. Нека провери първо тях
preslav - майстор
вт сеп 25, 2018 10:45 amkr1100 написа:
Сега се сетих ,че дизелите от ВАГ от тези години го правят този проблем - или лампа стоп /ако е двойна завъртяна, или окъсява/ или стоп машинка. Нека провери първо тях
Да, благодаря - уж тези неща са проверявани, но май с аверите на неговата възраст. Така или иначе преди събота няма как да се засечем, а до тогава ще го оставя малко сам да си поблъска главата. Иначе за диагностиката каза, че имал къде да отиде, но благодари за предложението.

Тема "Постоянно светеща лампа за подгрев на свещите - Ауди 80" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: