• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
Georgi_1m - напреднал
Здравейте,имам лада самара 2108 имам следният проблем, зацапва ми свещите прави ги черни ,много черни с руските не подлежи на повторно запалване,това се получи при смяна на карборатора с чисто нов,и от тогава започна да го прави,преди това сам карал 12 години с едни свещи,без да ги сменям,моля ако някой знае какъв е проблема,да пише ,ще ви бъда благодарен.Георги от благоевград.
Последна промяна от Virtex на пон май 04, 2020 8:52 am, променено общо 1 път.
Причина: премахнат телефон, не е обява за работа
shotik - майстор
Може да ти е нов карбуратора, но се прави центровка на гориво и въздух.
Имаш "обогатена " горивна смес, щом се черни.
Това е теория, , за центровката трябва да търсиш описание или човек , който разбира .
Кики - специалист
И какво наложи смяната на карбуратора? а това че свещите са сменят на 12 години няма нужда от коментар.
kuger - майстор
Георги, на тая Самара и измери компресията в цилиндрите. Кажи, харчи ли масло. За толкова години може маслените сегменти да са дали фира.
12 години с едни свещи ми звучи най-малкото несериозно.
Не на последно място регулирай правилно карбуратора.
Свещи се цапат от мотор, харчещ масло /износен/, от неправилна центровка на запалването, лошо регулиран карбуратор.
Изпълни тия препоръки, и ако продължи да цапа свещите значи мотора е тръгнал към "вечните моторни полета".
kuger - майстор
нед май 03, 2020 10:19 pmGeorgi_1m написа:
Самарата ми е,на 62хиляди реални км,а от двигателя се чува шум като на счупен клапан трака като нов дизел ,а като натисна съединителят, шумът спира ако някой знае и има предположение ,дали е скоростна кутия или друго ,да ме насочи,като сваля първият кабелът за свещите двигателят работи на 3 цилиндъра,моля помогнете със съвет.и препоръка за майстор(сервиз).
Е, тука ме уби :shock: , естествено като свалиш един кабел остават останалите три :-D
За шумът, проблема може да е във съединителят, във вилката и лагера на съединителя. Може и да е в лагера на първичния вал в скоростната кутия.
lecki - специалист
Натисни съединителя наполовина (да не отдели), ако шумът спре значи
отпада скоростната кутия.
kr1100 - майстор
[quote=kuger .., лошо регулиран карбуратор.
[/quote]
"Прозрачна " свещ е идеална за регулиране на карбуратора на ПХ / качеството на сместта. трябва да е синкав цвета. Ако е оранжев, червеникав цвят - лошо./ Само на ПХ без форсиране ,че стъклото може да се пръсне.
Кугер , ако Самарата е дейстително на 62 000км не е фатално ,че не са сменяни свещите. Но както писа по-горе Ладите не се славеха с хубави сегменти и още повече маслени.
Георги М - помощник
Za remont
" Georgi_1m
пон юли 22, 2019 6:45 pm
Zdraveite,kazvam se georgi ,imam lada samara 1300(2109)imam edin problem,kogato izgasne kolata za benzin,sve6tite stavat 4erni,i napravo gi xvarlqm ne podlejat na 4istene,i pri zarejdane na benzin ne iska da zapali,i vatre v kypeto se palni s mirizma na benzin za6to taka?gsm mi e 0898хухуху ot blagoevgrad sam.
----------
Georgi_1m
вт юли 23, 2019 10:11 am
Na kirilica edna bykva q tarsq 10min.zatova molq da me izvinite stava vapros za lada(vaz)2108 za6to ne izgarq gorivoto pravilno i capa sve6tite,originalnite izkaraxa to4no edin mesec zakypeni ot otoriziran magazin na lada.kakav e problema v bytalata li e (iznoseni)tova ne e normalno.?"


Имаш напредък, браво! =D> Научил си кирилицата.
Andri01 - майстор
Момче,живееш във България,предполагам и,че си българин по народност,нали? Какво е това тъпо оправдание с "търсенето на буквите"?? Ти или се правиш на много "велик"/ на вижте ме аз само на латиница пиша/ или на интересен. Така,че с това отношение към РОДНИЯ език, няма да получиш адекватен отговор!! А,пропо и аз имам мнение по въпроса - занимавал съм се "Лади" и карбураторни двигатели,но...!
П.С.: Прочети правилата на форума,преди да "пишеш"!!!!!!
Lion15 - специалист
чет май 07, 2020 7:53 pmAndri01 написа:
Момче,живееш във България,предполагам и,че си българин по народност,нали? Какво е това тъпо оправдание с "търсенето на буквите"?? Ти или се правиш на много "велик"/ на вижте ме аз само на латиница пиша/ или на интересен. Така,че с това отношение към РОДНИЯ език, няма да получиш адекватен отговор!! А,пропо и аз имам мнение по въпроса - занимавал съм се "Лади" и карбураторни двигатели,но...!
П.С.: Прочети правилата на форума,преди да "пишеш"!!!!!!
И за пиша мнение по 10 минути и пак имам грешки, ама пиша на кирилица.
За една буква миналата седмица ме изкараха неграмотен, вчера ме изкараха убиец, че се уча да карам по пътя за село......бе дай да не спамя темата :-D .
Та на 17 съм и нямам опит, но имам бегла представа с Лада 1200....
Виж там карбуртора да настроиш,виж да смениш свещите да смениш, както ти казаха колегите и ако пак ги цапа явно износен двигател.
Виж дали харчи масло, въпреки малкото си километри.
Та и аз цяло лято сменям свещите на един комшия докато не ги убедих, че е от износен двигател.
Двигател на 290 000км...
Бе то беше и една питдържана кола...-филтъра бе бе сменян от 2013, а масло от 2011..... :-D
И като сменях на комшията маслото (67 годишен старец) му казах да не слага масло без да казва или поне да го засича дали гори.
Та горе долу беше по 500гр на месец.
А какъв дим излизаше отзаде.. :-D
Та гледай дали гори масло.
  • 1
  • 2

Тема "За ремонт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: