• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
Здравейте, пиша за първи път, така че ако темата е в грешният раздел моля да се премести или изтрие.
Моят проблем е свързан с това, че механизъмът на мултимедията не работи. Принципно като се даде кантакт трябва да се отваря автоматично, а като се върне контактът да се прибере обратно. Свалял съм я и като дам директно + и - на акомулатора механизмът работи. Питах няколко майстора, но никой не знаеше от какво може да е.
Попринцип това не ми е толкова важно, но ме дразни да не работи, така че търся варианти всякакви.
Милсех си за вариант да взема ток от касетофона ( като де даде контакт автоматично се пуска и ще отвори екрана) но остава въпросът със затварянето ( трябва да се обърне поляритета).
Моля ако някой има някакви предложения да ги сподели.
petromaniq66 - специалист
И откъде да разберем каква ти е мултимедията?
gnt69 - майстор
съб окт 05, 2019 1:33 pmDenislav9105 написа:
https://ibb.co/LNNmHDY

Не намерих от къде се качва снимки
Е то това е лесно. Пускаш 2 кабелчета за отваряне и две за затваряне и си ги опираш и разделяш в зависимост от нуждата.. Може и с мързеливи ключета да го направиш, за по джи джи.
Всъщност не си го представям по този начин. Мислех за нещо по-автоматизирано, но не мога да се сетя как като върна контактният ключ и се прекъсне веригата да може да подаде ток, за да прибере екранът
gnt69 - майстор
съб окт 05, 2019 2:29 pmDenislav9105 написа:
Всъщност не си го представям по този начин. Мислех за нещо по-автоматизирано, но не мога да се сетя как като върна контактният ключ и се прекъсне веригата да може да подаде ток, за да прибере екранът
Дай малко обяснения, откъде е тая навигация, оригинална ли е или посадена, прибирала ли се е някога, какъв е модела, правилно ли е свързана какъв е автомобила.
Автомобила е Пежо 308 2008год
Навигацията е оригинална и попринцип трябва като се даде на контакт да се отвори, като се изгаси колата да де затвори. Преди време я свалях и директно подадох ток съм моторчето и видях че механизмът работи, но само дотам.
Единствено четох някъде че проблемът може да е в самият касетофон (той бил управлявал модула), но само дотам.
petromaniq66 - специалист
до там може да си опукал електрониката. То туй моторче не е като дрелка..Сега какво развърташ на никой не може да му е ясно..щом като с твоя кеф разменяш +/-. Или иди при майстор да те одере за диагностика от поразиите ти или си купи друго.
съб окт 05, 2019 7:46 pmpetromaniq66 написа:
до там може да си опукал електрониката. То туй моторче не е като дрелка..Сега какво развърташ на никой не може да му е ясно..щом като с твоя кеф разменяш +/-. Или иди при майстор да те одере за диагностика от поразиите ти или си купи друго.
1. И преди моята намеса не е работило, както и след нея, така че не смятам че съм повредил нещо
2.Ще се радвам да открия майстор, който да ми обърне внимание и не смятам че това е нещо сложно или сложно или важно, че да ме опуква
3. Ново няма как да купя, мога друго втора употреба, Но те са доста рядки и също така не знам кой модул ми е нужен, дали долният (радиото), или горният (дисплеят).
petromaniq66 - специалист
Рядки са и са правени за конкретния модел автомобил -дори и за самия автомобил...дори и на друг от същата марка не тръгват. Имобилайзер и ала-бала.
  • 1
  • 2

Тема "Развален механизъм на мултимедия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: