• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всички имаме коли, нали ?
ky-kyy - майстор
Баси :?
Хора без дертове....... #-o


ПП. Погледнах клипчетата, породили тези тежки дебати.....Новоселски, честно ти казвам, без да се заяждам, или да искам да те обидя...Според мен имаш някакъв проблем, който с времето има вероятност да се задълбочи. Потърси, докато е време, помощ от специалист.
Повтарям, за да не остана неразбран, не е заяждане, просто се опитвам да помогна...
MamaMy - майстор
Без да осъждам когото и да било, мисля, че трябва пак да се върнат "неделните училища" и проверовъчните изпити. Ако не друго, поне ще опреснят знанията на част от шофьорите, Много от тях са позабравили правилника, а и има и доста промени и по него и по самото движение за последните 20 години. Аз на ден виждам стотици случаи на непознаване на правилника. Най-фрапантните са при повече от една лента на изход от кръстовище. Повечето шофьори извън София карат все едно живеят 1980г. когато повечето улици бяха с по две ленти. За това при един случаен тест на листовки изгарят 95%.
Едно време когато се явявах на изпит за първи път, тъкмо бяха приели трите листовки. Масово пищяха старите шофьори, че горя на тестове. Аз на майтап се закачих с бащата и той ме направи кривоглед. Реши всичките 30 бр с под 10 грешки общо. Оказа се, че автобусните шофьори са задължени всеки месец да ходят по 2 дена на неделно училище. Направо ги разбиваше. Друг е въпроса, че когато той се е явявал, изпита е бил устен и писмен. Учили са знаците на изуст и още помнеше кой знак кой номер е в правилника.
Jacomo - специалист
Новоселски, ще ядеш бой някъде по улиците и пак няма да разбереш защо. По-добре мини един опреснителен курс, поне като те набият да си знаеш причината.
чет юни 13, 2019 1:44 pmHoвoceлckи написа:
Много прашясала тая тема ... :-D


А този от долния клип все си мисля, че не биваше така да навлиза в мойто платно :?
Първия клип - не показваш дали има знак в началото на стеснението за забранено изпреварването. Ако няма знак, няма нарушение.

Втория клип - виновният си ти, защото си навлезнал в насрещната лента. От твоята страна са паркиралите автомобили, съответно ти трябваше да го изчакаш. Много добре се вижда в началото на клипа, че има място за изчакване. Но дори и да нямаше, ти трябва да спреш и да изчакаш шофьора на опела да заобиколи дядото. Човекът заобикаля пешеходец, да го блъсне ли? Баси наглостта ... "мойто платно"... Платното не е "твойто", а е общо, ама лентата, в която се движиш, не е "твойта", а на дядото и на шофьора на опела.

Той не знае какво е платно и какво е лента, ама спори.
Аман от шофери... с Новоселски имена, ама Староселски акъл.
KingLin - майстор
Слушам и не вярвам на очите си :lol:
Новоселски, ти вЕрно ли спориш сериозно или просто си нямаш работа? Сигурен съм, че ако в ситуацията бяхте с разменени места, щеше да обвиняваш опела, че ти е влязъл в платното, докато ти заобикаляш пешеходеца! Пешеходеца е толкова участник в движението колкото и паркиралите МПС от "твоята" лента. И като гледам как се взимаш на сериозно с твоите 200 км/ден, аз пък минавам средно между 300 и 400. И аз мога да ги докажа, и аз имам регистратор, ама нямам време да се ровя из сниманото и да пиша врели-некипели, ами съм го сложил заради ей такива като тебе. То бива спор без селски нотки, ама хората ти цитираха Закона и ти пак не вдяваш къде ти е грешката. Като не можеш да го разбереш, поне се довери на мнозинството и няма да сгрешиш. А иначе обиден се чувствай колкото си искаш на пътя. И аз им се сърдя на всичките дето имат по-бързи коли от моята, ама файда има ли - нЕма. Ма то и смисъл няма даже. Айде със здраве и да не ти идват на главата ПТП-та.
ky-kyy - майстор
Проблема, не е в това, дали новоселския (а и хората с подобно на неговото мислене), е имал предимство, или е нямал....Проблема е че няма никаква толерантност на пътя. Всеки мушмул, наслагал видеорегистратори, натиска клаксони, псува и налита на бой, при най-малкото. Всеки вижда, че движението с всеки изминал ден става все по-натоварено. Пътищата и улиците са лошо състояние, а също така и не са предвидени за големия трафик. Всеки който шофира редовно, се сблъсква постоянно с проблеми. И на всеки му се е налагало, да пропусне някой, който не е с предимство, а също така и на него се е налагало да отнеме, или да отстъпи, за да не се получи ПТП. Това са нормални ситуации. Не може за всяко нещо, да се псува, бижда, или да се вадят бухалки. Преди десетина дена присъствах на една случка, когато подобен новоселянин, преби колоездач, че се подпрял на колата му. И когато споделих случката с познати, реакцията им беше - "Преби ли го тоя идиот". Е, трябва ли и аз падам на нивото на този простак?Събрахме се няколко човека, бяха направили и клипчета, които после пуснаха из интернета, полицията го прибра бияча. Ако всеки тръгне да се бие, на какво ще заприлича? На дивия запад ли?
Хайде малко по-спокойно приемайте нещата. Карайте внимателно и със съобразена със шофьорските ви умения скорост. Ако се наложи, пропуснете човека. Някога и на вас ще ви се наложи, някой да ви пропусне, особено на ляв завой....
Хайде наздраве и русата :partyman:
kozl - майстор
чет юни 20, 2019 1:50 pmky-kyy написа:
Погледнах клипчетата, породили тези тежки дебати.....Новоселски, честно ти казвам, без да се заяждам, или да искам да те обидя...Според мен имаш някакъв проблем, който с времето има вероятност да се задълбочи. Потърси, докато е време, помощ от специалист.
Повтарям, за да не остана неразбран, не е заяждане, просто се опитвам да помогна...
A според мен проблема не е в Новоселски, а в "Законя". Закона требе да е точен и ясен. На тва кое му е точното и кое му е ясното.
Чл. 15.(3) Броят на пътните ленти се определя от пътната маркировка или от пътен знак, а когато няма такива - от водачите, съобразно широчината на платното за движение, широчината на недвуколесните пътни превозни средства и от необходимото странично разстояние между тях.
:? :? :? :? :?
И водача требе:
- Първо да определи ширината на пътното платно.... може би най точно и бързо с лазерна ролетка, ако липсват лазери то в колата требе плюс задължителните атрибути като аптечка и пожарогасител да се добави и ролетка.
- Второ да е назубрил ширините на всички недвуколесни пътни превозни средства или ако не е - действа по начина от "първото". Обаче тук се досещам, че тва не става само с ролетка - шъ требе и нивелир да се спуснат отвеси от най-широката част и да се получи проекция на размера, която да се измери с ролетката. :x
- Трето да вземе решение колко е необходимото странично разстояние :? Последното осезателно и мен затруднява. Това разстояние на практика зависи от други фактори и израза "необходимото странично разстояние" логически го отнасям към "безопасната скорост". Така че - на всекиго според способностите и потребностите. Примерно моя кола по каталог с разперени огледала е >2 метра. Мой гараж със светло разстояние 240 см на врата не ме затруднява, но при сина е 224 см и там маневрената зона е малка и те ти проблем, който обаче се реши с подмяна на вратата.
- Четвърто със или без калкулатор да направи сметка колко пътни ленти се събират в платното и така се стига до заключението, колко са лентите.
Обаче коя лента за коя посока е :? :? :? :? :?
Ако са две по една в посока.
Обаче ако излезат повече от две :? :? :? :? :?

Колко му е - точно и ясно :rolleyes:

И всичко такова :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? заради липса на маркировка и знаци :shock:
DMN - майстор
Jacomo написа:
Първия клип - не показваш дали има знак в началото на стеснението за забранено изпреварването. Ако няма знак, няма нарушение.
С това малко не мога да се съглася. Според мен си е нарушение това изпреварване в такъв участък.
kozl - майстор
пет юни 21, 2019 8:00 amDMN написа:
Jacomo написа:
Първия клип - не показваш дали има знак в началото на стеснението за забранено изпреварването. Ако няма знак, няма нарушение.
С това малко не мога да се съглася. Според мен си е нарушение това изпреварване в такъв участък.
Е ако няма знаци какво е нарушението :? Ко пише в Законя :?
А в клипа не се виждат такива.
Обаче от личен опит в тези зони поне аз съм срещал два знака, които вероятно са нарушени с изпреварване и превишена скорост.
Те и двата клипа са за "студио Х" :lol:
Е за тва пък бол от коментари.
Точно и ясно :-D
ky-kyy - майстор
пет юни 21, 2019 7:37 amkozl написа:

A според мен проблема не е в Новоселски, а в "Законя". Закона требе да е точен и ясен.
Някой по-назад, беше писал, че едва ли ще е щастлив някой, ако остане инвалид, или загине, придържайки се стриктно към закона. Има си правила за движение, които за никой не е тайна, че не се спазват от болшинството участници. Затова шофьорлъка, не е само да следиш маркировката и указателните табели, а и да са ти отворени очите и да следиш всички участници, а също така и да се научиш дори да предвиждаш, реакциите. Понякога, се налага да се правят компромиси, да се даде предимство, нищо че ти си в правото си. И не на последно място, човек трябва да е спокоен и да не се нервира от най-малкото. Защото нервния човек, прави глупости, за които после съжалява, а да не говорим, че прекомерния стрес, се отразява на сърдечносъдовата и на нервната система :)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Обсъждане на конкретна пътна ситуация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: