Всички имаме коли, нали ?
hakama - специалист
Къде в София мога да намеря нещо с което да уплътня радиатора и щуцера (месинг/бронз)- с тефлон протича и да не струва колкото радиатора...
Проблемът е антифризът (калчищата отпадат)
Ще му сложим и О-пръстен?
Изображение
ESPACE - майстор
Лепило, анаеробно за резби.
О пръстен на металният щуцер е безполезен. За него или тефлонов конец или както е писал Еспейса.
Не е ли по лесно да намерите пластмасов щуцер, на който О пръстенът ще държи при навиване на ръка? Или да ви изработи стругар, подобен на пластмасовият, който е годен да си върши работата с челно уплътнение.
Колкото коли съм ремонтирал, толкова и уплътнения от този вид съм намирал.
iliya_i - майстор
Е няма как да намериш. Той пластмасовия има периферия и се е слагам челен уплутнител. Тоз бронзовия е без периферия за О-пръстен. Това готово ли го купи или ти го правиха по поръчка?
Отделно пластмасата и бронза са с различно температурно разширение и при загряване и изстиване все ще протече.
Имам някакъв смътен спомен, че същият казус се е разисквал тук преди няколко години. Сякаш така и си писахме, без да има "обратна връзка".
Да видим при това завъртане на коолото какво ще стане. То всеки си минава по реда.

п.п. По малко са, доста по малко!!! Остарявам.

viewtopic.php?f=36&t=63306&hilit=%D1%89 ... 0%BE%D1%80
Малко повече от половин година.
Хакамена нищо не е фанал от източната религия.
Илия също е писал.
montoya - майстор
Черен силикон на виктор рейнц или сив на елринг, топло и масло устойчиви
kr1100 - майстор
колко да е скъп радиатора към 120 лв. - ще похарчиш сума пари за лепила, шутцери...
чет авг 06, 2020 9:17 pmkr1100 написа:
колко да е скъп радиатора към 120 лв. - ще похарчиш сума пари за лепила, шутцери...
Градски, тая тема е толкова несериозна, че нямам думи.
Преди половин година е пуснал тема по същия въпрос. От тогава насам явно страда от проблем автомобила, а той не намира вярното решение и пуска втора тема. Какво ѝ е на старата, да му се не види?!
kozl - майстор
Мое би ке стане като се завари дебела шайба към часта с резбата от противоположната строна на о пръстена.
Са колко е закъснел съвет, съдейки по предната тема па де да знам :?

Тема "радиатор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: