Всички имаме коли, нали ?
plamen6703 - майстор
пет яну 24, 2020 1:57 pmtundrata написа:
пет яну 24, 2020 10:18 amHoвoceлckи написа:
Rinho, не ти препоръчвам "огледало". Оставаш без огледало. Като сложиш това върху твоето става тежко, постоянно вибрира и образът е размазан. Възможно е да е било само при мен, но го споделям, тъй като е доста сериозен проблем.
Друг проблем при мен се оказа захранването. Няма предупреждение, че не бива да включваш едновременно камерата+джипиеса+музиката (блутут). А няма нищо по-логично от това да го правиш при дълъг път. Доста време си работи без проблем и изведнъж умира. В последствие разбрах, че е в такъв режим тегли и от батерията, защото от захранването (от "запалката") не му стига ток. На всичкото отгоре се оказа, че няма ограничаване след падане на заряда под някакъв минимум, да предупреди и изключи, за да не източи батерията до нула. След това няма тръгване. Единственият начин беше - разглобяване и "принудително" минимално зареждане на батерията.
Може този проблем в последствие да е оправен (при по-новите модели). Но може и да не е.
Пълна лъжа
Не така категорично за лъжа, човека може да реже стъкло и го е показвал! Има неща, които не са от лъжа, а от непознаване на материята и всеки ги обяснява според възможностите си и начина си на мислене, но това не е лъжа, а е липса на компетенция. Важно е, че иска да помогне на питащият.
Ползвам от няколко месеца такъв регистратор https://www.emag.bg/videoregistrator-dv ... ntent=link и съм доволен от работата. Преди него ползвах регистратор от Лидъл, не можа да си изкара гаранцията и даде дефект, върнаха ми парите от магазина. :partyman:

[Mod edit] Потребителят получи предупреждение за това мнение - Пореден опит за заяждане без никакво основание.
Последна промяна от Virtex на съб яну 25, 2020 6:39 pm, променено общо 1 път.
Причина: .
Hoвoceлckи - майстор
Пламене, като висококомпетентен би ли дал друго смислено обяснение на проблема: работи при пълно натоварване 2 - 3 часа и умира. Не се зарежда батерията. Едва след директно подаване на напрежение на изводите й за няколко минути след това започва да се зарежда. И няма проблем до следващото й изпускане до нула. Между другото - изобщо не предупреждава, че зарядът й е намалял критично в режим на пълно натоварване.
Хайде, бъди полезен на питащия като обясниш компетентно за какво става дума. Все пак той пита конкретно за "огледало", не за видеорегистратор изобщо. Аз ползвам в момента доста по-добър от това, което ти си показал, но не виждам причина да го казвам на последния питащ.
hidrazin - майстор
Селски, регистратора си го взел таман преди 4 години от алито.
Задържан на митница и после минал “метър” през митницата.
При цените на регистраторите преди 4 години ... ясно е.
Просто си изтеглил късата (и крива) клечка.
Взел си менте на китайско менте.
За истински регистратор на Navitel само ще мечтаеш...
Не че аз бих си го купил от румънските е-манг...ал :lol:
Трябва да си доста тъп че да купуваш от оная платформа.
:partyman:
P.S. Селски споко. И аз взех от алито един евтинджос за спорта.
Ясно беше че за никакъв чеп не става. Просто ми беше интересно.
След диспута ми легна 4-5 $ (по спомен).
Hoвoceлckи - майстор
Не беше евтино "огледалото". Към 200 лева мисля беше. Бях го взех от търговец препоръчан ми от познат. Много му се кефех тогава. С описания недостатък го ползвах доста време. В последствие му бях извел жици и го възбуждах на място. В един момент обаче си умря генерално. Знам човек от форума, който го беше взел същия и казваше, че няма проблеми. С уговорката обаче, че не го товарел на макс (всички функции едновременно).
Пламен да покаже едно актуално клипче и после пак ще говорим.
hidrazin - майстор
пет яну 24, 2020 10:22 pmHoвoceлckи написа:
Към 200 лева мисля беше. Бях го взех от търговец препоръчан ми от познат. Много му се кефех тогава...Знам човек от форума, който го беше взел същия и казваше, че няма проблеми. С уговорката обаче...
...
Никой не знае за колко си го взел. Ако беше 200, на митницата щяха да те изшият...
Никой не знае и какво точно си взел - марка/модел/търговец...
Така че не може да ти се помогне/даде адекватен отговор.
:partyman:
mopi - напреднал
Взех преди месец https://a.aliexpress.com/_sZv3DH (същата е, но под друго име)...и наистина не мога да разбера, кога записва и кога не...Включил съм я директно към акумулатора (да няма хън-мън). Гледах записите...записва когато си иска. Може грешката да е в мен...да съм изпуснал някоя настройка, но те не са толкова много. Моушън сензора (паркирана да следи движение), също работи от време на време. Иначе образа е прекрасен HD...но когато снима..Ще тествам още известно време и пак, ще пиша.
Ето отговаряа на mopi е изключително полезен за мен защото се бях спрял на AZDOME. Но сега ще търся друг до 200 лв. Реклама на новите видеорегистратори е страхотна в Али. Но много лъжат. Изпращат не това, което са рекламирали. Проблема е и с гаранцията в Алиекспрес защото не можеш лесно да го върнеш. Но в България няма от легални магазини показаните в Али. А бе една мъка😀
Hoвoceлckи - майстор
пет яну 24, 2020 10:46 pmhidrazin написа:
Никой не знае за колко си го взел. Ако беше 200, на митницата щяха да те изшият...
Никой не знае и какво точно си взел - марка/модел/търговец...
Така че не може да ти се помогне/даде адекватен отговор.
:partyman:
Ти да не си бил ВКР? Те така се ровеха колкото да създадат проблеми на някого и никога не разбираха какво са намерили.
Или поне си чел по диагонал. "Там" обяснявам, че съм "приказвал" на поръчката и митничарката с лупичката не го е видяла.
Това отдавна вече не върви - пощите те представляват пред митницата (и щипят двайсетачка за "услугата"). При това положение се губи смисъла на пазаруването от там. Поръчвам само дребни неща, които не подлежат на обмитяване.
И къде прочете, че търся помощ? Споделям какви минуси съм намерил в "огледалото". А ако много държиш бих могъл да покажа и самата поръчка?
shotik - майстор
Имам видеорегистратор в огледало, прикачвам го на оригиналното огледало за задно виждане и няма никакво трептене, нито изместване на положението.
Харесвам го, защото има и втора камера при заден ход. Записва едновременно и от двете камери, а на дисплея може да се вижда само една , две на половин дисплей или 1/4 към 3/4 .
Не ми харесва , че прави записи до пет минути, знам че има такива с 15 мин записи.

Но имам такъв въпрос- само при контакт ли трябва да е включен или може да е постоянно включен .

Доза/жак или накрайник, има в тялото си платка , намаляваща 12 към 3.7 волта и се счупи пластмасова гайка и сега ще го преправям , затова питам дали да е като до сега- само при контакт в дозата или да свържа за постоянно.

Има опция за удар и за движение , но батерията е малка и не може да ги поддържа.
По тази причина махнах старата и сложих друга , но с удължени жички и е от външната страна на задни капак , като се монтира на огледалото , не се вижда.
В Алиекспрес продават и това устройство с което директно свързаш видеорегистратора към Захранването а не към запалката и така постоянно има ток към него. Car DVR Exclusive Power Cable Voltage 12V To 5V 0.5A-2A Mini Probable Transformers for Car Video Recorder 24 Hours Work

Тема "Избор на видеорегистратор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: