• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Всички имаме коли, нали ?
vitorio83 - специалист
вт ное 05, 2019 10:26 pmemosms написа:
За фолиото, аз ще пробвам някакво от ибей.
Ако пази вид 3 години, ще съм доволен.
На 3М доколкото знам е 150 лв/м2 и въобще не ми е опция.

Да попитам, някой знае ли как стои въпроса с боядисване на рефлектор?
Ще се заяждат ли от кат?
Подготвям фаровете за преработка с прожектори/ ксенон, и ми се върти тая идея 😁😁.
Много злобно изглежда.
Как ще пази вид 3 години,като няма UV защита,все едно да си залепиш найлон,то не случайно 3М и люмар са по 140 лв/м2,но качеството има цена.
stridata - специалист
ср ное 06, 2019 8:46 amvitorio83 написа:
вт ное 05, 2019 10:26 pmemosms написа:
За фолиото, аз ще пробвам някакво от ибей.
Ако пази вид 3 години, ще съм доволен.
На 3М доколкото знам е 150 лв/м2 и въобще не ми е опция.

Да попитам, някой знае ли как стои въпроса с боядисване на рефлектор?
Ще се заяждат ли от кат?
Подготвям фаровете за преработка с прожектори/ ксенон, и ми се върти тая идея 😁😁.
Много злобно изглежда.
Как ще пази вид 3 години,като няма UV защита,все едно да си залепиш найлон,то не случайно 3М и люмар са по 140 лв/м2,но качеството има цена.
Това ще го разбере на един по-късен етап, когато е набил почти сто лева за пасти шкурки и фолио, и следващата есен разбере, че фолиото не си е свършило работата и трябва да направи всичко отначало :-D В тая ситуация е по-добре и бюджетно да ги лакираш отново с правилният лак!
miroki - майстор
Е пастата поне е 4 лв. и за двете 8 лв и стига за 2-3 години.
stridata - специалист
Шкурки, паста, гъба или вълна, тиксо, фолио, свободно време и накрая...
vitorio83 - специалист
ср ное 06, 2019 9:26 ammiroki написа:
Е пастата поне е 4 лв. и за двете 8 лв и стига за 2-3 години.
Той като залепи евтиното фолио какво ще прави с тая паста върху фолиото,стига да може да го залепи де,защото инсталирането няма нищо общо със скъпите фолиа.
nikolov333 - майстор
Истинския начин за възстановяване е с лакиране с UV защИтен лак..
vitorio83 - специалист
ср ное 06, 2019 9:41 amnikolov333 написа:
Истинския начин за възстановяване е с лакиране с UV защИтен лак..
Николов,няма такова нещо,качествено фолио е с 7 години гаранция,а то ще изкара и 10 години,няма лак който да изкара толкова време.Едно камъче е достатъчно за да започне да се люпи.Качественото фолио дори се самовъзстановява от слънцето или с горещ въздух,говоря за драскотини,абразивния ефект на пясъка с който се обработват хубавите ни пътища и тн.Аз облепвам и брони,огледала със защитно прозрачно фолио,точно защото споменатите по-горе условия увреждат лака.
nikolov333 - майстор
Да ама лакирането е 20 кинта на фар, а с фолиото, колко става.. Лакирал съм си и двата фара на джипа и трета година вече не виждам нужда да лакирам пак и люпене изобщо няма. Лака си е специален с UV защита и пластификатори и ми ги пръскат в авто бояджийски цех, така че не е спрейче "направи си сам" :-D
vitorio83 - специалист
ср ное 06, 2019 1:26 pmnikolov333 написа:
Да ама лакирането е 20 кинта на фар, а с фолиото, колко става.. Лакирал съм си и двата фара на джипа и трета година вече не виждам нужда да лакирам пак и люпене изобщо няма. Лака си е специален с UV защита и пластификатори и ми ги пръскат в авто бояджийски цех, така че не е спрейче "направи си сам" :-D
Кой говори за спрейче,знам как се лакира,казвам ти че фолиото е в пъти по-доброто решение,най-малкото че пази и фара от счупване/напукване при евентуален удар от камък.Наскоро имах такъв случай,клиент с фолио на фаровете,единия фар го бе ударил камък и повредил фолиото,но фара отдолу нямаше и следа от удара,а за да се нарани това фолио е бил бая камък да знаеш.И с фолиото не е по-скъпо от лака,но идваш,фолирам и след час си тръгваш,а за лака все пак тряба повече време където и да го пръскат нали?
stridata - специалист
vitorio83, както фолиото има различни качества така и с лака. Предимството на лака е, че можеш да направиш колкото ръце си искаш и да направиш дебелината на покритието колкото ти е кеф. Докато с фольото си с фиксирана дебелина. И двете си имат предимства и недостатъци.
Общо взето ако и двете технологии се направят с качествени материали и се спази технологията, ще изкарат доста!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Тема "Полиране на фарове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: