• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
bigdragon - специалист
чет юли 16, 2020 6:18 pmgogo7777 написа:
На моето стъкло се получава пяна.
Течноста е менте...
Не трябва да се пени.
Пръскалките се ползват не само при дъжд, а и когато трябва да се измие стъклото от напръскване с кал или от насекоми. Ако се разпени и няма какво да измие пяната, влошава се видимостта.
radius - майстор
чет юли 16, 2020 5:48 pmgogo7777 написа:
На такива издевателства издържа само Тойота
:-D на колежката гаранционния ярис точно след подобно омешване и каране незнайно колко накрая смениха някакъв маркуч от охладителната система. Дали е било наложително, не знам.
kuger - майстор
чет юли 16, 2020 8:46 pmbigdragon написа:
Течноста е менте...
Не трябва да се пени.
Пръскалките се ползват не само при дъжд, а и когато трябва да се измие стъклото от напръскване с кал или от насекоми. Ако се разпени и няма какво да измие пяната, влошава се видимостта.
Кво значи менте??
Етилов или пропилов алкохол + ПАВ и ароматизатор, това е течността за чистачки.
Но как взаимодейства с антифриза не знам а и не искам да знам. Поне не искам да науча по трудния начин :sad:
Притеснително е в случая как взаимодействат ПАВ и антифриза. Аз не знам.
bigdragon - специалист
чет юли 16, 2020 11:54 pmkuger написа:
......
Етилов или пропилов алкохол + ПАВ и ароматизатор, това е течността за чистачки.
....
Това е зимната, сега е лято и няма опасност от замръзване...
kozl - майстор
Със сигурност Т на замръзване на антифриза се е повишила. Много шъ мъ е яд от такъва случка, че ползвам скъпи антифризи, но аз бих си сменил антифриза.
Те и моята случка, ама она е обратна на заглавието.
Та купувам си течност за чистачки от неква бензостанция и по погрешка, оти бех без дзъркели съм набарал шише антифриз от евтинио, мислейки го за по-скъпа и убава зимна течност за чистачки. Понеже бързах не съм обърнал особено внимание на подробностите след като сипах антифриза в казаня за чистачките, но веднага си пролича що съм натворил. И понеже беше литър антифриз долях още към 1,5 течност за чистачки и те така го изпотребих тоя менте антифриз.
  • 1
  • 2

Тема "течност за чистачки в охлад.с-ма" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: