• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Колата, продавачът и нотариусът са софианци. Купувачът русенец. Нотариусът искал не знам какви документи, защото после колата щяла да се регоистрира в Русе и нещо си таксата... Абе само ний ли купуваме кола от Сф? Какво иска този нотариус освен лична карта, пари и декларация от купувача?
gnt69 - майстор
съб ное 17, 2018 4:02 pmn_a написа:
Колата, продавачът и нотариусът са софианци. Купувачът русенец. Нотариусът искал не знам какви документи, защото после колата щяла да се регоистрира в Русе и нещо си таксата... Абе само ний ли купуваме кола от Сф? Какво иска този нотариус освен лична карта, пари и декларация от купувача?
И гражданска и платен пътен данък в София.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Това е ОК, но какво може да иска софийски нотариус от русенски купувач?
lov - майстор
То я провери, че вече няма как да питам ама по едно време можеше направо в КАТ и двамата. Със сигурност го бяха приели ама после нотариусиите ревнаха че им ядът от хляба. А то само у нас колата е приравнена на недвижима собственост нищо че е на колела :) и трябва да минеш през узаконяване на сделката.
burkov - специалист
Вероятно е искал плащането на данъка по сделката. 2.5 % към общината в която ще се регистрира.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед ное 18, 2018 9:50 amburkov написа:
Вероятно е искал плащането на данъка по сделката. 2.5 % към общината в която ще се регистрира.
Ами да го плати към общината от която ще се отрегистрира, пък. Никак не е лесно да измъкнеш каквато и да е информация от община Русе :sad:
hidrazin - майстор
нед ное 18, 2018 12:48 pmn_a написа:
Ами да го плати към общината от която ще се отрегистрира, пък. Никак не е лесно да измъкнеш каквато и да е информация от община Русе :sad:
Айде стига сте философствали ами вземете да попрочетете малко.
Нотариусът иска това което пише в законите и определено ги знае по-добре от вас.
Иска да платите данък придобиване на имущество а той се заплаща от КУПУВАЧА към общината където той се води по ПОСТОЯНЕН АДРЕС.
Ако купувачът няма постоянен адрес, то се заплаща към общината където се води по НАСТОЯЩ адрес.
Демек русенка купува регистрирана кола от софиянец.
Плаща данък придобиване на имущество в Русе. Елементарно.
Раздел III. Данък при придобиване на имущества по дарение и по възмезден начин
Чл. 44. (1) Обект на облагане с данък са имуществата, придобити по дарение, както и недвижимите имоти, ограничените вещни права върху тях и моторните превозни средства, придобити по възмезден начин.
Чл. 49. Данъкът се заплаща в общината по местонахождението на недвижимия имот, а в останалите случаи - по постоянния адрес, съответно по седалището на данъчно задълженото лице. Лицата, които нямат постоянен адрес, заплащат данъка по настоящия си адрес.
Ся отивам да го пльосна и в другата тема.
Белким на някой му влезе ... в главата.
:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед ное 18, 2018 7:49 pmhidrazin написа:

Белким на някой му влезе ... в главата.
:partyman:
В София ли го плащам данъка или в Русе? :? :?
hidrazin - майстор
нед ное 18, 2018 8:55 pmn_a написа:
В София ли го плащам данъка или в Русе? :? :?
Може да го платиш и в Монако но по сметката на данъчното в Русе.
Не знам дали нотариусът не може той да направи превода и да ти издаде бележка за платен данък придобиване.
Все пак едва ли си единствения случай. Най-лесно е да се попита ... нотариусът.
При мен нямаше такива грижи - колата беше регистрирана там където и аз си плащам данъците.
Демек само сменям талоните в КАТ а номерата остават същите.
Тези закачки ги няма с колите нов внос. Там има други закачки...
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Спешно. При покупка на кола, нотариусът искал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: