• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Всички имаме коли, нали ?
emosms - специалист
Здравейте, мисля да полирам едни фарове.

Как го мисля:
1. Сваляне на лак (пръскани са) с шайба и машина, шкурка велкро 220
2. Сухо, ръчно, с 240, 320, 400, 600
3. Мокро, ръчно, с 800, 1200, 1500, 2000
4. Полиране - кече велкро, шайба и винтоверт.

Ок ли са едрините на шкурките?
Мога ли за мокро да ползвам препарат за миене на прозорци?
Какви и колко едрини на полирпаста да ползвам?
Къде в Пловдив продават паста на дребно малки количества? Трябва ми за 2 фара.

Единия вече го подпуках, с шайба и шкурка велкро 120 за сваляне на лака/ махане на дефекти, но вече съм го шлайфал до едрина 400.
Другия мисля да почна с не по-малко от 220 за сваляне на стария лак.
vitorio83 - специалист
Много едри шкурки използваш,лак се сваля спокойно на водно с 600, в краен случай с 400 шкурка.
След това с другите шкурки до 2000.
След това се изпозлва една паста с гъба и полирмашина,например паста на 3М номер 2,може за финал да ги минеш с гъба пак на 3М антихолограма с паста финиш и това е.
Ти хубаво ще ги полираш,но трябва и защита след това,не говоря за лак, аз слагам фолио с UV защита с 7 години гаранция.
emosms - специалист
Щях тотално да го прецакам с пистолет за горещ въздух - станаха едни бели петна.
Мислих че е облепен със затъмняващо фолио, защото по канта ставаше на големи люспи, ама всъщност е било лак.

Със 120 успях да бутна белите петна и после шлайфах на ръка до 400, да си го дооправям.
На другия фар не ми се вярва да се свали с 400, ще се напълни с боклук от тоя лак, но ще пробвам с по-фина първа ръка.

А защита - то без защита няма никакъв смисъл цялата занимавка. Ще сложа винилово фолио, прозрачно.
От автобояджийски магазин да искам груба и средна, или средна и фина паста, наливно?
Или само средна?
vitorio83 - специалист
вт ное 05, 2019 1:30 pmemosms написа:
Щях тотално да го прецакам с пистолет за горещ въздух - станаха едни бели петна.
Мислих че е облепен със затъмняващо фолио, защото по канта ставаше на големи люспи, ама всъщност е било лак.

Със 120 успях да бутна белите петна и после шлайфах на ръка до 400, да си го дооправям.
На другия фар не ми се вярва да се свали с 400, ще се напълни с боклук от тоя лак, но ще пробвам с по-фина първа ръка.

А защита - то без защита няма никакъв смисъл цялата занимавка. Ще сложа винилово фолио, прозрачно.
От автобояджийски магазин да искам груба и средна, или средна и фина паста, наливно?
Или само средна?
Аз минавам с номер 2 на 3М и понякога със супер финиш пак на 3М,финиша незнам дали го има наливен.
miroki - майстор
Аз първо паста 3м номер № 3, после №1.
Има я и светло сива и синя.
stridata - специалист
Може да видиш за зелена капачка на 3М, с нея няма нужда от втора паста. А иначе какво фолио използвате като марка и модел?
vitorio83 - специалист
вт ное 05, 2019 2:01 pmmiroki написа:
Аз първо паста 3м номер № 3, после №1.
Има я и светло сива и синя.
Номер 1 не е ли по-едрата паста?
vitorio83 - специалист
вт ное 05, 2019 2:48 pmstridata написа:
Може да видиш за зелена капачка на 3М, с нея няма нужда от втора паста. А иначе какво фолио използвате като марка и модел?
Аз с това се занимавам,фарове стъкла и тн,за фарове 3М,люмар и глобал.Това са истинските фолиа с реална защита.
miroki - майстор
вт ное 05, 2019 2:50 pmvitorio83 написа:
вт ное 05, 2019 2:01 pmmiroki написа:
Аз първо паста 3м номер № 3, после №1.
Има я и светло сива и синя.
Номер 1 не е ли по-едрата паста?
Вече не помня, едрата е бяла, фината сива или синя.
Но ползвам 1 и 3.
emosms - специалист
За фолиото, аз ще пробвам някакво от ибей.
Ако пази вид 3 години, ще съм доволен.
На 3М доколкото знам е 150 лв/м2 и въобще не ми е опция.

Да попитам, някой знае ли как стои въпроса с боядисване на рефлектор?
Ще се заяждат ли от кат?
Подготвям фаровете за преработка с прожектори/ ксенон, и ми се върти тая идея 😁😁.
Много злобно изглежда.

Ето един пример, по свежичко, светло:
https://www.mazda6club.com/attachments/ ... jpg.75294/
Изображение

Иначе, обичайно ги правят черни.
-
Последна промяна от emosms на ср ное 06, 2019 9:51 am, променено общо 3 пъти.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Тема "Полиране на фарове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: