Всички имаме коли, нали ?
шоп - майстор
Здравейте,
доста се чудих дали дали това е правилния раздел на въпроса ми. Ако модераторите преценят нека променят раздела.

Изчетох всички теми свързани с видеорегистратори, но пак не се ориентирах. Още повече, че последната активност в темите е от 2017, а всички знаем колко бързо се развиват технологиите за две години.

Мой много добър приятел има рожден ден след около две седмици. Смятам да му купя видеорегистратор за колата, защото той си няма такъв, а знам, че иска.

Понеже нищо не разбирам от тази материя, въпроса ми е: можете ли да ми препоръчате качествен такъв. Бюджета не е проблем. Може и 300, може и 500 лв

Гледам има и по 50 лв, така, че сматам с този бюджет да направя качествен подарък. Ако може с линкове тук или на лично ще е супер. Ако рекламата не се толерира моля, насочете ме поне какви и кои характеристики да гледам.
Благодаря Ви!
KingLin - майстор
Шопе аз съм с такова на Xiaomi и съм доволен. Широк градус на снимане, почти рибешко око но не дразни. Нощното снимане е добро. Има гласови команди. Сниките и видеата могат да се гледат и през телефон по ВиФи но с по-ниско качество. За HD се гледат от картата. Клиповете ги прави на по 1 минута но като ги събереш със софтуер не си личи къде е рязаното. Има си и шок сензор с който почва да снима Event Recording - не че по различно снима а просто ги слага в отделна папка където не ги трие при запълване на капацитета на картата. Абе доволен съм - викнах си я от Алито ето ти линк с различни търговци дето я предлагат: ЦЪК
Гледай да я поръчаш от магазин с добър рейтинг и присъствие в алито че и там се навъдиха мошеници. Има английска, руска и китайска версия на гласовите команди та внимавай коя точно ще поръчваш ако се спреш на тоя регистратор.
stanetzz - специалист
От личен опит мога да препоръчам VIOFO A119. Kамерата има няколко версии, моята е V2. Ползвам я вече година, освен отличното качество през деня, има много доброто качество при здрачаване, исравнително добро представяне на фарове и улично осветление. Работи стабилно, не забива.
ETO ревюта на такава.
Virtex - майстор
Препоръчвам вземането на камера със Supercapacitor вместо lithium-ion батерия. Супер кондензаторът търпи по-високи температури с оглед жегите в България и слънцето тук.

Има и камери с parking mode, при който камерата е непрекъснато захранена, но в енерго-пестящ режим докато не работи колата и примерно записва 1fps или записва някакво компромисно качество при засичане на движение пред камерата. Уж "пази" колата и на паркинг.

VIOFO A119 е добър избор, имам 70mai pro, но не съм я слагал засега, за да кажа лични впечатления.

В момента (7ми Май) в продължение на няколко дни в алиекспрес има намаления и по принцип си заслужават - по време на такива 'промоции' я взех с $10 по-малко.

Имах доста време a118 с кондензатор и нямах оплаквания - всичко си беше наред, макар и с ниско качество на записа - дори и Full HD, пак не беше добре, но за $40 нямаше какво да очаквам :)
Какъв видеорегистратор огледало бихте ми препоръчали. Спрял съм се на няколко модела в Алито но не мога да реша точно кой. US $44.65 53%OFF | AZDOME PG02 10" Mirror Dash Cam Streaming Media Full-Screen Touching ADAS Dual Lens Night Vision 1080P Front 720P Backup Car DVR
https://a.aliexpress.com/_sZv3DH или на US $65.62 25%OFF | JADO D230 Stream RearView Mirror Car Dvr Camera FHD 1080P video recorder night vision dash cam
https://a.aliexpress.com/_sIx3tV
Sandman - специалист
Аз преди време си взех на XiaoMi регистратор, такъв: http://tmobibg.com/xiaomi-mi-dash-camera-mjxcjly01by
Порадвах му се малко и така си седи в шкафа :lol:
От алиекспрес или банггууд не помня, излезе ми към 90 лева.
Снима доволно добре, утре мога да го взема и да приложа някой скрийншот,
Преди него реших да пробвам с някъв от Илиянци за 25-30 лева, няма такъв боклук :-D :-D :-D

Бах, тя темата от лани 8-[
naster - майстор
Аз имам същата от почти 2 години, записите наистина са с много добро качество. Записва и звук, ако искаш. Но имам някои оплаквания (поне от моята), които са критични. Имаше луфт в обувката, която закрепя камерата към лепката за стъкло. Излекувах го с малко тефлонова лента - няма луфт, не подскача записа на всяка дупка. Понякога не започва запис, а свети в червено - дали е заради волтажа в запалката, или пълна карта, но я хващам, че не записва. Обикновено с формат на картата през няколко месеца май се пооправя. Забивала е може би 2 или 3 пъти. Но вече ми е "доказала" невинността в няколко пътни ситуации, които нямаше да се решат в моя полза, ако я нямаше.
Hoвoceлckи - майстор
Rinho, не ти препоръчвам "огледало". Оставаш без огледало. Като сложиш това върху твоето става тежко, постоянно вибрира и образът е размазан. Възможно е да е било само при мен, но го споделям, тъй като е доста сериозен проблем.
Друг проблем при мен се оказа захранването. Няма предупреждение, че не бива да включваш едновременно камерата+джипиеса+музиката (блутут). А няма нищо по-логично от това да го правиш при дълъг път. Доста време си работи без проблем и изведнъж умира. В последствие разбрах, че е в такъв режим тегли и от батерията, защото от захранването (от "запалката") не му стига ток. На всичкото отгоре се оказа, че няма ограничаване след падане на заряда под някакъв минимум, да предупреди и изключи, за да не източи батерията до нула. След това няма тръгване. Единственият начин беше - разглобяване и "принудително" минимално зареждане на батерията.
Може този проблем в последствие да е оправен (при по-новите модели). Но може и да не е.
tundrata - напреднал
пет яну 24, 2020 10:18 amHoвoceлckи написа:
Rinho, не ти препоръчвам "огледало". Оставаш без огледало. Като сложиш това върху твоето става тежко, постоянно вибрира и образът е размазан. Възможно е да е било само при мен, но го споделям, тъй като е доста сериозен проблем.
Друг проблем при мен се оказа захранването. Няма предупреждение, че не бива да включваш едновременно камерата+джипиеса+музиката (блутут). А няма нищо по-логично от това да го правиш при дълъг път. Доста време си работи без проблем и изведнъж умира. В последствие разбрах, че е в такъв режим тегли и от батерията, защото от захранването (от "запалката") не му стига ток. На всичкото отгоре се оказа, че няма ограничаване след падане на заряда под някакъв минимум, да предупреди и изключи, за да не източи батерията до нула. След това няма тръгване. Единственият начин беше - разглобяване и "принудително" минимално зареждане на батерията.
Може този проблем в последствие да е оправен (при по-новите модели). Но може и да не е.
Пълна лъжа
Hoвoceлckи - майстор
Не виждам причина да изпиша толкова дълъг пост за да излъжа. Казвам за конкретни проблеми при мен. Казвам и че в последствие при по-нови модели, може и да ги няма. Говоря за преди може би 5 години.
Ти кой модел точно имаш? Би ли го снимал и показал?

Тема "Избор на видеорегистратор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: