Всички имаме коли, нали ?
Georgi_1m - напреднал
Карах,я на електротехник (от старите майстори)седе една седмица колата при него и резултата е нулев,добър ден 20лв и готово,сега ще пали.
Georgi_1m - напреднал
Явно няма щом се лутам и търся съвети от знаещи и можещи хора,всеки гледа да вземе парите ,а работа дали ще свърши е отделен въпрос,платих за да мога при запалването на двигателя да се включват автоматично светлините и 20дни карах без стопове докато разбера от къде идва проблема ,че специалиста е допуснал грешка.и така.
Hoвoceлckи - майстор
нед юли 19, 2020 2:50 pmGeorgi_1m написа:
... акумулатора ми е гаранционен,а сутрин бутам,докато загрее после от 100пъти 100пали и така до следващият ден ...
Чакай сега, сутрин върти, но не пали? А на бутане пали? Колко волта е вечер и колко - сутрин преди опит за палене? Вечер откачаш ли клема от акумулатора? До колко волта пада напрежението при стартиране сутрин?
LazarGanev - "Велик майстор"
нед юли 19, 2020 3:37 pmGeorgi_1m написа:
Карах,я на електротехник (от старите майстори)седе една седмица колата при него и резултата е нулев,добър ден 20лв и готово,сега ще пали.
Щом си платил - върни му я за да свърши работата
Georgi_1m - напреднал
Откарах,моят акумулатор да го замерят беше 12,7,даде ми оборотен да карам временно,докато провеят моят,каза че си е здрав,сутрин при първото запалване,ако не запали почва да се мъчи и намаля,а вътре на амперметъра показва в норма от 8 до 16 при мен е към 12,но почва да пада след всеки опит и на 3 път не иска да завърти,като я бутна веднга пали и започва да зарежда и през деня нямам никакав проблем повече ,до следващият ден.и така.
Georgi_1m - напреднал
Сложи ми един кабел от -към стартера уж по лесно да пали ,обясних му ,че стартера на моменти ми лепи а той остави я ще го сваля да го видя ,ще ти струва 30лв,да го обдлужи,а нов от бел стартер(сливен)роторен е 97 лв,а аз този го правих смениха втулката едната и бендикса и с две думи си купих нов,а останах със старият с проблема.това е.само харчене на пари.
Hoвoceлckи - майстор
Бих препоръчал проверка на компресията на студен двигател.
Има вероятност бензиновата помпа да не ти задържа. За проба капваш в цилиндрите (при свалени свещи) по малко бензин. Ако запали от раз - това е.
Как ти "залепва стартера"? Даваш на контакт, чува се щракване, а не завърта? Ако е така проблемът е в бендикса - контактната шайба и пъпките са нагорели "добре". Това може да е причина за непаленето.
Georgi_1m - напреднал
Направих това което ми каза на тъмно при ключ на0,свалих едната клема-сложих я няколко пъти и има утечка пръска искри,но не всеки път при поставянето и,защо така пробвах 5,6;пъти,а относно бендикса,за 1месец смених 2 единият се падна дефектен и залепи окончателно,и смяна с нов,както каза ти щрака.утре ще търся някой ел.техник по светло да замери и д решим проблема.
LazarGanev - "Велик майстор"
нед юли 19, 2020 10:25 pmGeorgi_1m написа:
утре ще търся някой ел.техник по светло да замери и д решим проблема.
А, ей това е приказка! :wink:
Georgi_1m - напреднал
Свалих всички предпазители(бушони)по метода на изключването един по един ,и пак има утечка(пръска искри),дайте съвет как да продължа и реша проблема,разчитам на вас.

Тема "За ремонт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: