Всички имаме коли, нали ?
ontario - специалист
Здравейте,

във връзка с поредната акция от страна на държавата с цел събиране на едни пари от гражданите, поставили газови уредби на автомобилите си..........
Четох различни статии по темата, но въпроса ми е след като Наредбата за узаконяването важи за газовите уредби поставени след 2013г /или 2014?/ , аз и другите, които ги имат от преди това какво трябва да правят или да не правят?
Трябва ли да си узаконяваме уредбите или не в крайна сметка?
Имам паспорт от сервиза, който ми е поставил газовия инжекцион , но не разбирам трябва ли и в талона да сменям и да пише, че съм с газова уредба?

Моля, някой ако е наясно да пише или да даде линк, където има информация по темата.

Ще е полезно и за другите, поставили газ и ли метан след 2014г да се разясни стъпка по стъпка какво трябва да направят , за да е уж законно всичко, а не да даваме грешни пари за глоби....
Сигурен съм, че повечето хора тук карат на газ или метан :supz:

МЕРСИ :rock:
vlax - майстор
Трябва да се пита в КАТ.Тая седмица мисля да го направя,ако имам време.Газова монтирана 2011 г с паспорт и първоначален преглед.Всяка година /15 лв/ минавала на преглед със стикери,докато не ги прехвърлиха към годишния технически преглед.
То отърване няма,но по-скоро питането ми ще бъде,трябва ли да минавам на преглед в пункт за преглед на газовата при положение,че при годишния технически преглед е вписана газовата уредба,и съм плащал с 5 лв повече от тези без газова уредба.
:partyman:
volf - специалист
Би трябвало да не ходиш ако ти е вписана АГУ в ГТП.Тук са писали от BRC
❗️За автомобили, с монтирани газови ситеми ПРЕДИ септември 2014 И ВПИСАНИ в удостоверението за годишен технически преглед, ПЪРВОНАЧАЛНА проверка НЕ се први.
❗️За тях обаче НЯМА срок за смяна на талона.❗️
❌Терминът ПАСПОРТ на АГУ не съществува от 2014 година.
✅Има протокол за монтаж по образец, издаван от сервиза, извършил монтажа.
КАТ само регистрират събитие , като го вписват в талона .
❗️За тях е необходимо единствено копие от документа за първоначална проверка. (За автомобилите преди 2014 – удостоверение от ГТП с вписани данни за АГУ)
Инж. Георги Илиев
Управител „ BRC Bulgaria” ООД
Зам. Председател на Асоциация на българските автогаз сервизи София , 19.февруари 2020
naB4o - специалист
Преди няма и месец питах въпроси при ГТП. Казаха че при тях ще се гледа бутилката да е под 10години иначе не пускат. За органите казаха, че е объркано там НО не би трябвало да имам проблем, щом е минало успешно ГТП и е упомената уредбата със серийните номера при прегледа. При мен не е упомената в талона, понеже е слагана след това. Ако продам колата, новия собственик трябва да я декларира и включи в новия талон, след проверката в КАТ.
emosms - специалист
Как стои въпроса с кола нов внос, с монтирана в чужбина газова уредба?

На италианския талон имам означение с дата на монтаж на газовата (преди 2014), но на българския не са го вписали - регистрирана 2019.

Какво точно става в този случай?
Оригиналния талон от чужбина е в кат, имам само фотокопие.
Газовата е монтирана от самото представителство на марката, на чисто нова кола - т.е. "фабрична" 😁.
vlax - майстор
пон фев 24, 2020 8:01 pmemosms написа:
Как стои въпроса с кола нов внос, с монтирана в чужбина газова уредба?

На италианския талон имам означение с дата на монтаж на газовата (преди 2014), но на българския не са го вписали - регистрирана 2019.

Какво точно става в този случай?
Оригиналния талон от чужбина е в кат, имам само фотокопие.
Газовата е монтирана от самото представителство на марката, на чисто нова кола - т.е. "фабрична" 😁.
нед фев 23, 2020 6:55 pmvlax написа:
Трябва да се пита в КАТ.
:partyman:
emosms - специалист
^ Документа от първоначалния преглед изобщо не мога да го намеря. Имам стикер за преглед, но какво е вписано в прегледа - не знам ...

Тема "Узаконяване на газова уредба , въпрос....." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: