Всички имаме коли, нали ?
Здравейте,
Много съм на "Вие" с електрониките, но ми е влязла една муха да направя капака на багажника да се отваря и затваря автоматично, като на "скъпите" коли. Ще опитам да обясня. Колата е седан и по принцип "резето" на багажника се освобождава или чрез копче на дистанционното или чрез копче на самия капак. Идеята ми е към кабела, който получава сигнал за освобождаване на резето на багажника да се свърже реле, което да има закъснение (напр. 1 секунда, за да се отвори резето) и да дава сигнал в продължение на 5-6 секунди (към линеен актуатор). След това реле да бъде свързано второ реле, което да обръща поляритета на актуатора, при подаване на ток да се разгъва, при следващо подаване на ток да се сгъва, и т.н и т.н. Накрая идва актуатора, който избутва и издърпва капака на багажника. Гледах такива, които при +/+ се движат в едната посока и при +/- се движат в другата (оттук е и нуждата от реле за обръщане на поляритета).
Има ли някакъв шанс за успех според вас или греша някъде ?
Предварително благодаря !
Virtex - майстор
Никакъв шанс.

Такива действия се правят със специален амортисьор с вграден ел.мотор и всичко става на едно място.

Тази гимнастика вероятно ще ти излезе по-скъпа от това да си вземеш най-евтината кола с такава екстра, която мисля беше голф 4 rs (или там каквото беше най-високото изпълнение). Намирането на части за нея също е доста трудоемко, за да се постави на по-евтините коли от същата категория ( шкода, seat )

Тема "автоматично отваряне/затваряне на багажника" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: