Всички имаме коли, нали ?
bigdragon - майстор
чет юли 16, 2020 6:18 pmgogo7777 написа:
На моето стъкло се получава пяна.
Течноста е менте...
Не трябва да се пени.
Пръскалките се ползват не само при дъжд, а и когато трябва да се измие стъклото от напръскване с кал или от насекоми. Ако се разпени и няма какво да измие пяната, влошава се видимостта.
radius - майстор
чет юли 16, 2020 5:48 pmgogo7777 написа:
На такива издевателства издържа само Тойота
:-D на колежката гаранционния ярис точно след подобно омешване и каране незнайно колко накрая смениха някакъв маркуч от охладителната система. Дали е било наложително, не знам.
kuger - майстор
чет юли 16, 2020 8:46 pmbigdragon написа:
Течноста е менте...
Не трябва да се пени.
Пръскалките се ползват не само при дъжд, а и когато трябва да се измие стъклото от напръскване с кал или от насекоми. Ако се разпени и няма какво да измие пяната, влошава се видимостта.
Кво значи менте??
Етилов или пропилов алкохол + ПАВ и ароматизатор, това е течността за чистачки.
Но как взаимодейства с антифриза не знам а и не искам да знам. Поне не искам да науча по трудния начин :sad:
Притеснително е в случая как взаимодействат ПАВ и антифриза. Аз не знам.
bigdragon - майстор
чет юли 16, 2020 11:54 pmkuger написа:
......
Етилов или пропилов алкохол + ПАВ и ароматизатор, това е течността за чистачки.
....
Това е зимната, сега е лято и няма опасност от замръзване...
kozl - майстор
Със сигурност Т на замръзване на антифриза се е повишила. Много шъ мъ е яд от такъва случка, че ползвам скъпи антифризи, но аз бих си сменил антифриза.
Те и моята случка, ама она е обратна на заглавието.
Та купувам си течност за чистачки от неква бензостанция и по погрешка, оти бех без дзъркели съм набарал шише антифриз от евтинио, мислейки го за по-скъпа и убава зимна течност за чистачки. Понеже бързах не съм обърнал особено внимание на подробностите след като сипах антифриза в казаня за чистачките, но веднага си пролича що съм натворил. И понеже беше литър антифриз долях още към 1,5 течност за чистачки и те така го изпотребих тоя менте антифриз.
montoya - майстор
чет юли 16, 2020 7:54 pmben84 написа:
Оооо... Течността за чистачки е много агресивна и ще разяде гумените уплътнения, водната помпа ще текне, ще разяде алуминия в главата, чугуна ще ръждяса и двигателя ще изтропа.
Тая химия не се знае как ще реагира с гликола в антифриза и може да отдели отровни газове при високи температури. В антифриза има глицерин и може да се получи нитроглицерин, който е взривоопасен....

Филмари.
Нищо и няма на машината.
Купчина желязо е. Ядем храни с всякакви отрови,
пием, пушим, ама колата трябва да е стерилна :-D
Познавам хора, де треперят да не одраскат телефона си, пък бият жените си...
Ако беше го наляла в маслото, щеше да е притеснително.
Ако ще и веро да сипе не вярвам да запени, щото няма въздух и системата е под налягане. Да гледа стрелката за нейно успокоение и като види, че не мърда, да си кара със здраве до следващата смяна.
Наздраве!
Температурата на кипене на антифриза се върти около 110 до 115 градуса в зависимост от концентрациата му. Колкото повече антифриз има, толкова температурата на кипене е по висока, колкото по малко антифриз има, толкова температурата на кипене пада. Половин литър течност за чистачки е достатъчно като загрее системата да надуе маркучите да безобразие и се пени освен всичко това
чет авг 06, 2020 9:43 pmmontoya написа:
Температурата на кипене на антифриза се върти около 110 до 115 градуса в зависимост от концентрациата му. Колкото повече антифриз има, толкова температурата на кипене е по висока, колкото по малко антифриз има, толкова температурата на кипене пада. Половин литър течност за чистачки е достатъчно като загрее системата да надуе маркучите да безобразие и се пени освен всичко това
Монти, верно ли това с температурите? Коя течност за чистачки надува повече- зимната или лятната?
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на нед авг 09, 2020 8:11 am, променено общо 1 път.
ben84 - специалист
чет авг 06, 2020 9:43 pmmontoya написа:
чет юли 16, 2020 7:54 pmben84 написа:
Оооо... Течността за чистачки е много агресивна и ще разяде гумените уплътнения, водната помпа ще текне, ще разяде алуминия в главата, чугуна ще ръждяса и двигателя ще изтропа.
Тая химия не се знае как ще реагира с гликола в антифриза и може да отдели отровни газове при високи температури. В антифриза има глицерин и може да се получи нитроглицерин, който е взривоопасен....

Филмари.
Нищо и няма на машината.
Купчина желязо е. Ядем храни с всякакви отрови,
пием, пушим, ама колата трябва да е стерилна :-D
Познавам хора, де треперят да не одраскат телефона си, пък бият жените си...
Ако беше го наляла в маслото, щеше да е притеснително.
Ако ще и веро да сипе не вярвам да запени, щото няма въздух и системата е под налягане. Да гледа стрелката за нейно успокоение и като види, че не мърда, да си кара със здраве до следващата смяна.
Наздраве!
Температурата на кипене на антифриза се върти около 110 до 115 градуса в зависимост от концентрациата му. Колкото повече антифриз има, толкова температурата на кипене е по висока, колкото по малко антифриз има, толкова температурата на кипене пада. Половин литър течност за чистачки е достатъчно като загрее системата да надуе маркучите да безобразие и се пени освен всичко това
Температурата на кипене на антифриза под налягане ли е до 115 градуса, или на атмосферно?
И тоя двигател на колко градуса бачка, че моя е на 90 и чиста водица да му сипя няма да надуе.
Задачата на антифриза е по-скоро да не замръзва и не толкова да не ври.
Инак щеше да му е друго името.
ESPACE - майстор
Прикачен файл:
imageedit_3_4342158846.png
imageedit_3_4342158846.png (90.17 KиБ) Видяна 3132 пъти
kozl - майстор
На тази диаграма според мен по ординатата е нанесено абсолютното налягане. Хоризонталното линия надписана 1 atm важи за атмосферното налягане, а в двигателя налягането ще е към 2 атм или към 1500 мм Hg стълб,което не е видно на графиката. Въпреки това са очевадни разликите в Т на кипене на етеленгликола и водата.
Само, че това де сипваме в двигателя е смес етиленгликол, вода и др .... А основното, което е надписано на опаковката на антифриза е Т на замръзване. А Т на кипене е с разлика някъде около 10 градуса спрямо таи на водата.

Тема "течност за чистачки в охлад.с-ма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: