Всички имаме коли, нали ?
bijonisler@gmail.com - специалист
Имам бус спринтер 313 фургон.Едната подгревателна свещ е изгоряла,Пали без проблем.Може ли от това да гори повече.
hidrazin - майстор
чет яну 30, 2020 8:53 pmbijonisler@gmail.com написа:
Може ли от това да гори повече.
По-скоро ще е от тоалетната чиния.
Спукана е някъде и губи налягане...
:partyman:
Lion15 - специалист
чет яну 30, 2020 9:30 pmhidrazin написа:
чет яну 30, 2020 8:53 pmbijonisler@gmail.com написа:
Може ли от това да гори повече.
По-скоро ще е от тоалетната чиния.
Спукана е някъде и губи налягане...
:partyman:
:lol: :lol: :lol: И аз като видях в кой раздел е пуснал темата се учудих,но реших да не се обаждам,че някой ще каже,че се заяждам. :-D
cat - специалист
:-D Не няма да ти гори повече подгревните свещи помагат да стартираш само , ама да е за раздела земи му лепни една тръбичка 1\2. :-D на тоя бус
kr1100 - майстор
Този Спринтер има ли още действаща ръчна спирачка ??
bijonisler@gmail.com - специалист
чет яну 30, 2020 9:30 pmhidrazin написа:
чет яну 30, 2020 8:53 pmbijonisler@gmail.com написа:
Може ли от това да гори повече.
По-скоро ще е от тоалетната чиния.
Спукана е някъде и губи налягане...
:partyman:
На тебе ти е спукана главата и ти е изкочило аспиринчето.Сигурно не знаеш ,че подгревателните свещи греят и при работещ двигател с понижено напрежение.
Kokar - специалист
Да ме извинява gmail-a (автора), но забраната на дизела ще стане едно от най-стойностноте събития в моя живот.
Не ги разбирам млади или стари, които се цанят да карат такива пушещи бракми... Ежедневно ги виждам...
И те имат деца/внуци, все пак...
(опс, забравих, че съм в страната на Андрешко)
Нищо лично към автора - за дизела писах...
Antonii - майстор
[/quote]

На тебе ти е спукана главата и ти е изкочило аспиринчето.Сигурно не знаеш ,че подгревателните свещи греят и при работещ двигател с понижено напрежение.
[/quote]
И това понижено напрежение откъдего вземат, че ми стана интересно как с механично реле може да се понижи напрежение.
А пък още по-интрересно е с каква цел се прави. Сигурно за скъсяване на живота.
Chefo77 - майстор
пет яну 31, 2020 11:40 pmKokar написа:
Да ме извинява gmail-a (автора), но забраната на дизела ще стане едно от най-стойностноте събития в моя живот.
Не ги разбирам млади или стари, които се цанят да карат такива пушещи бракми... Ежедневно ги виждам...
И те имат деца/внуци, все пак...
(опс, забравих, че съм в страната на Андрешко)
Нищо лично към автора - за дизела писах...
Въх, да се чуди човек какви са другите стойностни неща в живота ти ...
Проблемите не са в дизела, а в неподдържането на техниката. Ако си мислиш, че бензинът е по-полезен, си много далеч от истината.

Авторчето - работи, ама нищо не работи. Свещите работят още известен период след запалването, за по-бързо достигане на оптимална работна температура в цилиндрите, но става дума за минута или нещо такова.
kozl - майстор
Аз па понеже ремонтирах релето (Bosch) на Пежо 305Д, мога смело да твърдя, че свещите се гасят след отпускане на ключа за развъртане на стартера. В релето постъпва +12V от същата линия по която от КК се подяат +12V към шалтера на стартера. Точно след отпадането на тези +12V, постъпващи в релето, подгрева на свещите прекъсва. А и в релето имаше 2 таймера, единия за свещите, другия за лампата в таблото. След като загаснеше лампата в таблото таймера за свещите все още ги подържа в подгрев. И така ако се прекъсне проводника за връзката на релето към КК ще се получи именно това, че двигателя е запалил, а таймера на свещите още не ги е изключил и те греят на запален двигател.
За цитирания модел греенето на свещите при запален двигател е неизправност.
А иначе разни модели, разни марки и идеологии.

То не само дизела вреди. Печките с твърди гориво също. Всичко, което природата е крила под земята милиони години в последното хилядолетие се изгаря за енергия. Кво ли означава това. :? И ако въглищата, нефта и пр.газ са образувани от слънчевата енергия, акумулирани толкова много земни години, какво причинява такова екстремно освобождаване на енергия, която е трупана в пъти много повече време :?

И въпроса е дали тази енергия е превърната от кинетична в потенциална, за да има какво да "горим" сега или за да се поддържат условия за развитие на флората и фауната на земята. Защото колкото по енергийно мощен става человека, толкова повече се влошават условията за съществуването на флората и фауната и нейното разнообразие от видове на движение.

И да се чудя :? едни свещи какво въображение мое да "подпалат" :shock:

Тема "Автомобили" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: