• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
npace - специалист
съб мар 16, 2019 9:03 pmhidrazin написа:
Стария собственик никъде не трябва да ходи пък вече му е през оная работа...
По принцип да, де факто ако към полицата има допълнителен договор за кредит, част от който са въпросните месечни вноски полицата няма да изтече с неплащане на вноска.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб мар 16, 2019 9:03 pmhidrazin написа:
...падежа изтича на 28.02
днес е 16-ти март, ти отиваш при застрахователя а от 28-ми февруари до днес са минали ... само 14 дена ...
Май някъде ти е губят едни два дена.... :shock:
Ти направо хвана жилата! Това ще да е проблемът! Значи, вероятно,надявам се, в понеделник ще мога да си свърша работата :-) Кой да се сети, че месецът по-къс...
hidrazin - майстор
В предния пост съм дал линк.
Само си въвеждаш номера на колата (ако го помниш де :-D ) и ще разбереш всичко.
Дали имаш, към кой застраховател, кога е сключена, кога изтича, номер на полица...
:partyman:
gogyto - специалист
Защо ли си мисля че имаше една седмица срок за да се извади добавка към настоящата ГО с името на новия собственик, иначе ако те спрат или стане фал, горение ще стане....
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб мар 16, 2019 11:30 pmhidrazin написа:
В предния пост съм дал линк.
Само си въвеждаш номера на колата (ако го помниш де :-D ) и ще разбереш всичко.
Дали имаш, към кой застраховател, кога е сключена, кога изтича, номер на полица...
:partyman:
Аз си имам всичко и през час проверявам, паднала ли е вече. Ама сега са в профилактика
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб мар 16, 2019 11:35 pmgogyto написа:
Защо ли си мисля че имаше една седмица срок за да се извади добавка към настоящата ГО с името на новия собственик, иначе ако те спрат или стане фал, горение ще стане....
Не искам настоящата ГО!!!
hidrazin - майстор
Това е съвсем друга бира и в момента не става дума а нея.
Продавачът продава колата заедно със застраховката.
Новия собственик трябва в 7 дневен срок да отиде при застрахователя да му бъде направен анекс.
Демек да си продължи застраховката но вече на свое име.
Може и да я прекрати пак в 7 дневен срок и да си получи остатъка от сумата но то ще е по-малко от реалния остатък.
Застрахователя си удържа част от сумата.
Неспазването на този 7-дневен срок за анекс към полицата не носи глоби или отказ за изплащане на щета.
Но пък зелената карта ще носи данните на стария собственик - възможни проблеми в чужбина.
Така че няма да има никакво горение ако те спрат.
Но при настъпила щета е твърде възможно да ходите на съд със застрахователя.
Просто нашите застрахователи ще се опитат да не платят. Ще спечелите делото но ще са излишни мъки.
И тва заради няколко минути при застрахователя...
:partyman:
gogyto - специалист
съб мар 16, 2019 11:45 pmn_a написа:
съб мар 16, 2019 11:35 pmgogyto написа:
Защо ли си мисля че имаше една седмица срок за да се извади добавка към настоящата ГО с името на новия собственик, иначе ако те спрат или стане фал, горение ще стане....
Не искам настоящата ГО!!!
Да, това го разбрах, говоря по принцип, а седмицата е изтекла...мое да стане фал :)
Мене поне така ме сплашиха скоро като сменях собственост, не съм разпитвал глоби ли е какво е, но срока е факт така че си взех добавката.
  • 1
  • 2

Тема "Застраховка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: