• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
vencil - специалист
Някой Заралия ще препоръча ли читав сервиз където да се сменят ремък + ролки на един Хюндай i10.
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз мога с чиста съвест, ма не отговарям на условието - не съм Заралия :cool:
ky-kyy - майстор
съб яну 04, 2020 8:34 amvencil написа:
Някой Заралия ще препоръча ли читав сервиз където да се сменят ремък + ролки на един Хюндай i10.
Че то си има фирмен сервиз.
kr1100 - майстор
Питай някой Булсаткомаджия - те са с такива талиги.
vencil - специалист
съб яну 04, 2020 8:33 pmkr1100 написа:
Питай някой Булсаткомаджия - те са с такива талиги.
Това е идея, дори не съм се заглеждал какви коли карат :-D .
kr1100 - майстор
[quote=vencil
Това е идея, дори не съм се заглеждал какви коли карат :-D .
[/quote]
Във Варна са Хюндайчета. Не съм ги броил колко са точно , но са над 20 бр. На 20-30м до склада им съм
Последна промяна от kr1100 на нед яну 05, 2020 7:36 pm, променено общо 1 път.
ky-kyy - майстор
По-нагоре, бях писал че си има фирмен сервиз на хюндай. Намира се, ако се не лъжа, преди разклона за кв. Зора.
Най-малкото, във фирмения сервиз, има голяма вероятност, да са правили профилактика и друг път, на подобен автомобил ;) Имат си нужните инструменти, софтуер и резервни части.
Интересно ми е, дали булсаткомджията, си има и представа, къде, за колко и как ремонтират служебната кола....Ама вие си знаете по-добре, засичайте на някое кръстовище колите на булсата и питайте...
vencil - специалист
Ако бяхме бяла държава това щеше да е идеалният вариант, в нашият случай единствено гарантирано е че сумата само ще е като в белите държави. Имам приятел който близо две години ходи в сервиз на Рено остави пари за половин кола и най лошото че след всеки ремонт ходеше за рекламация и т.н., в крайна сметка разбра че това не е опция. На друг приятел пък служебните им автомобили са Фолксваген става дума за доста голям брой микробуси, това което разправя по скоро звучи като виц само за пример една смяна на масло им излиза 700лв. Аз самият бях свидетел как в сервиза в Пловдив едно INFINITI след час и половина си излезе със същият проблем.
Наясно съм че моят проблем не е ремонт а обслужване и въпреки всичко....при положение че Фолксваген взимат 700лв. за смяна на масло Хюндай дали няма да ми вземат повече от колкото съм платил за колата :lol: .

п.п. Ти твоята кола в официалният сервиз ли си я ремонтираш.
ky-kyy - майстор
нед яну 05, 2020 5:07 pmvencil написа:
Ако бяхме бяла държава това щеше да е идеалният вариант, в нашият случай единствено гарантирано е че сумата само ще е като в белите държави. Имам приятел който близо две години ходи в сервиз на Рено остави пари за половин кола и най лошото че след всеки ремонт ходеше за рекламация и т.н., в крайна сметка разбра че това не е опция. На друг приятел пък служебните им автомобили са Фолксваген става дума за доста голям брой микробуси, това което разправя по скоро звучи като виц само за пример една смяна на масло им излиза 700лв. Аз самият бях свидетел как в сервиза в Пловдив едно INFINITI след час и половина си излезе със същият проблем.
Наясно съм че моят проблем не е ремонт а обслужване и въпреки всичко....при положение че Фолксваген взимат 700лв. за смяна на масло Хюндай дали няма да ми вземат повече от колкото съм платил за колата :lol: .

п.п. Ти твоята кола в официалният сервиз ли си я ремонтираш.
Ще започна отзад-напред - Да. Моите коли, ги обслужвам в официалните им сервизи. Естествено, не винаги съм бил очарован, но в повечето случаи съм останал доволен, от ремонта. Да не говорим, че мина онова време, когато в махленското гаражче, бай Онзи ще ти ремонтира колата. Причините за това са много. Най-малкото, защото си иска инструмент, иска си и софтуер, който не се сваля от замунда, който няма как да го има бай Онзи, дето му се носи славата, че цепи двигател на москвич осмак със завързани очи......
За парите....всеки си знае, какво иска. Жалкото е, че като се прави някой на тарикат и спести някой лев, обикновено покрай него пострадват и други хора. Ама нали не сме като белите държави....
Както казах, прави каквото си искаш....дреме ми....иди в сервиза на рено, или фиат, или при бай Онзи в някое гаражче в Муратли....

ПП Имаше тука един Тинки, дето си боядисваше колата за 20 лева, с тресчотка от Лидл я разглобяваше и с боклуци от сметището си беше направил газовата уредба....Потърси му темите, беше неуморен няколко години, ама някъде избяга....Интернет широк :)
Последна промяна от ky-kyy на нед яну 05, 2020 5:37 pm, променено общо 1 път.
plamen6703 - майстор
Моята кола я ремонтирам в сервиза на Тойота", на жената колата я ремонтирам в сервиза на "Фолксваген", на същото място ремонтирам и обслужвам няколко служебни "Кади-та" и за разлика от твоите наблюдения и мнения на приятели нямаме проблеми с обслужването и ремонта!
Цената за смяна на ангренажен ремък и водна помпа на "Кади" във фирмен сервиз на Фолксваген общо за труд и материали е 584 лв. с ДДС. Издават ти платежен документи и имаш гаранция за ремонта!
Ако са ти сръчни ръцете и отбираш малко от автомобили съвсем спокойно можеш да си смениш сам ремъка и ролките /не знам защо поминаваш водната помпа/ на твоя автомобил и ще ти излезе на цена само материали :wink: ! :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Препоръка сервиз Ст. Загора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: