• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15
Всички имаме коли, нали ?
emosms - специалист
съб ное 09, 2019 2:16 pmradius написа:
Баси, стридата цял ферман написа преди 2 страници как да стане и едно мерси не видях. Ти вярно май си пуснал темата да ни покажеш как се прави, а не да питаш.
Какъв ферман е написал? Как да дадеш 20-30 лв за някакви тъпи шкурки, за да свършиш работа, която се върши с консуматив за стотинки ???????? !! :-D

И накрая казва, че имало химия, която ти спестява половината работа, за 3 лв....
Само дето не уточни химията, нито как ще реагира с пластмасата на фара.

Благодаря :-D :-D

-----

п.п. шлайфането и полирането са ясни и приключени.
Ако трябва ще полирам и шлайфам със златната паста на 3М и гъба, СЛЕД като отворя, почистя, боядисвам, монтирам и т.н., затворя и запечатам - т е. още куп работа.

Търся инфо за УВ защита, фолиа, с какво да боядисвам лъскавите пластмаси във фара.

Писах за това преди два поста и на предни страници.
miroki - майстор
Чак пък златна. 4 лв. 50 грама. За двата номера 8 лв. За 3-4 години има паста.
По-евтино с паста за зъби. Ама трябва да се уцели подходящата.
nikolov333 - майстор
Не разбрах, какво пречи да се занесат за лакиране в авто бояджийски цех..или става дума за спорта.. :?
Димитър Димов - специалист
съб ное 09, 2019 8:10 pmnikolov333 написа:
Не разбрах, какво пречи да се занесат за лакиране в авто бояджийски цех..или става дума за спорта.. :?
И аз се мъча да разбера това,ама няма кой да ми отговори.
stridata - специалист
съб ное 09, 2019 8:10 pmnikolov333 написа:
Не разбрах, какво пречи да се занесат за лакиране в авто бояджийски цех..или става дума за спорта.. :?
Сигурно не му е по-силите иначе и на това щеше да тури к*ра на някой майстор дето ще му вземе парите за това дето той може да си го направи сам! Ако лакира това дето е постигнал като ефект след полирането ще е като да се и*сереш на метеното, ама на обратно :-D

П.п.
Димов, сетих се аз кой е! Той е от "таргета" хора дето ще си го направят сами само защото смятат, че майстора ще ги прецака и ще им вземе парите. Появяват се тук подготвени и нямащи нужда от съвет, те вече са го измислили и всеки който се осмели да критикува става търгаш или враг! Да му каже ме ли с какво и как се обработват рефлекторите? :snakeman:
joroantonov - специалист
нед ное 10, 2019 5:32 pmstridata написа:
съб ное 09, 2019 8:10 pmnikolov333 написа:
Не разбрах, какво пречи да се занесат за лакиране в авто бояджийски цех..или става дума за спорта.. :?
Сигурно не му е по-силите иначе и на това щеше да тури к*ра на някой майстор дето ще му вземе парите за това дето той може да си го направи сам! Ако лакира това дето е постигнал като ефект след полирането ще е като да се и*сереш на метеното, ама на обратно :-D

П.п.
Димов, сетих се аз кой е! Той е от "таргета" хора дето ще си го направят сами само защото смятат, че майстора ще ги прецака и ще им вземе парите. Появяват се тук подготвени и нямащи нужда от съвет, те вече са го измислили и всеки който се осмели да критикува става търгаш или враг! Да му каже ме ли с какво и как се обработват рефлекторите? :snakeman:
То още от отдавнашните му писания стана ясно какъв дървен философ е. Само не мога да разбера какво прави тука, явно да се похвали какво е успял да сътвори за без пари, макар и резултата само него да го радва. :-D
Димитър Димов - специалист
нед ное 10, 2019 5:32 pmstridata написа:
съб ное 09, 2019 8:10 pmnikolov333 написа:
Не разбрах, какво пречи да се занесат за лакиране в авто бояджийски цех..или става дума за спорта.. :?
Сигурно не му е по-силите иначе и на това щеше да тури к*ра на някой майстор дето ще му вземе парите за това дето той може да си го направи сам! Ако лакира това дето е постигнал като ефект след полирането ще е като да се и*сереш на метеното, ама на обратно :-D

П.п.
Димов, сетих се аз кой е! Той е от "таргета" хора дето ще си го направят сами само защото смятат, че майстора ще ги прецака и ще им вземе парите. Появяват се тук подготвени и нямащи нужда от съвет, те вече са го измислили и всеки който се осмели да критикува става търгаш или враг! Да му каже ме ли с какво и как се обработват рефлекторите? :snakeman:
За какво трябва да му ''отваряш'' очите?С това отношение към хората не заслужава внимание,а ти си тръгнал да му даваш съвети.
emosms - специалист
Не знам при кого да ги нося в пловдив и какви лайна ще ми наплескат отгоре.
Знам само, че трябва по час на фар, за да изстържа гадния лак - вече го правих.
Последно приятел носи нещо при автобояджия, уж брат на негов познат, и му го издаде олято.
Не му го е правил без пари, платил е колкото са му искали, нито е любител бояджията.
В общи линии, не ми се занимава.
За прахово - редовно са ми давали оляти неща.
Просто с колкото по малко външни хора се занимавам и разправям, по ми е добре.
Стига да има време и да е изпълнимо от мен...
И качеството е по-добро, без да натискаш и следиш за всяка подробност външни хора.

Ацетона в спрейчетата реагира ли с пластмаси? Чудя се с какво да боядисам едни лъскави пластмаси, пак за фара.
Почти всички спрейове съдържат ацетон, без тези на водна основа, но са двойно по-скъпи.
emosms - специалист
Полиуретаново фолио, 70 лв/м2 (ама без ДДС...)
- http://www.bkcommerce.eu/folio-za-farov ... z-dds-kv-m
Защита от UV - 98%

Прозрачно фолио, 10 лв/м, 30 см ширина
- http://www.bkcommerce.eu/folio-za-farov ... ez-dds-l-m
Защита от UV - 21%

Човек от друг форум, който ми обясняваше полирането (също препоръчва паста 3М и оранжева гъба), каза, че не слага НИКАКВА защита като си полира фаровете....
Вика - какво да се занимавам... Следващата година правя едно фино шкурене и полиране и готово, за 30 мин :D
VLADO66 - майстор
Е та тия пласмаси имат някаква дебелина.Ако се шкурат и полират всяка година, току виж си бръкнал вътре.Аз гледам да не спирам директно срещу слънцето и на десет годишен опел каран само от мен, фаровете са като нови.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15

Тема "Полиране на фарове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: