• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
imegogo - специалист
здравейте пиша ви за този проблем с който се боря,но честно казано взе да ми омръзва,проблемът е следния на студен двигател запалва вдига обороти и угасва,така няколко пъти,ако не подавам газ за няколко минути не държи обороти на диагностика не излизат грешки,досега са направени
-почистване на дросолова клапа и мпх и замерване на съпротивленията на мпх и датчика за положение на дросела уж са ок
-сваляне и почистване кошницата в резервоара и смяна на бензинова помпа
-сваляне,почистване и замерване датчик коляновия вал уж ок
-сваляне и замяна на всички уплътнения на всмукателния колектор
-нови свещи и температурен датчик на охлаждащата течност
дайте идеи какво още да проверя сега съм набедил кабели и бобина възможно ли е да е от тях ? мисля да извадя и бензиновата рейка да видя как пръскат дюзите
Jacomo - специалист
Щом работи добре и не тресе, докато подаваш газ, вероятно проблемът не е в свещи, кабели, бобини, бензинови помпи и т.н. Най-вероятно е проблем с дросела (сензора за положението му или контрола на празен ход, които вероятно са капсуловани в дросела).

Коя година е колата?
plamen6703 - майстор
чет дек 20, 2018 2:19 pmimegogo написа:
-почистване на дросолова клапа и мпх и замерване на съпротивленията на мпх и датчика за положение на дросела уж са ок
-сваляне,почистване и замерване датчик коляновия вал уж ок
дайте идеи какво още да проверя сега съм набедил кабели и бобина възможно ли е да е от тях ? мисля да извадя и бензиновата рейка да видя как пръскат дюзите
От изброеното все едно нищо не си свършил, може да ги замерваш с камъни и да ги целиш, но не можеш да ги измериш и да кажеш, че са годни :wink:
Диагностика с мобилен телефон или някаква друга купена от "нета" е същата работа като замерването, което си правил!
Закарай автомобила в сервиз да му направят диагностика и да го ремонтират, това е най-евтиният и сигурен вариант, другото с налучкването е скъпо и несигурно занимание!
Желая ти успех! :partyman:
Hursa - майстор
А след като загрее има ли проблеми. Да има повишени или понижени обороти на празен ход, държи ли оборотите на празен ход стабилни или "плават". Ако включите климатик например или дори фарове - оборотите падат ли осезаемо. При рязко пускане на падала, когато двигателя е натоварен - изкачвате наклон, например - двигателя "заглъхва" ли. До колкото се разбира не е от скоро проблема. Лятото има ли подобни проблеми.
imegogo - специалист
мотора е K7J700 датчика на дросела и стъпковото моторче са отделни и могат да се сменят на загрял държи нормални обороти и не играят,върви добре и харчи нормално иначе съм измервал съпротивленията на тези датчици и напрежението което и два до тях и съм го сравнявал с техническа документация
лятото го има,но е по-слабо изразен запалва пак тръгват да падат,но някак се задържат работи няколко секунди неравномерно и се вдигат сами,а сега директно гасне
не съм 100% сигурен в стъпковото моторче може би тези дни ще го извадя и ще пробвам да запаля без него
burkov - специалист
Колко датчика за температура на водата има този мотор?
Сигурен ли си че е само един?
Също с бобина с кабели ли е или е с цяла бобина отгоре?
imegogo - специалист
един за температура на водата и един за температурата в всмукателния колектор с бобина и кабели е още са оригиналните с който е излязла от завода за това ми се иска да ги сменя
Hursa - майстор
Не са ли два температурните (по охладителната система)? Един на изхода от двигателя и един на изхода от радиатора.
Кики - специалист
1. Едно важно "замерване" не е споменато, налягане в горивната рейка и по точно държи ли такова след дълъг престой на мотора.
2. Доколкото имам спомен този мотор е с пластмасови колектори, идеята ми е че понякога се пукат и не се вижда и ако е така колкото и да сменяш гарнитури винаги ще дърпа въздух. Може да дърпа въздух и от уплътненията на инжекторите (дюзите). Да се прегледат и всички вакумни маркучи.
Chefo77 - майстор
Стъпковият мотор кога каза, че е чистен?
Че бивш шеф имаше едни подобни дертове и точно това му реши проблема.
  • 1
  • 2

Тема "неразрешим проблем с студен старт рено клио 1.4 инжекцион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: